Let (2012)

Prečo to má 138 minút? Sledovať život alkoholika tak dlho je únavné a trochu nudné. Úvodná havária lietadla a pekný záver bohužiaľ nevykryjú prostrednú časť filmu (hlavne od druhej polovici stopáže). Pohľad do problémov závislosti sa mi páčil, len keby to nebolo tak naťahané...

Nic nás nerozdělí (2012)

Úvod v ktorom sledujeme ničivú vlnu je asi najskutočnejšie natočená katastrofická scéna akú som kedy videl. Je to veľmi dobre natočený a trochu prikrášlený príbeh o jednej rodine ktorá prežila tsunami. Jednu malú výčitku mám voči vykonštruovanému hromadnému stretnutiu v závere.

Šepot (2007)

Mám taký pocit že títo únoscovia by nezvládli ani chlapca bez špeciálnych schopností. Všetko som už niekde videl, a prišlo mi to celé dosť nudné. Film pôsobí veľmi lacno.

Con Air (1997)

Zábavná neutíchajúca jazda. Film ani na chvíľu nestráca tempo, ktoré je od začiatku nastavené veľmi vysoko. Zápletka je neoriginálna a jasná od začiatku, aj na čisto akčný film ktorý sa neberie vážne je to proste príliš (aspoň pre mňa).

Obvyklí podezřelí (1995)

Keďže každý hovorí o nečakanej pointe, tak pre mňa už taká výnimočná nebola lebo som ju očakával. Aj tak som Keysera odhalil len 5 minút pred koncom :-) Nečudujem sa že scenár získal Oscara, určite si to zaslúžil. Keď sa k tomu pridajú výborní herci tak je to jasných 5*

Seconds Apart (2011)

Aktuálne hodnotenie (59%) je podľa mňa dosť mimo. Príbeh je možno trochu pritiahnutý za vlasy, ale je podaný originálne a nenudí. Film funguje výborne ako celok (skvelá temná atmosféra) a nájdu sa aj naozaj podarené scény.

Smrtící spojení (2007)

Dobrý nápad a dobrá atmosféra. Našťastie sú tu len 2-3 hlavné postavy a z toho 2 dvojičky, takže môj veľký problém rozoznať jedného ázijčana od druhého a tu neprejavil. Aj keď je vždy dopredu jasné kedy príde nejaká bububu scéna, stále som sa bál.

Frozen (2010)

Viac krát som sa v komentároch dočítal, že vraj "takto nejako by sa to naozaj mohlo stať". Takže teraz sa zamyslite čo z tohto by sa mohlo stať: 1.Veľké lyžiarske stredisko je cez sezónu celý pracovný týždeň zavreté a úplne opustené. 2.Nikto z troch mladých ľudí pri sebe nemá mobil. 3.Uprostred lyžiarskeho svahu sa do Vás pustia vlky. 4.Uprostred lyžiarskeho svahu, za bieleho dňa, sa do Vás pustia vlky ktoré sa pred chvíľou nažrali. 5.Je Vám zima tak si na noc vyložíte holú ruku na zamrznutú železnú tyč. 6.Vlekár sa na Vás zhodou náhod vykašle a nechá Vás na pár dní sedieť na vleku. 7.Ujo v ratraku sa otočí za každým keď mu niečo hodíte pred čelné sklo. Pre istotu však naši hrdinovia chvílu počkajú kým ujo už nieje na ceste preč. 8.Síce celý čas sneží a všade je meter mäkkého snehu, hlavný hrdina dopadne tým najretardovanejším spôsobom na neúprosný ľad. 9.Nikoho nenapadlo vyložiť si nohy na lano, alebo vymyslieť akýkoľvek normálnejší spôsob ako sa odtiaľ dostať. 10.A aby toho nebolo málo tak s Vami zrazu spadne sedačka. //Vonku zjavne až taká zima nebola keďže nikomu z úst nešla para. Škoda toho námetu ktorý sa dal využiť oveľa lepšie. A aby som povedal aj niečo pozitívne, tak scéna ktorá zachytáva útok vlkov bola dosť dobrá.

Argo (2012)

Ben Affleck hrá stále rovnako zle, ale ako režisér má za sebou už tretí dobrý film. Budete v napätí aj keď viete ako to skončí. Škoda toho záveru ktorý je celý v štýle "všetko na poslednú sekundu". 8/10

Ochránce (2012)

Videl som to dva krát a ten príbeh je proste strašný. Je to veľká škoda pretože akcia je vynikajúca, tiež aj spôsob akým je snímaná. Jason Statham znížil za pár hodín kriminalitu v meste minimálne o 50%. Bohužiaľ si stále myslím že príbeh je dosť dôležitá súčasť filmu.