Sklapni a zastřel mě (2005)

Tak docela slušná odreagovačka, přestože občas nedává moc smysl :)

Wanted (2008)

Eh?Prosím, todle že je cosi jako kvalitní film?? Dobře, dejme tomu, že je podle komiksu, což mě už tak nějak začíná štvát. Existují ještě vůbec filmy, které nejsou z komiksu???Jistě. Zahýbání kulek, sestřelování kulek, sebevražda způsobená rotací kulky...skok z budovy na jinou, že by i klokan záviděl...výmyk s mustangem a následné ustřelení hlavy, střela letící několik kilometrů zakřivující se snad podle přitažlivosti země...dobře, to se dá jakž takž zkousnout, přestože je to debilita největší. Ale že jim to všichni budou tak žrát, nic víc než konzumní sračku,která vyniká možná jen svojí neuvěřitelností, to jsem nečekal. Nedávno jsem se bavil s kamarádem o tom, kam se dnešní film žene. Musím říct, že míří do pěknejch kelů, ačkoliv po velmi zakřivené dráze- na vrcholku se najde pár skvělých filmů, ostatní je brak. Stejně jako Wanted a nezachrání to ani moje milá Angelina. Přesto...filmu se nedá upřít jedno, a to chytlavost. A´t už to na vás působí všechno sebedebilnějš, přesto to dokoukáte a nemáte z toho ani tak moc špatný pocit. A to se cení.

Klan létajících dýk (2004)

Vcelku zajímavý epos. Trochu jako Romeo a Julie říznutej tygr a drakem :)

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Z traileru jsem čekal bombu. Bohůžel, nedočkal jsem se toho, co jsem očekával. A to příběhu. Jednička příběh měla, přestože nebyl úplně nejsložitější, aspoň to nebyla prosťačinka jako u dvojky. Přijdu, bum prásk-vyřešim a zabiju, odejdu...Všechno co se děje okolo elfíka mě přišlo hrozně suchý, skoro až trapný. Prostě příběh jak z nějaký dětský pohádky na druhou...Šel takhle Abe a potkal princeznu. "Ahoj, já jsem princezna","Zdravim já jsem Abe"...a šli dál...Okej, okej...Hellboy je opět pěkně nahláškovanej, s hromadou vtipných a emocionálních scének, nepůsobí utahaně, nová postava plyňáka je naprosto luxusní (připomíná mi BigDaddyho z Bioshocku :) ), ale samotnej Hellboy už trochu zaniká. Už to není o něm a o ostatních, ale o ostatních spolu s ním. Já nevim, radši jsem měl jeho sólovky. Čím mě ale dvojka dostala (a očividně nejen mě) je stylizace. Jsem velkým příznivcem fantasy a toto pro mě byl ráj, skvělý interiéry a exteriéry, prapodivný bytosti a extra cool armáda, to se mi opravdu líbilo. Nedovedu si představit co se Rudochovi může narodit, ale docela jsem i zvědavej. Jak už je v Hollywoodu zvykem, myslím si, že bude natočenej i třetí Hellboy, už jenom kvůli penězům. Nedovedu si představit příběh, co by to utáhl, ale nechám se překvapit.

Rok ďábla (2002)

Trochu jiný úhel pohledu na Nohavicu. Ale musím říct, že vcelku zajímavý.

Mořské panny (2003) (TV film) odpad!

Pět minut mi stačilo abych tudle kravinu poslal do temných hlubin.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Já nevim ale humor z JZD my přijde pěkně suchej....stavět na tom celej film, to je debilita,ale co, lidi to očividně žerou.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Je to prostě tak, že většina dnešních filmů jsou takový sra*ky, že se na ně nedá ani koukat. Zohana jsem sice zkoukl celýho, ale škoda času. Vtipných scén tam bylo poskrovnu a desítky trapných a vůlgárních vtipů by dokázali rozesmát možná tak nějakýho pěstebního dělníka. To že tam obsadí neuvěřitelnou roštěnku ještě nedělá film filmem. Film už není to co býval, a jediný, co jsem si odnesl ze Zohana byla hláška: Smell it, Smell it, now take it...klidně jste si ho mohly nechat...

Králové ro(c)ku (2006)

Jako rockovej fanda nemůžu jinak než 4*. Jack Black potvrzuje že je magor co umí sakra dobře hrát, hudba v celým filmu je naprosto monstrozní. Úpně jsem ulítaval z Bena Stilera, jeho rolička byla nářez. Vůbec celej film je jeden velkej nářez, ani tak nemluvim o ději jako o tý lásce k muzice, která z toho prosakuje ven. Některý vtipy jsou taky dost ubohý, ale úplně to vyrovnájí texty songů, u kterejch jsem se fakt bavil. Zajímalo by mě, odkolika let je film přístupnej :)

Speed Racer (2008)

Nechci se tu opičit po 99% komentářů, ale ono doopravdy nejde napsat nic jiného, než jen...stylizace bombová, jasně, vše vypadá kresleně a už vůbec ne reálně, ale přece jenom je to krasné barevné a blýskající, a hrozně moc rychlé, tak se to všem líbí-mě nevyjímaje. Jinak příběh je prostinký, a co mi vyloženě vadilo byli trapně vtipy s malým buřtem a opicí. Film je určen spíš převážně dětem, ale co je moc... Také výkony všech herců byly skvělé, Christinu jsem ještě nikde neviděl tak pěknou jako tady. Celý film letí neuvěřitelnou rychlostí, ani nestačíte sledovat čas a už je konec, jdete z kina a máte pocit...sakra, byl to hroznej šrumot, ale o čem to vlastně bylo? V podstatě o ničem, jen o těch efektech. Dávám 4 hvězdy, protože vizuálně jde (jak už je tu mnohokrát psáno) nejspíš o menší revoluci a film mě ničím (kromě už zmíněného buřta s opicí) neznechutil a naopak docela příjemně překvapil.