Open Grave (2013)

zaciatok super, vyzera to ako Saw, nikto nic nevie a postupne odhalujete "mapku" hry, teren, ktory je plny prekvapeni, novych lokalit, mrtvych a zivych osob a predmetov. divak nevie o nic viac nez postavy, ktore maju docasnu stratu pamati. postupne si vsak v zableskoch zaicnaju utrzkovito spominat a zistuju ze niektori z nich su zodpovedni za terajsiu situaciu. o co vlastne ide??? sice som cakal ine odhalenie, ale aj tak sa mi pacilo postupne odhalovanie pravdy.

Hakkyousuru kuchibiru (2000)

prva polka je akoby temny thriller o hladani vraha s pomocou carodejnice, ale po odhaleni v chatrci sa film zvrhava na lacnu frasku v lese plnu offtopic scen s este vacsim offtopic koncom. film mal skoncit v tej chatrci a bolo by to super.

Noc drůbežích mrtvol (2006)

tak toto bolo dost nuts, ak sa prehryziete cez horsiu prvu cast tak sa po necelej hodine dostanete do riadneho kuracieho zombie pekla. film je ladeny dost proti fastfoodovo, ktovie kedy najblizsie nejaky navstivim :p

Faunův labyrint (2006)

pekna rozpravka, tak trochu tajomna a temna verzia Alice in Wonderland. vedel by som si predstavit kludne aj rozsirenu verziu, potencial bol obrovsky. tirky s kriedou by sa dali uplne vygradovat, odomknut vraha deti z alternativnej reality atd. kazdopadne odporucam.

Opiová válka (1995)

Shanghaj, 1930's. Hlavnou postavou je dedinsky chlapec Shuisheng, ktoreho rekrutuje rodina do podvetia, kde sa stava poskokom sefovej milenky, kabaretnej spevacky Xiao Jingbao. Tej ale nestaci, ze si ju vybral boss, zapletie sa s jeho poddanym Songom. Netrav dlho a v pozadi pribehu prichadza prestelka, po ktorej sa sef Tang so sovjimi najvernejsimi utahuje na opusteny ostrov. Tu sa zisti kto sotji na koho strane... cakal som bud premenu chlapca na gangstra, prichod japonskej armady, ktora zmeni zely zivot v meste (Memoires of Geisha, Yip Man), avsak film sa sustredil na kratsi usek zivota. zial prechodom z mesta na ostrov opadla aj pompa kabaretnych vecierkov kde uz len ostavalo odhalit zradcu. myslim, ze ani jeden z filmov nevystihuje podstatu filmu a preto moze dojst k miernemu sklamaniu (Yao a yao yao dao waipo qiao je detska riekanka z filmu, prva a zatial jedina pesnicka, ktoru pozna ostrovne dievcatko Ah Jiao).

Náš vesmír (2013)

pokial sa vola dokument Nas Vesmir tak predpokladam ze bude o vesmire z nasho pohladu, resp o tom nasom blizkom. ak niekto caka ze bude tento dokument len o najvzdialenejsich kutoch univerza tak sa asi sklame. no musime chodit az tak daleko? ved kolko divov a kras mame v nasej slnecnej sustave! a ak niekto napise ze ho ta nasa nezaujima, tak je riadny ignorant a nezasluzi si vidiet o vesmire uz ani bodku. preco si ludia nevazia co maju a chcu obsiahnut nekonecnost vesmiru v 50. minutach? zobudte sa geniovia.

Na sever od slunce (2012)

v pohode dokumentik o tom ako sa dvaja nadsenci vyberaju na sever Norska aby tam v random zalive prezili zimu,pekne po trampsky. Maju nielen vytuzene vlny, ale aj stastie ze sa im nic nestalo. S inzinierskymi skusenostami si postavili pribytok z vyplaveneho dreva, cely den si uzivaju surfovanie v ladovej vode, nicnerobenie a zbieranie a triedenie vyplavenych odpadkov z plaze. Asi to bude tym ze su severania a su celkovo zvynuti na zimu, ja na ich mieste tam uz mam postaveny zamrznuty hrobcek. vidno ze chalani su do surfovania zarati ked sa rozhodli pre take nehostinne prostredie a este pocas polarnej zimy. nuz, ale ako vidime, da sa to.

Cannibal (2006) odpad!

mozno je film vo svojom subzanri niecom prelomovy, avsak pozerat sa na dvoch desnych homosov co si to rozdavaju vacisnu filmu az take prelomove nie je. atmosfera a detailne zabery na postavy je sice ponura, sleazy a nechutna, no film viac nudi nez znepokojuje. pozriet si poslednych 30 min by uplne stacilo, prva hodina je taka predohra, po ktorej vyhladnete a idete si radsej zohriat veceru. a potom to zacne. niekoho rozporcovat a zjest, to sme uz videli. a dokonca v lepsej kvalite nez je tento nizkorozpoctovy film. keby sa reziser prestrihal nic nehovoriacimi scenami ako Hlavny hrdina crevami obete, hned by to mohlo mat ine grady. mna film rozhodne nezaujal (a rezserov styl uz po tretikrat). suhlas s: Ingrid

Vysvobození (1972)

ako pise Djkoma, vyslobodenim bol koniec. mnoho hlucheho miesta, sceny kde stevopred vedeli ze sa nic nestane sa tahaju ako rieka. az na par dejovych pereji to bola plavba pokojna, dokonca i bez vodopadu.

Hon (2012)

I don't want to jump to conclusions buuuut I do. and I cant tell you. and children don't lie. they are angels. aand you white devil who is not allowed to defend. ... fakt??? jednoducho zapletka ako ukuta zo zivota s nepriestrelnym pribehom. film mi celkom pripomina filmy Kladivo na carodejnice a Carodejnice zo Salemu. podla mna je to riadna utopia a toto by sa v zivote nemohlo stat. nikto tu neriesi co sa vlastne (ne)stalo, vsetko akosi plynie a hlavny hridna trpitel nedokaze pomaly ani zdvihnut hlas. uz som myslel ze si to hodi alebo ze v style Brevika rozstriela polovnickou snajprou susedstvo. suhlas s: verbal