Zmizení (2013)

Dlhé a miestami dosť nudné. Hodne nevyvážené, no herecky brilantné a aj základná myšlienka filmu. Nevoňali mi ani tie náhody, ktoré viedli k vyšetreniu. V podstate tam nikto moc nepoužíval mozog a celé sa to nejako vlieklo. Ako toto môžete poniektorý porovnávať zo Sedem? Jackman zahral skvelo a konečne hral aj niečo iné ako Wolverina. Mrkajúci Jake tiež fajn. Ak by film trval ešte o 15min dlhšie, mrkám asi aj ja :). Takýchto filmov je ako šafránu a nedivím sa, že má vysoké hodnotenie, aj keď si ho podľa mňa nezaslúži.

Riddick (2013)

Hodne nevyvážený film, chvíľami som krochkal blahom a chvíľami ma to vytáčalo a nudilo. Mne sa ale takýto štýl páči a tretí Riddick rozhodne neurazí, ale ani neprináša nič nové. Taký fajn Sci-Fi priemerný oddychováč.

Útok na Bílý dům (2013)

White house down má náprotivok vo filme Olympus has fallen, kde hral Butler, či Morgan Freeman. Olympus ma ale nebavil a napriek možno zvučnejším hereckým menám išlo o hodne horší film. White house down u mňa boduje starou dobrou akčnou klasikou, inšpirovanou Smrtonosnou pascou. Prezident aj jeho ochranca fajn, uveriteľní a dobre sa na ich podpichovanie pozeralo. Je to aj vtipné, scenár zaujímavý, hodne zvratov a skrytých lumpov. Aj keď uhádnuť ich nebol moc problém. Celé sme to už niekde videli, nič nás tam moc neprekvapí, klišoidný, hrdinský záver tak trochu znižuje moju mienku o filme, no stále ide o príjemné ohliadnutie do minulosti, za takými legendami ako Die Hard, Smrtonosná zbraň, či Posledný skaut.

Red 2 (2013)

Príjemná akčná komédia, ja som sa slušne bavil. Scenár nebol najhorší, herci si to užívali, boli ozaj slušní a o hviezdy vo filme veru nie je núdze. Strašne ma ale sr*la Willisova ženská, kvôli ktorej šiel film dole. Hnusná, odporná herečka a ešte hrala brutálnu kravu. Pokiaľ dokážete zobrať film s nadhľadom podobne ako Expendables, zabavíte sa. Pokiaľ v ňom budete hľadať chyby, nájdete ich a rozumiem tomu, že nie každému film sadne.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jednička mi nesadla a hodne som ju hanil, no dvojka bola pre mňa iné kafé. Už to nebola len taká rozprávka pre deti. Bavil som sa, smial som sa, aj som si užil bitky a aj pridané postavy a scény boli zväčša ok. Krásna Tauriel v podaní Evangeline rozjasnila plátno a jej bojové scény s Legolasom boli super, aj keď prestrelené jak sviňa. Ale zábavne prestrelené, celé kino sa rehnilo ako trpazlíci splavovali rieku v sudoch a Legolas jumpoval po hlavách nasrdených trpazlíkov. Hodne som bol zvedavý, ako tvorcovia vyzobrazia kožomeňca, spravili ho super a medveď na ktorého sa mení, bol sakramenská potvora. Výlet Gandalfa k nekromancerovi bol tiež super a však uvidíte, koho tam našiel, hihi, no deti tu už budú pokakané až za ušami. Škreti sú pekne ohyzdní a jednoducho sa podarili. Vymyslené scénky so škretmi boli fajn oživením a aspoň sme občas zažili riadnu hasenicu. Legolas mal nahodené fajn šošovky a jeho otec Thandruil bol zahratý super, trafili sa do herca. Ďalšia sympatická postava bol strážca mesta v podaní Luke Evansa. No a pomaly dostávam sa k najlepšie spravenému drakovi, akého som zatiaľ videl. Perfektne nadizajnovaný a ešte lepšie dabovaný Sherlockom. Ten hlas a scény s drakom boli mega. Aj keď aj tu to bolo až moc prestrelené. Aby som len nechválil, niektoré pridané scény boli na oštaru. SPOILER: ľúbostný trojuholník Legolas-Tauriel-Fili bol zbytočný a aj scénka zo zachraňovaním trpajzlíka bola odfláknutá. Najskôr sa majú problém vôbec prepašovať do mesta a potom sa tam škreti prechádzajú len tak, dobehli tam po dákom moste, ktorý sa pred tým nedal použiť. Zhrnuté, podčiarknuté, mňa Hobit 2 potešil, som takmer spokojný a dávam lepšie 4*. Nebiť pár až moc prestrelených scén a možno pár malých zaváhaní v deji, tak by panovala absolútna spokojnosť. A je to hodne digitálkové, veľmi veľakrát bolo vidno, že je to počítačové a až smiešne. Tu nevidím progres od Pána Prsteňov, skôr naopak. Tak a teraz čakať ďalší rok na trojku :/

