1945 (2017)

Celý film se táhne, skoro se nic jakoby neděje, letní horko doslova z filmu sálá (a to je černobílý). Děje se ale v hlavách všech vesničanů a napětí je velmi silně cítit. Od začátku do konce mi to připomínalo úvodní scénu na nádraží v Tenkrát na Západě, kde se taky napětí dalo krájet. Super film.

Escobar (2017)

Javier Bardem byl výborný - asi jako vždycky. Ale nějak jsem od toho čekal víc - přišlo mi to hrozně zkratkovité a jednotlivé časové úseky ledabyle pospojované.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Civilně a bez patosu zfilmovaný příběh, který asi každý zná - ale mně to nevadilo. Scéna přistání na vodě byla výborná, vše ostatní tak akorát. Sully měl kliku, že byl tak zkušený - jiný už by až do smrti splácel ten Airbus....

Tři slova (2015)

Citlivě, s humorem a bez patosu natočený film o umírání a zapomínání a o milování ve věku, kam se většina z nás jednou taky dostane.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Naštěstí nejsem ostravak a i když mi ta řeč přišla trochu legrační, nesnížilo to můj požitek z kvalitního filmu. To raději Langmajera s hrozným přízvukem, než nějakého ostravského ochotníka, který by to tam toporně recitoval jak básničku. Nejvíc mě srala ta Formanova vnučka - šeredná a nesympatická.

Oblečen na zabíjení (1980)

Spíše legrační a jakoby z doby, kdy filmaři ještě neuměli točit. Ale vydržel jsem u toho, abych se dověděl, jak se dostanou z toho zašmodrchance ven. No, moc originální ani napínavé to rozuzlení nebylo.

Případ Sloane (2016)

Nemám rád Ameriku, nesnáším politiku a americký filmy o politice tedy programově vynechávám. Tady jsem udělal výjimku kvůli výborným komentářům a musím říct, že jsem byl rád. Jessica Chastain totiž byla úplně úžasná a na lepší průměr to vytáhla hlavně ona. Jinak se ale můj názor na politické filmy nezměnil ani trochu. Všiml si někdo, že se J.CH. hrozně podobá Gábíně Koukalové v jejím zrzavém období?

Hastrman (2018)

Já byl velmi mile překvapen. Romantické drama o (ne)naplněné lásce, mystická atmosféra, krásná příroda, výborný Karel Dobrý (který umí být jen velmi dobrý a víc) a nááádherná Simona Zmrzlá. Havelka by mohl víc přidat na tempu, ale na debut víc než dobrý. Klidně se na to podívám znova a to často nedělám. A bylo to českíííí!

Královská aféra (2012)

Dívalo se na to opravdu dobře, hlavní protagonisté (včetně krále) hráli super a i když jsem samozřejmě věděl, jak to musí skončit, nenudil jsem se ani chvíli. Navíc se to opravdu stalo.

Flashdance (1983)

V době uvedení do kin zde to mělo takový haló efekt, že jsem na to šel. Moc si to nepamatuju, ale bylo to něco ve stylu Hříšného tance a nějak mě to nevadilo. Akorát to bylo americký, takže v tý době prostě super.