Purpurová barva (1985)

Pane Spielbergu,madam Alice,ukázali jste nám,jak silná dovede být slabá žena,pozbavena sebemenšího práva na cokoliv a jak ubohý a slabý může být její ,,Pán" a majitel....jak vlastně trpělivost a pokora slabé ženy dostane na kolena zas****ho šmejda! Drahá Whoopi,ten stydlivý úsměv ti zústal i po letech.

Sherlock (2010) (seriál)

Dokud jsem nevzhlédla tohle,tak jsme za nejlepšího představitele Holmese považovala jen a pouze Jeremy Bretta. Brett se na tuhle roli náramně hodil,protože v mých představách vypadal největší detektiv právě takhle a to díky celkovému výrazu: bystrý pohled, rázná chůze,vysoce posazené uši (Drákula byl taky chytrý) a ten nos,nos kterým začichal každou indicii,vedoucí ho k vyřešení případu! Ale! Teď se objevil mladý B.Cumberbatch (ahoj synku) a shledávám tohohle mladíka stejně bravurním Holmesem,jako J.B. Stará dobrá Anglie má pořád co nabídnout a také to nabídla a já se vždycky ráda podívám na jeho zapeklité případy,vychcaný vočička a úsměv á la virtuální smajlík!

Dolores Claiborneová (1995)

Krásně temný příběh o tom,že i dvě ženy,které se vzájemně nenávidí,si dovedou najít k sobě cestu. Snad proto,že si zbyly,snad proto,že se potřebují. Dolores utíkala k tyranské paničce od ještě tyranštějšího manžela,kterýmu bych šlápla do úsměvu!!!! King je prostě King!

Forrest Gump (1994)

Až příliš lidský film o prosťáčkovi,který všechno bral jak to je,se vším se spokojil a ve všem viděl spíš to dobré. Ano,byl prosťáček,ale představoval každého z nás i to co máme ve své malé komůrce zvané dušička...

Zelená míle (1999)

U takových filmů dýcháte s hrdiny a vyplouvají vám na povrch emoce,o kterých jste neměli ani ponětí. Chcete aby to skončilo jinak,líp,ale víte,že tímto by se ztratil silný zážitek a vaše emoce by spláchnul průměrnej biják. Naštěstí King a Darabont jsou silná dvojka a opět to na nás silně zahráli! Přikládám bonus: vždycky když to sleduju,v myšlenkách stepuju Percymu po ksichtě!!!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

To co si vytrpěl Andy a jak si to všechno pak vybral i s úrokama,mě fakt děsilo,rvalo a dojímalo každou vteřinu! A přitom vypadal,jako panáček,kterýho kam postaví,tam bude stát. Kvalitní zpracování stejně kvalitní předlohy a tady je strop 5 hvězd??? Copak neplatí zvláštní výjimky? Dala bych 10*!

Červená světla (2012)

Páni! Miluji překvapivé pointy a tenhle film mi dal to, co jsem od něj očekávala. Tedy skoro...Začnu od nejhoršího: Sigourney umí honit vetřělce i ženichy coby svatební podvodnice,ale tady mě moc nepřesvědčila. Olsenka překvapila,snad konečně nadaná hlavička z celýho klanu,jak se zmínil JFL. De Niro umí, to je jasný a opět jsem si ho vychutnala (ale no ták,sprosťáci) :) Přes to všechno byl tahoun filmu Murphy, je stále lepší každým snímkem a jednou bude tak opěvovanej, jako jeho starší rádoby slepej kolega! I když, jeho skelný kukadla se mu nehodí k úsměvu :D

Horší než smrt (2010)

Dvě hvězdy, za sjetého Marsdena a posranýho dědka Glovera! Jinak ani h**no!

Oko jehly (1981)

Mám potíž (a nejsem jediná),když se dívám na film po přečtení knihy a zjišťuju,že bylo něco pozměněno. Chápu,že někdy je to potřeba,ale u tohohle filmu to vůbec nutný nebylo a o to víc mě to mrzí. Nejvíc mě sere ten konec,pouhé objetí synka po zápasu se špiónem,kdežto v knize končil děj po mnoha letech,kdy nevlastní dědeček ( divte se,vyšetřovatel) vypráví vnoučatům,jak byla babička kdysi statečná a zabila špióna. Takhle režisér degradoval hezkou postavu Lucy,frustrovanou vzteklým chováním manžílka a toužící po lásce,na pouhý pud sebezáchovy bezvýznamné ženy z ostrova.

Modrá laguna (1980)

3*** za to,že děcka nebyly sourozenci,jinak lákající exotické prostředí.