Štvanec IRA (2008)

Přesně na hraně tří a čtyř hvězdiček. Nahoru zaokrouhluju za přesné herce (Kingsley dlouho nehrál líp, Sturgess tradičně fajn), syrovou atmoféru, krvavé výslechy IRA a závěrečných 30 minut, které mě poslaly emocionálně do kolen a utvrdily v tom, že úvod Veřejného nepřítele č. 1 saje. I s odhaleným osudem se dá totiž hrát velká partie. Byť protkaná mnoha žánrovými klišé. 7/10

Nejhorší obavy (2002)

Skvělý námět, chytrý scénář, svižná režie a Affleck, který do role analytika CIA pasuje překvapivě líp než Harrison Ford. Velká škoda, že finančně šlo o průser a nás čeká další změna vizáže a možná i konceptu. V Nejhorších obavách totiž všechno zaklaplo na své místo.

Vysoká hra patriotů (1992)

Předvídatelná a mnohdy i dosti hloupá thrillerová jednodnohubka, které příliš nepomáhá ani stárnoucí Ford (věřím mu analytika, ne geroje, který vystřílí půlku ulice) a Noyceova unylá režie, jíž chybí nápady a především větší jistota v akčním módu.

Halloween II (2009) odpad!

Nechutný flusanec do ksichtu Michaela Myerse, jeho fanoušků a všech milovníků dobrých filmů. Zombie naprosto rezignoval na cokoliv, co by mělo něco společného s Carpenterem, a předkládá neatmosférickou šlichtu s desítkami no-name mrtvol, tunami odhalených ňader a hrstkou naprosto zmatených herců, kteří museli mít už při čtení scénáře ze Zombieho představ hlavu v kýblu. Z Laurie je ukřičená kravka, Loomise sobecký idiot a zjevování "bílé paní" bych okamžitě zařadil do kategorie největší WTF roku! A za ten závěr by si Zombie zasloužil postavit ke stěně a vykuchat od skutečného Michaela. Ne od té vlasaté kreatury, kterou si vysnil a která nemá s chladnokrevným a zlem prolezlým likvidátorem společného vůbec nic.

Krev básníka (1932)

Vidět Krev básníka o pár let dřív... sbalím si saky paky a už mě v rané době kinematografie nikdo neuvidí. Velké plus za triky, tempo a všeříkající hlášku "smrtelná nuda nesmrtelnosti". Byť pro mě to byla spíš "smrtelná nuda nekonečnosti".

Julie a Julia (2009)

Filmová kuchařka s vytrhnutými stránkami a špatně napsaným postupem přípravy. Ale i tak je výsledek k jídlu... televizní průprava Jamie Olivera a záliba ve vaření podmínkou.

Moving Day (1936)

Donaldovy perimetie (se zvonem i akvárkem) a Goofyho mimóznost (stepování included) vládnou.