Svatá čtveřice (2012)

Priemerny film so zaijmavou a usmevnou temou hlavne pre starsie rocniky. Trosku roztahany, nikam nesmerujuci dej bez vyraznej zapletky. V celku pozeratelna snimka na driemanie po nedelnom obede. Ale ten sondtreck je cisty hnus!

Jump street 21 (2012)

To len mne prišiel tento film ako totálna strata času? Detinský humor, trápne a vôbec som sa nebavil, čo sa od komédie očakáva.

Válečný kůň (2011)

Určite veľmi zaujímavý nápad. Už tu bolo XY filmov, ktoré sa pozerali na vojnu z pohľadu obyčajného vojaka, obyčajného civilistu, ale z pohľadu obyčajného koňa? To tu ešte naozaj nebolo. Začiatok filmu bol presne taký, ako som očakával. Plný romantiky, sentimentu a gýču, ako všetky filmy s veľkým romantickým príbehom. Nič menej prvá polovica filmu ma nebavila a donútil som sa ho pozerať ďalej len zo zvedavosti ako sa príbeh vyvinie (keby to nebol Spielberg asi ho vypnem). Po polovici filmu nasledovali scény z frontu kde si to u mňa tento film mohol značne vylepšiť, no nevylepšil. Príbehovo je vojna vykreslená výborne- so všetkou aroganciou, utrpením a absurdnosťou. Ale kde je krv?, odtrhnuté končatiny? vnútornosti? (trosku viac "Zachráňte vojaka Ryana"?) Viem, že to nieje horror, ale myslel som, že ani rozprávka. Jednoducho bojisko po útoku je posiate mŕtvolami, ktoré tam umreli akoby náhodou na záhadný vírus.

Sejmout zabijáka (2011)

Klasická gangsterka, ktorá má všetko čo gangsterky majú mať. Film je založený na postave „hrdinu z ľudu“. Hrdina sa vypracuje z obyčajného robotníka na silného muža a aj keď nedodržuje zákon zachováva si ľudskú tvár. Je hrdý na svoj robotnícky pôvod a Írske korene. Všetky tieto vlastnosti spôsobujú, že divák sa z hrdinom veľmi rýchlo zosobní. Možno trochu otrepaný scenár, ale mňa stále ešte baviť neprestal a asi ani tak skoro neprestane. Hlavnej úlohy sa zhostil Ray Stevenson, ktorému sadla „ako riť na šerbel“. Vo filme môžeme vidieť aj ďalšie známe tváre, ako Vala Kilmera ci Christophera Walkena.

Gulliverovy cesty (2010)

Typická „JackBlackovka“... Charizmatický milo-trápny herec je tentoraz zasadený do rozprávkového sveta. Moderné adaptácie klasických príbehov v láske zrovna nemám, ale v spojení z Jackom ma tento film celkom zaujal. Notoricky známy príbeh, infantilný humor a narážky či hlášky, ktoré starším ročníkom zas tak veľa nepovedia. Komédia stvorená na nedeľné poobedie, keď sa Vám s plným žalúdkom nechce príliš rozmýšľať. Tento film rozhodne neublíži, tak ako Vás ani nikam neposunie. Akurát si tvorcovia mohli odpustiť hudobnú scénu na konci filmu.

Mezi vlky (2011)

Tento film by sa dal popísať aj jedným slovom- SLABUČKÝ! Dávno som nevidel tak priehladný a predvídateľny scenár. Po 5minútach od pádu lietadla som vedel, ako film skončí a to niesom žiadny Nostradámus.Na filme ma najviac unavovalo, že v každej scéne, kde niekto mohol príst k úrazu k tomu úrazu aj prišiel a rovno k smrtelnému, aby skupina mohla pokračovať ochudobnená o jedného člena a dej sa akože posunul ďalej. Taktiež charaktery postáv sú tak tuctové, že som mal pocit akoby som tento film už niekedy dávno videl. Od úplného dna u mňa film zachránila, len krásna príroda a tradične dobrý herecky výkon Liama Neesona v hlavnej úlohe.

Obhájce (2011)

Bol som naozaj zvedavý ako sa úlohy úspešného a prefíkaného obhajcu zhostí McConaughy, ktorého mám ja zaradeného v kategorií "sladých chlapcov". Zhostil sa toho famózne a myslím, že ho právom s tejto kategórie vyraďujem. Matthew ma donútil súcitiť s jeho postavou a fandiť jej až do konca čo ma neuveritelne baví. Film je svieži, dynamický a napýnavý. Osobne mi veľmi vyhovovali početné dejové zvraty. Dlhšie som rozmyšlal nad 5*, ale nakoniec som sa rozhodol pre silné 4*, ale keby je medzi 4 a 5 nejaký medzistupeň, OBHAJCA si ho u mňa na 100% obháji.

Hon na čarodějnice (2011)

Priznám sa, že historické fantasy nie je práve moja šálka kávy,no pri danom hereckom obsadení som bol na tento film zvedavý. Aj keď úvodná bitka pôsobí dosť kostrbato, Cageovi a Prlmanovi som role križiakov "zožral". Zo začiatku ma tiež zaujali naozaj pekné kostými. Prostredná časť filmu ma dosť nudila. Scéna so starým visiacim mostom je uz také klišé, že keď vidím ďalšiu, spúsťa sa u mňa dávivý reflex. Aj keď koniec filmu je prekvapivý, celkový dojem to bohužial nevylepší a u mňa ostáva podpriemerný