V kůži Johna Malkoviche (1999)

Tak to byla doopravdy neuvěřitelná jízda. Po celou dobu filmu jsem jen čuměl s otevřenou pusou a horlivě přemýšlel na čem musel scénárista frčet, protože něco takového jsem snad ještě nikdy neviděl. Za zmínku stojí i loutky, které vypadali skoro jako živé. Btw Cameron Diaz bytostně nemám rád a ani se mi nelíbí, ale tady jí to docela slušelo. Jenže Catherine Keener víc ;)

Kung Fu Panda (2008)

Musím říct že pixar má opravdu velkou konkurenci v podobě Dreamworksu. A je to dobře, zdravá konkurence nutí k pořád lepším výkonů. Je pravda že animace nedosahuje takových detailů a nebojím se říct skoro dokonalosti Pixaru, za to to kompenzuje příběhem a vtipnými scénami. Já měl to štěstí že jsem jí viděl v originálu a nekazil my dojem dabing, který poslední dobou nějak strádá... A opravdu jsem se bavil. V pandě nejsou vtípky nijak extra složité, přece jen to je spíš pro děti, ale i tak nepůsobí nijak tupě ani moc dětsky-podle mě docela vyváženě. Když si ještě někdy představím tu držku Blacka jak namlouvá Pandu ( a že je mu pěkně podobná;) ) tak se prostě nemůžu nebavit. Přesto má film nedostatky, mohl by být trochu delší, příběh by mohl být trošku rozvinutější a nápaditější, jinak vcelku nemám co vytknout. A mistr Oogway je ultimátní shaolin :D

Peřinbaba (1985)

Mě tadle pohádka hrozně zdeptala....

Štěstí na dosah (2006)

Jelikož neprožívám zrovna šťastné období, skoro jsem se s Chrisem občas musel ztotožnit. Pravda je, že smolař je to ještě pořád větší než já, ale...Jak se mi potvrzuje, WIll je prostě pan herec. Ten se proto narodil a jen málokdy se vidí takový talent co dokáže zahrát snad všechno. A tento film se mi velmi líbil, ukazuje, že život je pěkná svi*e, ale že může být šťastný když doopravdy chcete. Jeden z nejlepších filmů od Willa co jsem viděl a zdá se, že i jeho syn má docela talent ;)

Muži v černém 2 (2002)

Našlo se tu pár vtipných scén, ale většinu filmu jsem se neuvěřitelně nudil. Co naplat ani Will se mi tu nelíbil. Naštěstí to bylo opravdu krátký takže zas až tak si stěžovat nemůžu.

Hancock (2008)

Já chtěl jít na Pandu...kámoš ale řekl že nebude chodit na žádný pohádky a že chce na Hancocka. A já jelikož mám rád Willa jsem vlastně ani moc nebyl proti, v ukázkách se mi líbil tak jsem si řekl proč ne. A teď bych chtěl říct, že příště kámoše neposlechnu. Protože: Will Smith je sice dobrej herec, ale sám nedokáže utáhnout film s naprosto nulovým příběhem. Ono vlastně což o to, příběh by tu jakž takž byl, ale divákovi je předložen tak neuvěřitelně prostě a dalo by se říct naprosto nudně, bez zápletky, vše je tak nějak hnané k rychlému konci. Kdyby filmaři dali prostor postavám a pořádně je rozvinuli, určitě by si film zasloužil ještě o hvězdičku víc. Takhle to je stěží na dvě. A ro jsem se úplně zapomněl zmínit o dabingu, kterej byl jeden z nejhorších co jsem kdy viděl, nevim kdo Willa namlouval ale ten hlas se k němu ani trošičku nehodil, to vzalo filmu ještě mnohem víc na poutavosti.

Pád do tmy (2005)

V poslední době se točí čím dál tím větší srajdy, co se týče hororů, platí to dvojnásob. A já si nemůžu pomoci, ale navzdory všem hodnotícím se mi to doopravdy nelíbilo. Horor podle mě nemá být jen bezduchá lekačka, a to Pád do tmy je, ale má napínat diváka, udržet ho po celou dobu v nervozitě, co se kde stane. A hlavně potoky krve, kromě Shining, kde to mělo doopravdy grády, jsou naprosto neadekvátní ke strachu, ale spíš probouzejí zhnusení ne nad scénou, ale nad celým snímkem. Rád bych se konečně opět koukl na nějaký pořádný horor, zde byla moje volba špatná.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Jako malej kluk jsem to žral, bylo to hrozně napínavý. Nejlpeší byla místnost s hadama. A jak už tu psal někdo, i souboje žen v bahně :).

MacGyver (1985) (seriál)

Vždycky jsem obdivoval jak dokázal udělat z suchý housky výbušninu 1. kategorie. Ač je tento seriál velmi naivní a v posledních 7 letech jsem ho už neviděl, zanechal ve mě stopu, když jsem se na něj koukal jako kluk. Srdcovka ;o)