• Krátkometrážní

Chůva v akci (2006) (pořad)

Další z amatérských pořadů absolutně bez hereckého zastoupení s nepřirozenými výkony. To, že příběhy mohou být pravdivé, nebo vymyšlené - na tom už nesejde, když už chci natočit nějaký dokument nefungující rodiny, zapojím do toho trochu hlavu a patu, myšlenku a trochu i hereckých výkonů včetně kvalitních záběrů. Kamera totiž v tomhle ohledu sice plní funkci amatérských záběrů, ovšem se na to nedá koukat!

Tchyně (2015) (pořad) odpad!

Tady nejde ani o příběhy, které se v daném pořadu řeší, tady jde o to, jak nepřirozené a nucené herecké výkony jsou. Kromě absolutně nepřírozených hereckých výkonů a přirozeného talentu, tchýně také působí šíleně nesympaticky, včetně ostatních ,,neherců". Jediné, za co bych dal jednu hvězdičku je to, že je to tak trapné, až je to vtipné a až se tomu někdy musím smát a kroutit hlavou, co za pořady to vlastní chodí. Takže to je pro mě spíše komedie s jednou hvězdičkou nebo celkový dojem pořadu jako odpad! Odporný hnus, hnůj!

Bůh masakru (2011)

Zajímavý film v podobě kombinací dvou žánrů, a to komedie a drama. I když se ve filmu můžeme zasmát, zároveň se zamýšlíme a pozastavujeme nad celou situací, kterou řeší oba rodiče svých dětí. To, že herecké výkony nemají prakticky žádnou chybu, o tom není pochyb. Další věc, která film pozdvyhne nahoru je ta, že i když se celý film odehrává prakticky v jediné místnosti, je právě tak těžké film nějakým způsobem okořenit nenudícím dějem. A zde se to povedlo díky zastoupení skvělých herců. I když je fakt, že film je vyloženě odpočinkový, relaxační a nějakým způsobem mě extra nezaujal, myslím si, že tři hvězdičky si zaslouží.

Bez dcerky neodejdu (1991)

Příběh podle skutečné události zfilmován v neuvěřitelném prostředí. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, že se to ve skutečnosti stalo, nebo že opravdu většina žen je nuceno žít tak, jak si samy nepřejí a jsou nuceny trpět nesnesitelné podmínky tamější ,,nekultury". Ve filmu se podařilo zobrazit napětí a akce, bezmoc a volání o pomoc zoufalé ženy. Herecké výkony výborné, prostředí - reálné, děj - neuvěřitelně přesný, pravdivý, napínavý, plný strachu a obav, ve filmu bylo také zmíněno hodně podstatných věcí, jak tamější "lidé" žijí - mladí chodí bojovat a když zemřou v boji, Alláh je bude navždy milovat, ženy zde musejí poslouchat své manžely - nejsou tedy svobodné a většina z nich jsou zde drženy proti své vůli, neustálé boje mezi sebou, násilí, zbraně, neuvěřitelně zfanatizovaní lidé... Podle mě opravdu napínavý film, plný akce, napětí, strachu, obav, bezmoci, - zkrátka nepředstavitelné peklo, co musí prožívat tamější lidé (ženy),... respektive co prožívala během útěku žena s dítětem. Neuvěřitelné a výborně vyobrazené. Je to dle hodnocení tak 3 - 4 ****,

Turbulence (2011) (pořad)

Velká škoda, že tento televizní pořad zrušili. Obsahoval spoustu výprav za počasím, dovolenou a přírodou, kde bylo vše dopodrobna rozebráno, probráno veškěré tamější počasí a období klidu či extrémní počasí. Obsah diváckých dotazů, fotografií a amatérských telefonních rozhovorů s fanoušky, dodávalo pořadu tu pravou jiskru - vše nakonec zkonzultoval a podrobně vysvětlil konkrétní host, který problematiku velmi dobře zhodnotil. Za mě super odpočinkový pořad.

Do nitra tornáda (2005) (TV film)

Výborný dokument provázející vás skvělou podívanou lovu po tornádech. I když jsou záběry amatérské, už to dodává samotné kouzlo a přirozenost dokumentu. Dokument Vás neprovází jen teorií, ale také praxí. Veškeré záběry jak a co dělali, aby dosáhli cíle, vás tento upoutavý a oddechový dokument nezklame.

Predátoři z blízka (2005) (seriál)

Vynikající dokument o přírodních zabijácích všeho druhu. Neříkám, že všechny díly, co jsem viděl, mě uchvátily, ale to je otázka zajímavosti daného zvířete a daného prostředí, ve kterém se natáčelo. Mě osobně velice oslovily medúzy a celkově vodní živočichové. Oceňuji výpravu, kameru a vynikající záběry. Pro milovníky přírody a celkově výpravných dokumentů o zvířatech, respektive ,,zabijácích" a nejnebezpečnějších tvorů, je tento dokument jako stvořený, relaxační, naučný a oddechový.