Sněhurka (2012)

Za par vtipnych momentov davam tu jednu *

Interstate 60 (2002)

Na prvý pohľad veľmi nenápadný film, ale ak mu dáte šancu, odmení vás veľmi inteligentným scenárom a humorom. Pravdu povediec, už veľmi dlho ma takto príjemne žiadny film neprekvapil. Je tam kopec skrytých myšlienok, veľmi trefných prirovnaní a určite si z filmu môžete čosi vziať k srdcu. Mesto právnikov, alebo závislých bolo skutočne skvelo vymyslené. Niektorí napísali v komentároch, že tento film ani nebol u nás v kinách, nuž to je poriadna škoda, pretože hravo strčí do vačku väčšinu filmov z roku 2002. Odporúčam pozrieť.

Purpurová barva (1985)

Ak prežijete prvú hodinu desnej nudy, potom príde druhá hodina o čosi menšej nudy a zakončíme to uplakanou scénou. Pozrel som si to, lebo režisér bol Steven, no to čo mi naservíroval, to som fakt nečakal. 2,5 hodiny zbesilej nudy s divným príbehom a pre mňa nepochopiteľnom správaní hlavnej hrdinky a taktiež nejakej Šuk a proste celé čudné a mne sa to osobne nepáčilo. Whoopi a Danny podali ozaj super herecké výkony a hudba bola pekná, toď všio.

jOBS (2013)

Musím sa priznať, že ma film ozaj bavil a doslova som sa vyžíval najmä v začiatkoch Jobsa. Asi to bude tým, že som informatik. To čo tí chlapi dokázali je neskutočné. To ako pájkovali v garáži počítače a ako potom rozbehli Apple, proste super. Viem čo je asi za tým, tí chlapi boli géniusi a Jobs neskutočný vizionár, Ja nie som fanúšikom Apple, ale po tomto filme mám na neho iný obraz. Jobs bol asshole ako ho vo filme označujú, ale bol to sakramentský génius. Záver už bol plochý a rád by som videl ako založil Pixar, prípadne ako vymýšľali iPhone, kľudne by som strpel aj ďalšiu hodinku. Preto dávam jednu * dole. Dokonca sa Ašton Káčer na tú rolu hodil a zahral ju zo cťou.

Tísňová linka (2013)

Príjemná dráma, ktorá ma držala v napätí celý film. Halle bola skvelá, tak isto vrah bol super, ten jeho ksicht na nezaplatenie. Počas príbehu sa ale stretávame s nelogickým správaním a až prílišnou neschopnosťou policajtov. Neboli to až také strašné diery a dali by sa odpustiť. No záver všetko zabil, úplne dokazil dojem z filmu, čo je veľká škoda, lebo išlo ozaj o veľmi zaujímavú drámu plnú napätia.