2012 (2009)

Nerozumiem celkom nízkemu hodnoteniu, ktoré má 2012. Príbeh mi nepríde nejaký stupídny, ak by naozaj došlo ku koncu sveta v 2012, tak si to predstavujem nejako takto. Efekty sú vynikajúce a to, že hlavným hrdinom sa podarí vždy uniknúť o vlások (čo mi väčšinou veľmi vadí), mi tento krát vôbec neprišlo ako rušivé. Rodine, okolo ktorej sa točil dej po celý čas, som veľmi fandil a po celý čas som bol vo veľkom napätí aj keď som vedel, že to asi zvládnu - čo považujem za umenie tvorcov. Bolo tam veľa rôznych a zaujímavých postáv a podnetných myšlienok a pohľadov na ľudstvo. Videl som to už asi 3x a rád si to pozriem znovu.

Dřív než půjdu spát (2014)

Obrovský potenciál čo sa týka hercov a námetu, no žiaľ využitý v nepostačujúcej miere. Film tohto typu musí disponovať napätím, tu však okrem poslednej polhodiny nie je vonkoncom žiadne. Herci si svoje odohrali výborne v rámci možností scenára. Páčilo sa mi aj ako film miestami hral na emócie, niektoré scény boli pomerne silné. Ale ak chcem točiť thriller tak musím vedieť, že základ je aby bol napínavý, duplom keď si to námet pýta. V celku však celkom dobrý film, ktorý sa oplatí pozrieť, škoda ale nevyužitého potenciálu!

Dr. House (2004) (seriál)

Herecké obsadenie je bezpochyby kvalitné, postavy sú vykreslené výborne a prístup Housa k životu je mi sympatický. Nedokážem však prehliadnuť ten ubíjajúci stereotyp ako v podstate v každej časti ide o to, že sa objaví nejaký zapeklitý prípad, ktorý nikto z doktorov nevie vyriešiť, potom príde House a z fleku vytiahne nejaký revolučný/alternatívny postup, ktorému sprvu nikto neverí, no zaručene vyrieši každý zdravotný problém. A to isté v každej jednej časti. Navyše to nemocničné prostredie mi nepríde až také zaujímavé.

Fair Play (2014)

Ťažký a smutný film, ktorý autenticky zachytáva beznádej a nespravodlivosť v bývalom režime. Film ma prekvapil vynikajúcimi hereckými výkonmi, hlavne ma uchvátila Judit Bárdos, ktorej som veril každú jednu emóciu. Nedávam však plné hodnotenie, pretože v niektorých momentoch Fair Play pôsobí na môj vkus príliš minimalisticky, teda až príliš sa točí okolo hlavného osadenstva, pričom sa snaží zachytiť veľmi široký problém - v tom vidím určité nedostatky, ale inak hodnotím tento film veľmi pozitívne, určite vo mne niečo zanechal.

Co jsme komu udělali? (2014)

Dlho som sa rozhodoval aké hodnotenie dať tomuto filmu. Keď si predstavím filmy, ktorým som dal plné hodnotenie, tak mi v tomto niečo chýbalo, nejaký dramatický prvok a napätie. No uvedomil som si, že tento film nie je ničím iným len čistou komédiou, kde nič navyše nie je potrebné. V rámci komédie boli naplnené všetky elementy na jednotku. Nezvyknem sa smiať v kine no pri tomto filme som si nedokázal pomôcť, v dnešnej dobe je ťažko nájsť skutočné zábavnú a inteligentnú komédiu, ktorá nie je plná hluchých momentov a trápnych vtipov. Čo sme komu urobili netrpí ani jedným z týchto deficitov. Taktiež tematicky sa mi film veľmi páčil. Dávam teda slabších 5, tu poslednú hviezdičku možno práve za jedinečnosť a vymanenie zo stereotypu dnešných komédií.

Slečna zamilovaná (2009)

Strata času, na míle vzdialené od reality a nehumorné.

Keď ide o život... (2010) (amatérský film)

Pobavilo, vtipná hra so slovami s dobrým odkazom na konci.

Noe (2014)

Výborne som sa bavil. Je to asi najabsurdnejší film aký som kedy videl, už len ten samotný originálny príbeh z Biblie je absurdný ale táto filmová verzia ho ďaleko prekonáva, počas celého filmu som sa tešil čo za somariny a absurdnosti sa ešte stanú a vždy som bol milo prekvapený, dávno som sa tak dobre nenasmial. K celému absurdnému obrazu tejto paródie na veľkofilm prispievajú výborní herci, ktorí ako keby si neuvedomovali čo za sprostosť je ten film a snažia sa hrať maximálne seriózne a nechávajú tam všetko. Je to jeden veľký nepodarok, nemôžem ísť ale nižšie s hodnotením pretože som sa mimoriadne bavil a treba zase aj uznať, že minimálne herci sa snažili.