• Krátkometrážní

Vláda - Sto dní (2010) (epizoda)

Thule Air Base, alebo voľné pokračovanie Idealistu, Experimentu, atď...Dáni sa s tým nepárajú a asi aj preto sú tam kde sú, aj keď to rozhodne nie je zadarmo.

Duch ve stroji (2017)

Vizuálnu stránku som ochotná oceniť, pokiaľ vo výsledku nezačne vyhrávať nad dejom samotným...

Viktorie (2016) (seriál)

Tušila som, že seriál v ktorom sa znovu "stretnú" Doctor Who a Torchwood, nemôže byť zlý. V podstate som sa nemýlila. Myslím, že Jenna urobila dobre, že Doctora opustila, kvôli tomuto seriálu, oni by ju časom vymenili tak či tak a jej fanúšikovia (teda ja) by prišli o mnohé. Uvedomujem si, že tomuto seriálu by sa dalo mnohé vyčítať a preto ani nesiaham po piatich hviezdičkách. Na druhej strane som si však užila krásnu osemdielnu jazdu, pri ktorej som sa ani na sekundu nenudila. Preto nižšie ako pod štyri hviezdičky tiež ísť nemôžem. Teším sa na druhú sériu a vrhám sa do spárov koruny...

I Am Michael (2015)

Rovnako ako odznelo vo filme, dúfam, že tá cesta, ktorú si Michael aktuálne zvolil ho dovedie tam, kam si želá...

Ukrutně šťastni (2008)

Čierno čierna komédia o tom, že ak má niekto maslo na hlave, tak veľmi rád zapadne a o tom, že odližovať sa je nežiadúce. Ukrutne pravdivý film.

Orlando (1992)

Napadá ma jedniné slovo, ktorým by som dokázala opísať tento film. Je to "nespútanosť". Nespútanosť príbehová, obrazová, herecká, ale hlavne nespútanosť myšlienková. Knižnú predlohu síce nepoznám, ale ak je film len spolovice taký, aká je knižná predloha, chápem prečo je považovná za nesfilmovateľnú. Virginia Wolfová písala knihu Orlando vraj ako svoj životopis a ja musím povedať, že sa jej to zrejme podarilo dokonale. Nešla na to tradičným spôsobom opisu faktografie života obmedzenom v čase a priestore, ale prostredníctvom spovede duše nespútanej v okovách obmedzeného vnímania. Vypovedá to o nej oveľa viac, ako čokoľvek iné. A ja si myslím, že tomuto filmu sa práve to podarilo vystihnúť na jednotku.

Noc plná zázraků (2011)

Súhlasím s Aluskou88 v tom, že ak by Poliaci vedeli vyrábať také čokolády, aké vedia točiť filmy, tak by to bolo výborné. Tento mi síce nechutil úplne, ale môj názor na poľské filmy nezmenil. Dobrý bol, len nie úplne pre mňa.

Just Before I Go (2014)

Nebolo to len tými niekoľkými skvelými momentami a myšlienkami, ktoré tento film dvíhali, v mojich očiach výrazne nahor. Bolo to aj svižné tempo, nevtieravosť a humor, ktorý to všetko skvele dokorenil.

Blå mænd (2008)

Zabavila som sa skvele, ale ako píše sochoking k tým štyrom hviezdičkám tam niečo proste chýba.

Volyň (2016)

To, že tento film už nikdy nechcem vidieť, ešte nemusí zákonite znamenať, že bol zlý, skôr naopak, v istých ohľadoch bol výborný. Nikdy by ma nenapadlo, že vo filme z obdobia druhej svetovej vojny, môžu byť fašisti tými "lepšími" či tým menším zlom. Priznám sa, v určitých momentoch som radšej zatvárala oči. Nepotrebujem vidieť všetko na to, aby som pochopila nezmyselnosť tej krutosti, ktorej sú za istých okolností schopní len ľudia. Napriek tomu mne v tomto filme čosi chýbalo. Úvod bol výborný, svadobné zvyky a náznaky nenávisti medzi Poliakmi a Ukrajincami, vtiahli do deja, potom však prišlo medziobdobie, ktoré síce nebolo zlé, ale niečo mi tam po príbehovej stránke chýbalo. Možno sa tvorcovia až príliž zamerali na zničujúcei efekt krvavého finále, ktoré bolo naozaj strhujúce a miestami takmer nepozerateľné. Zasiahlo ma to, to hej, ale film, ako celok na mňa až tak nezapôsobil.