Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

Jihokorejské filmy jen tak nezklamou. Mně teda zatím určitě ne. Skvělá, milá, pohodová komedie o dvou mladých lidech, při jejímž sledování jsem se první hodinu pořád jen smál a smál, ve druhé hodince sice už méně(začaly si řešit i některé vážnější stránky věcí), ale stále pořád dost hodně :) Ten film si mě dokázal tak podmanit, že jsem dvě hodinky vůbec nevnímal okolní svět a jen jsem si užíval skvělý film. A rozhodně film nevypínejte hned jak naskočí titulky, ty jsou totiž úplně parádní :)

Halloween III (1982) odpad!

Tak tohle opravdu ne! Ať už byla moje očekávání jakákoliv, dopadlo to ještě hůř než se dalo čekat. Ten film je příšerný snad ve všech možných filmových aspektech... Abych řekl pravdu, snažil jsem se najít jednu jedinou věc, jeden jediný důvod, proč bych neměl dát tomuhle "filmu" odpad. Ten důvod jsem nenašel. Horor? Hahaha. Strach, napětí nebo jakákoliv atmosféra se vyhly téhle slátanině opravdu veeeelkým obloukem. Scénář je tak neuvěřitelně nezajímavý a totálně nudný, že jsem ten film byl schopen dokoukat až na čtvrtý pokus. Třikrát jsem u toho usnul, z toho jednou dokonce ve čtyři odpoledne. Pětka a šestka nebyly dobré díly, byly dokonce docela špatné. Ale tohle? Jednozačně nejhorší díl série, bez napětí, bez atmosféry, beze strachu, bez Michaela Myerse, který dělá Halloweenskou sérii halloweenskou sérií... Herci tak neuvěřitelně chladní, bez emocí, nesympatičtí... Hnusné šedivé exteriéry, interiéry. A abych to podtrhl, tak jsem se na úkor filmu docela slušně pobavil, protože některé scény, brané smrtelně vážně mi opravdu vyloudily úsměv na tváři. Prostě totálně nepovedená slátanina od začátku až do konce a odpad! jako vyšitý. Never more.

Zámecký hotel Orth (1996) (seriál)

Jedna hvězda za to, že oproti všem těm mexickým a venezuelským vymejvárnám mozků se na tohle aspoň dá s oběma přivřenými oky dívat bez trvalých zdravotních následků.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

No, mě se snad dvojka líbila ještě víc než jednička. Nové prostředí velkoměsta rozhodně neuškodí a je sice pravda, že Kevinovi pasti jsou dost podobné těm v jedničce, ale já se smál snad ještě víc...

Nenávist (2004)

