• Krátkometrážní

28 dní poté (2002)

Tak toto nebola moja šálka kávy, Danny či neDanny...Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.

Utržený ze řetězu (2005)

Nemám akčné filmy príliš v obľube. Hlavným dôvodom mojej nevôle býva väčšinou to, že akcia mnohokrát vyhráva nad logikou či prepracovnosťou príbehu a príliš čiernobiele videnie sveta. Tento film sa tiež nevyhol týmto chybám najmä čo sa týka lacných barličiek v podobe postavy ladiča pián a jeho zverenkyne. Na strane druhej však pomerne kvalitne spracováva psychologickú stránku príbehu čo v týchto filmoch skutočne nebýva zvykom. Kombinácia behaviorálnej psychológie, ktorá ma vždy fascinovala a desila zároveň s akousi novodobou modifikáciou príbehu Kaspara Hausera bola skutočne zaujímavá. Takže napriek slabinám ma to zaujalo a Bobovi Hoskinsovi by som udelila metál za dokonalé stvárnenie toho bezcitného hajzla! Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.

Čtyři odstíny hnědé (2004)

Štyri príbehy, štyroch autorov, navzájom nesúvisiace a v podstate, každý by mohol byť námetom na samostatný film. Tu je to všetko v jednom a film je priam neuveriteľne dlhý čím môže odradiť. V prvej polovici som mala problém sa miestami zorientovať, v ktorom príbehu sa nachádzam a na viac ako tri hviezdičky som to nevidela. Druhá polovica to však celé zachránila. Po tom čo som sa zorientovala v postavách a príbehoch začalo to byť skutočne zaujímavé a dokonca som si nakoniec našla aj ich spoločné pojítko. Všetky štyri sa v podstate venovali vzťahu otca a dieťaťa (príp. rodičov a detí) a ani v jednom prípade to nebolo ružové...ale hnedé, všetko rovnako na ....., to fakt sedí. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.

Domov (2013)

Milujem tieto malé veľké filmy, v ktorých sa vlastne dokopy nič nedeje a sú len akoby vystrihnuté z obyčajného života. Severský minimalizmus v kombinácii s hrejivým príbehom zdanlivo nejdú do kopy, ale tento film dokazuje, že sa to dá. Načo sa nezaoberať zbytočným vysvetľovaním, niekedy stačí príbeh nechať plynúť tak ako život až z toho vznikne jedno nádherné pohladenie pre dušu...Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.

Sunshine (2007)

Nádherný vizuál, úžasná hudba, skvelý herci a príbeh, ktorý má síce svoje slabé miesta ale pravdupovediac vôbec mi to nevadí. Pre mňa bol tento film zážitok. Danny ma zasa raz dostal a právom patrí do mojej režisérskej topky. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.

Trosečník (2000)

Prečo by som si práve tento film chcela pustiť ak by som sa ocitla na opustenom ostrove (s wifi a elektrinou) ? Preto aby mi ukázal, že v tom nie som sama, aby som získala nejaké tie typy a triky a v konečnom dôsledku hlavne pre to, aby som získala nádej na dobrý koniec. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.

Harvie Krumpet (2003)

Jednohubka, ktorú sa oplatí vidieť. V podstate sa dá povedať, že ide o animovanú sociálnu drámu alebo životný príbeh jedného "obyčajného človeka z plastelíny". Za týmto príbehom sa však skrýva veľmi veľa krásneho a aj smutného o nás ľuďoch ale FAKT 1034 je pravdivý a mali by sme sa ho držať! Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov

Jana Eyrová (2011)

Videla som už veľa filmových adaptácií príbehu Jany Eyrovej a musím povedať, že tento film u mňa nepatrí v jeho spracovaní k tým TOP. Mám však pocit, že čím častejšie ho vidm tým viac sa mi páči aj toto spracovanie a postupne mu prichádzam na chuť. Takže po najnovšom pozretí v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov mením z troch na 4*.

Pelíšky (1999)

Napriek smutnému záveru je to film, ktorý mi vždy po väčšinu doby jeho vysielacieho času vyvoláva úsmev na tvári. Vždy ma rozveselí aj keď sa v závere slzám neubránim. V rámci Challenge Tour Special - Filmový lov radím do kategórie filmu, ktorý si púšťam, ak sa chcem rozveseliť.

Sedm (1995)

Pre mňa bol tento film svojho času veľmi nepríjemným zážitkom a nebola som ho schopná vidieť v celku a úprimne povedané nie je tak tomu doteraz. To "zlo" je v ňom podané spôsobom, ktorý sa mi dostával až nepríjemne hlboko bod kožu a desil ma. Ak to bolo filmárskym zámerom, v tom prípade to zvládli na jednotku, zároveň tým ale dosiahli aj to, že som film videla raz v živote (a aj to na dva krát) a už ho nikdy vidieť nechcem a to mám kriminálky a to aj tie mimoriadne drsné veľmi rada. Neviem čím to teda v tomto prípade je, ale každopádne to oceňujem a zaraďujem ho do kategórie filmu, ktorý ma desí v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov na prvú priečku.