Muž z oceli (2013)

Pomalý rozjezd, pomalý spád, pomalé zakončení. Vyvážené části filmu, které bych rád ohodnotil tak nějak zvlášť. Co se týče první poloviny filmu, tedy jeho rozvíjení, bylo více než dobré. První polovina filmu tedy velmi překvapila tím, co se dozvíme z minulosti ,,supermana" a co vše se tehdy odehrálo - skvělé efekty, děj, propracovanost a nápad. Zkrátka a dobře, u mě první polovina filmu, která se opravdu pomalu rozvíjela k hlavnímu ději, neměla prakticky žádnou větší chybu v tom, abych neřekl, že je vše, jak má být. I když bylo rozvíjení filmu prakticky hodinové, nenudíte se u něj a ani já se nenudil. Menší výhrady bych nejspíš měl v druhé polovině filmu, a to konkrétně k až příliš obrovskému množství destruktivních a ničivých scén, kdy všechno padá, vybuchuje, exploduje, létá, praská a kdy vlastně další druhou polovinu se jedná prakticky o zničení všeho, čemu přijde ,,superman" a jeho ,,protivníci" do cesty. Je to až zbytečné. Efekty jsou poměrné povedené, a to jak zvukové tak vizuální, ovšem jak jsem řekl, tolik scén a tolik dlouhých minut prakticky jenom v prostředí, kde se vše domoluje, vás začne po chvíli i nudit. Naštěstí to zachraňují MEZIscény hlavních, ale i vedlejších postav plné akcí... Co se týče závěru, i to, mi přišlo poměrně zbytečné, možná více, než druhá polovina ničení všeho, co přijde do cesty ,,superhrdinům". Myslím konkrétně část, kdy se podaří zneškodnit světotvorný motor a dostat nepřátele do vemíru, kdy ovšem jeden z nich na Zemi zůstane a začne nekonečný boj mezi sebou, kdy se nudíte tím, kdo z nich vlastně vyhraje i když víte, že jsou oba prakticky proti sobě rovni a jen tak někdo nevyhraje. Opět všechno létá, padá atd... Naštěstí to netrvá dlouho a dočkáme se konce, a to šťastného. Jinak velmi povedený film co se týče efektů, zvukových a vizuálních, hlavně nápadu a první polovina filmu neměla absolutně žádnou chybu, velmi mě bavila. Co se týče druhé poloviny filmu, jak jsem se vyjádřil, ta hodnocení srazila. První polovina filmu úžasná, tedy 5*, druhá nižší hodnocení, a proto celkově zasloužené 4 **** za super film :)

Na hraně zítřka (2014)

Dle mě jeden z nejlepších a nejnápaditějších filmů z rubriky Scifi-dobrodružný-akční. Děj a myšlenky filmu jsou natolik propracované, až je film geniální. To, že si občas musíte zapřemýšlet a pouvažovat o tom, jak je to vše vlastně myšleno, jak a proč se to děje už poukazuje na to, že to není jen ledajaký film bez promyšleného děje. Nutí Vás to přemýšlet, a to je na tom to parádní. Nenudíte se. Film obsahuje velmi kvalitní prvky. Akce, napětí ve skvělém vyvážení. Dostatek, ale ne přebytek Humoru, za což další palec nahoru. Nápady a propracovanost mysterióznosti, děje, souvislostí. Výborná herecká kombinace herecké dvojice Toma Cruise a Emily Blunt, která v tomto filmu dle mě opravdu hodně zazářila. Dle mě jeden z nejlepších filmů tohoto žánru a nejen toho. Za mě 4 + hvězdiček.

Zoolander (2001)

Dle mě poměrně podprůměrný film v podobě podprůměrné komedie. Je sice pravda, že veškerý film je zaměřen na módní průmysl, který veškeré věci zparodoval. Jde tedy o parodii, ale to je tak vše. Humor je ve většiny případu až moc nucený a nějakým způsobem nastaven tak, abyste se za každou cenu smály a to není dobře. Humor dle mě má být přirozený a ne tak vlezlý, jako tomu bylo v tomto filmu. Místy se opravdu režisér snažil o ,,umělý humor" až moc, to znamená, až moc načančaný humor - např. mobilní telefon o velikosti bonbonu. Celkově mě děj tohoto filmu nijak neuchvátil, humor měl velmi zvláštní prvky, i když neříkám, že některým i těm nejloupějším humorům, jsem se nesmál. Veškerou podprůměrnost filmu zachránil poměrně dobrý konec a sem tam vtipné scény. Dvě hvězdy je málo, tři je moc!