Tak tedy. Remake všech možných scén z různých japonských originálů, některé nutno dodat, že lépe provedené, některé hůře. Hned první scéna převzatá z prvního Ju-Onu je ovšem takřka geniální a naladila mě na tu správnou hororovou vlnu a těšil jsem se co přijde dál... Prvních 40 - 45 minut se ještě pořád drželo na hodně slušné, řeknu i výborné úrovni, slušně jsem se bál, docela brutálně jsem se občas lekal, ale pak přišlo takových dost hluchých 30 minut, kdy jsem se bohužel jen dost nudil, bez strachu, bez napětí, snad s jedním zajímavým momentem u kamer a sledování strážníka jak jde obhlédnout situaci. A třeba scéna se zjevením Toshia pod peřinou, u které jsem v Ju-On: The Grudge skoro zinfarktoval, tady se mnou vůbec nic neudělala. Prostě takových nijakých 30 minut. Závěr se opět vrátil do hustých kolejí, ale film už úplně nezachránil. Celkově je poznat, že to prostě není jako originál a narozdíl od Kruhu, jehož remake se mi líbil víc než japonský originál, tady je to naopak. Už žádné přeskakované vyprávění s jednotlivými postavami, jen jeden souvislý příběh - ale to není až taková vada a dalo se to čekat, horší je už to, že remake napřichází vůbec s ničím novým - překvapivým a vždycky když se nějaká scéna rozjížděla, zalovil jsem v paměti jak se to odehrálo v originálech, logicky jsem se vždycky trefil a tak i napětí už bylo menší, když člověk ví, jak to celé dopadne. Na autenticitě s originály přidává aspoň ten fakt, že Shimizu zůstal věrný natáčení v Japonsku a tak se všude pohybuje pořád dost šikmých očí :) Ještě bych ohodnotil malým mínusem to, že po té skvělé úvodní scéně přišel střih a hned bylo jasné, že to nebude japonský originál. Záběr na Sarah Michelle Gellar rozvalující se na posteli, následná ocucávačka se svým přítelem. Prostě taková americká zbytečnost, kterou jsme rozhodně v japonských originálech neviděli. Kdyby se to vynechalo a film by byl o 5 minut kratší, vůůůbec nic by se nestalo. Ale přeci jen, je to stále hodně slušný horor, hlavně první polovinu jsem se opravdu bál, dál už to bylo sice horší, ale celkově je to pořád slušný nadprůměr.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Na Příběhy obyčejného šílenství jsem se těšil. Když jsem byl v kině na Alexandrovi, tak běžel na Zelenkovy Příběhy trailer, který mě docela dostal. Pak jsem si ho ještě stáhl z netu, podíval jsem se na něj ještě aspoň třikrát a říkal jsem si, že to prostě musím vidět :) No a nejsem zklamaný. Naprosto geniální Ivan Trojan, jehož některé ksichty které háže, jsou prostě naprosto dokonale šílené :) Třicátníka Petra (Ivan Trojan), opustila přítelkyně Jana (Zuzana Šulajová), ale on je do ní pořád bezmezně zamilovaný. Ona si mezitím našla "přes telefonní budku" jiného a Ivanovi v roli Petra se s tím lehce nežije... Jeho první návštěva u své bývalé sice dopadla až nebývalým úspěchem, ale bohužel né zrovna u Jany, nýbrž u všech ostatních kolem... Ve filmu je spousta absurdně šílených a vtipných situací, opravdu jsem se bavil od začátku až skoro do úplného konce. Spousta bláznivých nápadů, trhlý Petrův tatínek, trhlá Petrova maminka a její "dvě decky humanitární pomoci do Bosny" :) ... Všichni jsou trhlí a to je právě super :) A teď k tomu proč jsem se bavil jen až skoro do konce. Na tom konci totiž přijde pointa, která byla určitě docela slušně efektní a opravdu dobře vymyšlená, ale v celkovém kontextu filmu mi tam prostě nesedla a vyloženě mě i trochu rozladila. Dopadlo to úplně jinak než jsem očekával, ale to jak to dopadlo mi právě až tak moc nesedlo a trochu mě to i naštvalo. Kdyby nebylo téhle poslední minuty, tak dám za plný počet, takhle "jen" za čtyři. Jinak se mi ale Příběhy obyčejného šílenství opravdu hodně líbily - skvělá zábava se skvělými herci... 90%. ____ Po druhém zhédnutí jsem možná ještě spokojenější než poprvé. Konec už mi tak nevadil a bavil jsem se pořád skvěle. Ale na pět to prostě není..

Úsvit mrtvých (2004)

No, tak začátek byl naprosto dokonalý, na nic se nečeká, žádné dlouhé zbytečné vysvětlování, zdravotní sestřička Ana přijde domů, usne a ráno jí a jejího manžela překvapí jejich dceruška, se kterou už to není úplně v pořádku... Následuje i její manžel a řežba může začít... Opravdu jsem se občas slušně bál, byl jsem maximálně napjatý, všude haldy zombíků, bylo to super... Po necelé půlhodině jsem si říkal naprostá bomba... Pak se pár záchraněných sešlo v obchoďáku a přišlo mi, že tempo mírně opadlo - né že bych se nudil, to určitě ne, jen už jsem to tak nehltal jak ten začátek. No, a poslední půlhodinka zase stojí za to, všude plno zombíků, opancéřované autobusy, prostě totální mazec... Celkově je to opravdu výborná zombie akce s prvky hororu, thrilleru a občas i komedie. Když třeba jede náklaďák a postupně smetá zombíky a od jejich hlav zůstávají na náklaďáku jen otisky krve je to docela krutá sranda :)... Mno a kolik se na tenhle film muselo vypotřebovat všeho různého líčení... Kostyměři a kostymérky se museli pořádně vyřádit :) 90%.

Pat a Mat - Tapety (1979) (epizoda)

Chudáci, tolik práce si s tím tapetováním dali a nakonec to bylo všechno na... :)