Gravitace (2013)

Zrecyklované postupy ala Avatar(neexistující scénář nahrazovaný superefekty, neustálé prudké výbuchy hluku po tichých pasážích - při kterých přichází divák nevratně o sluch - a rádoby superfektní podívana ala Avatar(plující medůzky a kvítky byly nahrazeny plujícíma tužkama a jinými předměty...) neudělá z blbého filmu s blbým scénářem film dobrý. To dokáže jen úspěšná komerčně-masmediální masáž, která viz dle hodnocení a vytváření div ne kultu okolo tohoto snímku, amíkům evidentně stále funguje víc než dobře. Škoda. Kdyby ne, mohly by třeba občas vznikat i dobré filmy.

Nenapravitelní (1980)

Značné zklamání, strašně špatný film, kde se člověk většinou ani nezasměje, jen vrtí nevěřícně hlavou a říka si "tohle je fakt francouzská komedie ze zlaté doby francouzské kinematografie?". Nejhorší francouzská komedie co jsem kdy viděl. Nemastná, neslaná, zoufale nevtipná a hlavně do absurdna neskutečně šroubované scény(maturita), přehrávání herců(ale co asi při daném scénáři hercům zbývalo). Zidi, Zidi, tys přece uměl točit dobré věci. Dvě hvězdičky za nápad s efektivním učitelem(jedinná opravdu vtipná věc ve filmu) a vyhnutí se fékalismu/šu**lismu z amerických komedií na podobné téma.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jak by řekl Zoolander: "Na amerických seriálech oceňuji zejména tu rozmanitost". Pokaždé z jiného prostředí a přitom pokaždé o tomtéž: o mr**ní. Ne o životě, přátelství, o vztazích atp., ale opravdu jen o mr**ní. Každého s každým, pochopitelně. Občas okořeněné hodně okatou prezentací všech moderních produktů (USA,iPhonech,FB...) které nám, světu, USA nabízí. První série ještě nebyly tak okaté a jeden se i zasmál partě vědeckých ujetců a jejich příhod. Pak ale střih-šmik a konec. Nic. Jen za ty první série je ta hvězdička, jinak by to byl odpad jak vyšitý.

Tango (1993)

Výborní herci/komici(Thierry Lhermitte/Philippe Noiret, kteří si spolu už střihli výbornou trilogii o Prohnilích), končící doba dozvuku zlatých 80. let francouzské kinematografie, zajímavý námět skýtající řadu možností pro nekončící srandu a.... šílené zklamání. Až na hodně řídké pousmání neskutečně nevtipná a naštěstí jen 88 minut trvající nuda.

Závrať (1958)

Hodně průměrný film, ne snad špatný, ale pecka - jak by se snad z hodnocení mohlo zdát - to zase ne. Utahaný film, zkrátit ho tak o 1/2h by filmu hodně prospělo a přibyla by i hvězdička navíc. Slabší Hitchcock. Na sever severozápadní linkou je tak o 2 třídy výše. Doplneni 10/2019: Po opetovnem shlednuti jedna * nahoru, jde spis o prumerny film nez podprumerny.

Nelítostný souboj (1995)

Výborná, věc. DeNiro s Al Pacinem excelují. I přes dost předvídatelný konec a místy(ale opravdu jen místy) menší utahanost, výborný biják.

Blbec k večeři (1998)

Nepřekonatelná klasika č.1 od Vebera. Doporučují jako odstrašující případ pro všechny děsně chytré intelektuály, kteří kolem sebe registrují jen blbce. Jo a hlavně si je nezvěte na návštěvu. V nestřežených okamžicích by nemuselo být zřejmé, kdo je tu vlastně ten blb. A ikdyby se ukázalo že pozvaný, návštěva příjemného daňového kontrolora by radost z tohoto ujištění spolehlivě zabila..

Dotěrný chlap (1973)

Jeden ze scénáristických vrcholů Vebera. Přestože si tam člověk představuje spíš dvojici Depardieu/Richard(známou z pozdějších věcí od Vebera), tak právě tahle dvojice Ventura/Brel neměla chybu. Ventura za 1, jako vždy, navíc Brel se ukázal být výbornou volbou. Nejenže jako otravnej chlap už od pohledu vypadá, on navíc v té roli doslova exceluje. Já být nájemným zabijákem tak ho zastřelím hned místo pozdravu...