Sunshine (2007)

Podívala jsem se na to, abych ziskala srovnání s filmem Europa Report. A ano, tohle je horší, nedává to dokonce dobrý smysl, což mi náhodou u sci-fi vadí. Jenže některé záběry vesmíru jsou tak nádherné, že to stojí za vidění.

Zpráva o Europě (2013)

Není to špatné. Zručně natočené, polodokumentární forma v případě sci-fi na mne rozhodně zabírá. Snímek nicméně hlásá typ heroismu, který mne osobně nebaví, tak jenom tři a půl.

Doktoři z Počátků (2013) (seriál)

Po první části bych dala jednu hvězdičku, za kuriózně, zábavně nezvládnutou roli vesnického blázna. Zoufalý herec Písařík byl totiž důvod díl neopustit před jeho závěrem - ten mrazivý pocit, že něco strašnějšího už Nova ani vyprodukovat nemůže... Jsem se vlastně nedivila, když třeba z Ordinace v zahradě se mi opravdu nepovedlo dokoukat ani jeden celý díl, tak proč by nový seriálek neměl zaujmout právě vystupňovanu hrůzností? Avšak pustila jsem si i další díly a měním názor! Tedy ne na pana Písaříka. Celkově jsem ale překvapená zcela mile. Ono to není trapné (vyjma pana Písaříka), scénář oddechový - jenže vlastně docela chytře vystavěný, a dokonce odvážný v tom, že zvesela bourá zavedená seriálová schémata. Herci dobří (Písařík ne, opakuji se stále úplně dokola), takže tři hvězdy a kouknu se i posedmé. ----------------- Po několika dalších dílech jsem to vzdala, opravuji hodnocení na dvě hvězdičky. Písařík se nezlepšil, zbytek upadl do mdlobné nezajímavosti.

Po zániku Země (2013)

Přišlo mi to dost hrozné. Jak je jenom možné, že tohle natočil režisér Šestého smyslu? Nechápu. Přitom původní nápad ani není špatný. No, jediné, co mne přimělo se dodívat, byly občasné krásné i zajímavé záběry přírody. Ach tedy jo, skutečně musí producenti či kteří hadi trvat na tom, že za sci-fi utrácejí peníze jenom blbci? Neboť výlučně takové cílové skupině je film především určen. Tak mne to namíchlo, že dodávám zuřivě: Čapka na vás, bando tvůrců za toto zodpovědných!

Gattaca (1997)

Vize otřesné budoucnosti, komorně vyprávěná. Úzkost vzbuzují i kostýmy a interiéry. Ne, nejde o horor. Obsesivní chování jednotlivečků v systému neprůstřelně nesmyslné diktatury plyne velmi přirozeně, a nakonec to všechno ani tak špatně nedopadne - inu, děti narozené z lásky přeci mívají štěstí. Dobrý film, jen Ethan Hawke želbohu nebyl až tak trojrozměrný, jak mu příběh nabízel, čímž to podle mne všechno malinko přizabil. Jude Law naopak excelentní.

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Dokument? Ani nápad. Romantická smyšlenka, naštěstí velice pěkná, příroda nádherná ... a ty vtipné závěrečné titulky!

Star Trek: Do temnoty (2013)

Báječně udělaný vesmír, kde se pořád něco děje. A kdyby se to nedělo, nijak bych neplakala. Tohle je svižný akčňák, jenže Stártreky původně nikdo netočil pro debily ... Dvě hvězdičky za podívanou, jedna za absurdně vtipnou scénu, v níž Kirk opravuje loď nakopáváním.

Nevědomí (2013)

Pět hvězd, takhle se mi líbí sci-fi! Efektivní tým, vítej zpátky veliteli, nemám co dodat.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Film je určen menším dětem, dospělá osoba si v něm tolik nenajde, nu a od Mijazakiho bych už čekala "něco navíc". Pak mne také zarazila pointa - jaksi odfláknutá. Jenomže cílovému publiku možná právě sedla... Tři a půl hvězdy.

Howlův kráčející hrad (2004)

Čaroděj Howl mne nadchnul, nevěřila bych, že může být kreslený chlápek tak sexy! Přidávám za něj čtvrtou hvězdičku.