• Krátkometrážní

Pokrevní bratři (1999)

" First of all, I would like to thank one of you, donuts launching, barrow asses apart pulling sissies who leak this to the press" Naprostý masakr, dovolím si říct že i kult! Tento druh filmů já absolutně miluju. To je můj šálek kávy. Černý humor létá vzduchem, stejně tak jako ta krev, která stříká na všechny strany a nejenom ta lidská. "FUCK! Ass!" Je pravda, že ke konci filmu mé nadšení trošičku opadlo, protože na ten začátek prostě nic nemá, ale to na mém tvrzení nic nemění."Cuddle? What a fag." PS: Jestli někdo znáte podobný film, tak mi neváhejte napsat do pošty, díky! 9/10

Spojenec (2006)

Tento film je opravdu velmi povedená záležitost. Hodně mi připomínal Phone Booth, což vůbec není na škodu, pokud to má to správné tempo. A to Inside Man rozhodně má. Film se vlastně odehrává celých 129 minut na jednom místě a přesto si po celou tu dobu udržel moji pozornost. Napínavé scény střídají ty humornější, hlavně při výslechu podezřelých osob. A klobouk dolů, je to opravdu velmi promyšlená bankovní loupež. 8/10

Lovci hlav (2011)

Vau! Toto slovíčko jsem si musel říkat při sledování tohoto filmu a i těsně po jeho skončení. Nečekal jsem, že to bude až takový nářez. Takovéto filmy já opravdu můžu a s chutí si je pouštím znova. Soundtrack mi hodně připomínal nějaký mix Zimmera, což je jenom plus, hlavní postavy byly rovněž přesvědčivé a občas jsem se musel i pousmát což u tohoto typu filmu se moc nestává. 9/10

The Butterfly Circus (2009)

Tak tenhle film mě opravdu dostal. Neměl jsem daleko k slzám. Pro mě jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, které jsem viděl. Nemám slov. 10/10

Bronson (2008)

Tohle je hodně šílený film s ještě více šílenějším Hardym v hlavní roli. Docela mi to připomínalo Mechanický pomeranč. Bohužel jsem se u toho celkem nudil. Kdyby to mělo více minutovou stopáž a někoho jiného v hlavní roli, tak to asi vypnu. Takhle je to za 3*. 6/10

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tento seriál se mi dostal pod ruku, když v Americe startovala první série. Z počátku se mi velmi líbil. Každý z nás by v hloubi duše chtěl zombie apokalypsu a vyzkoušet si to, jaké je to v ní žít. (nebo jsem jenom divnej?) Každopádně první série nebyla vůbec špatná. Ale když začala druhá sezóna vydržel jsem to jenom první čtyři díly a pak jsem si dal asi roční pauzu. Z nějakého neznámého důvodu mě to přestalo bavit. A musím říci, že to byla velká chyba! Od osmého dílu druhé řady se to začíná pořádně hecovat a má to tu pravou zombie šťávu. Takže se už těším, až začnu třetí řadu, která by měla být ještě lepší. 1. řada - 7/10, 2. řada - 7/10, 3. řada - 8/10 // Tento seriál má strašnou chybu. A tou je velká nevyváženost jednotlivých epizod a to už od první řady. Nejvíc se to tedy projevuje v té třetí a čtvrté řadě. Na jeden díl, ve kterém to graduje a baví připadá tak pět dalších, které nudí a vlastně se tam nic moc neděje a jenom se to schyluje k tomu jednomu lepšímu dílu.

Samsara (2011)

Opět nádherný a nepochopitelný dokument o naší Zemi. Pravda, o trošku slabší než předchozí díl s názvem Baraka, ale opět to stojí opravdu za to. Zvláště já jako fotograf u každé scény slintám blahem. Hodně jsem se na něj těšil a zklamání se naštěstí nedostavilo, takže jsem spokojen. 8/10

Baraka - Odysea země (1992)

Tento dokument mě přikoval k obrazovce už od první minuty. Pro mě jeden z nejlepších a nejsilnějších dokumentů, co jsem viděl. Tady je vidět, že opravdu k vyjádření pocitů není třeba říci ani jedno slovo. Až tady na ČSFD jsem si uvědomil, že je to natočeno v roce 1992 a po vizuální stránce to je nádhera! 9/10

Total Recall (2012)

Tento film má své světlé, ale i ty tmavé stránky. Bohužel já jsem viděl většinou ty tmavší. Začátek byl docela zajímavý, ale potom se to přelije do takového stereotypu, který se už nese v duchu celého filmu. Akční scény jsou celkem dobré, velmi se mi líbila ta antigravitační, ale ten příběh opravdu pokulhává. Zkrátka se na to hezky dívá, ale je to nuda. 6/10

Rebelka (2012)

Na tento film jsem se delší dobu těšil a bohužel přišlo menší zklamání. Jako celek tento film působí dobře. Animace je skvělá, stejně jako hlavní postava. Také mě potěšil právě dabing hlavní postavy Kelly Mcdonald, která má opravdu výborný akcent. Vtipné scény se tam také rozhodně najdou. Ale na to, že to má být film hlavně pro děti je tam i nějaká ta "drsnější" scéna, což mě ani zas tolik nevadilo, ale chtěl bych vidět výraz těch dětí při boji obou medvědů. Vedlejší postavy jsou nevýrazné a celkově to působí trochu nudně. 6/10