Mafiánovi (2013)

Kdo by čekal film a la Kmotr, tak se velmi milí. Tento film je velmi dobře zpracované téma gangstrů, jejich tradic a způsobu života v rodinném balení. Tato "komedie" pobaví celou rodinu (mimo dětí) a neurazí vcelku nikoho. Robert De Niro a Tommy Lee Jones ze sebe vydávají vcelku standardní výkon a celý film je tak dobře vyvážený. Doporučuji.

Transformers (2007)

S odstupem času jsem se k tomuto filmu vrátil a musel jsem se smát. Český dabing a překlad u tohoto filmu je vtipný. Např. "jiskra" se tu jmenuje "zážehnice" a skupina autobotů je jen " auboti". Au to zkutečně bolí a pobaví. Takovéto filmy by měli překládat lidé trošku znalí kultu transformers.... have fun...

Nevědomí (2013)

Velmi podařená variace na film Moon (2009, VB). Okořeněné dokonalou grafikou, dobrými herci a akčními scénami. Celkově velmi dobré.

Válka Bohů (2011)

Filmů podobných tohoto díla je dnes hodně. Děj se nechá říci ve dvou větách. Stylizované prostředí alá 300, bohužel detajly, jako svařené žebříky, řecká "přehrada", teen bozi, spousty funkčích nesmyslů apod. Výkon hlavního herce Cavilla nebo Rourka již nemůže ničemu pomoci. Škoda.

Gravitace (2013)

K tomuto filmu jsem přistupoval velmi váhavě, protože ovlivněn filmy jako Apolo 18, Měsíc apod. které byly sice dobré, ale abych se na ně mohl dívat několikrát znova, to ne. Ale tento film je vizitkou dobrého a napínavého scénáře, dobrých hereckých výkonů a nepřemrštěné CGI. Velmi dobře vyvážený film, který vtáhne do atmosféry (spíše vákua) strachu a odkázání jen sami na sebe. Je vidět, že i v celku neznámý režisér umí natočit něco, co už jiní i přes velké boost efekty neumí. Dobré.

Wolverine (2013) odpad!

Chtěl bych dát více hvězdiček, ale nemohu. Z některých scén čiší studiová produkce a několik málo záběrů z Japonska to nezpraví. Origins jsou pryč, a tohle je velmi chabá náhražka. Smůla

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak jsem se těšil, že jsem skoukl verzi sice dabované v češtině, ale ze španělského kina. Nevím, možná se to vystřihlo, ale proč právě výprava od Bilba ? Proč s Bilbou ? Tento film je pěkný hnus. Roztahané, dialogy prázdné, příběh žádný. Velmi velké zklamání, skoro bych řekl, že od doby natočení Jaksonem KingKong (kde přerostlá opice bojuje jako kungu-fu mistr), měl LOTR přemluvil, že je to nějaký režisér, tak po tomto filmu se vracím zpět k hodnocení režiséra Jaksona jako B režiséra. Skoko mám teď chuť se podívat na animovaného hobita a možná změním i hodnocení režije LOTRa. ps. Gandalf udělá v celém filmu asi 2 kouzla.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film) odpad!

Tato novodobá pohádka natočená snad jen proto, aby několika z nás po zaskočení kůstky z kapra pomohla.... Kdo nezvracel po přejezení z jídla, tak po shlédnutí této slátaniny určitě bude. Bohužel po vlně remakingu (sněhurka a lovec, alenka v řísi divů), která se dostala i do "naší české kotliny" se veze i Janák. Klasické pohádky by se měly točit klasicky např. nesmrtelná (teď nemyslím služebnici STB) pohádka "s čerty nejsou žerty" nebo novější " čert ví proč" apod. Je to škoda...

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Rozbřesk 2. část je parádní zakončení (možná) celé ságy. Pěkné podání herců, dobrý scénář, střih i kamera, nemohu nic vytknout. - Romantika se vším všudy. Vřele doporučuji

Total Recall (2012)

Kdo viděl původní "Arnoldovku" musí si po shlédnutí tohoto filmu vydloubnout oči. Slátanina všech možných filmů, děj nuceně předělaný od originálu za každou cenu, dialogy o ničem, herecké výkony podprůměrné. Kdo nemusí, ať se raději nedívá. CELKEM zklamání