V pasti (2005)

Nereálna, afektovaná a maximálne vykonštruovaná sprostosť. Hlavná postava je samozrejme úplne neohrozená mladá žena, ktorej sa nič nemôže stať, čo je od začiatku jasné. Chýba tomu akýkoľvek záchytný logický bod. Herecký výkon Ellen Page, ktorý je nechutne afektovaný a jej celková neohrozenosť ma priviedli až k tomu, že som viac fandil úchyláckemu internetovému predátorovi. To hodnotím a ako pomerne dosť veľký nezdar pri filme, ktorý má byť moralizujúci ohľadom vážnej témy.

Love Hurts (2009)

Dosť dobré a napínavé, akurát ten koniec mohol byť lepší. 7/10

Isolated (2011) odpad!

Ako paródia je to celkom smiešne, lenže autori sa nepokúšali o paródiu ale o skutočný hororový kraťas. Je to približne na úrovni prvý ročník stredná škola filmová. Neviem si naozaj vybrať čo bolo najsmiešnejšie, či tá kamera, herecké výkony, efekty alebo celkovo príbeh. Odporúčam pozrieť, určite pobaví!

Atlas mraků (2012)

Dokonalé! Všetko do seba geniálne zapadá. Určite jeden z najlepších filmov. Nižšie hodnotenia sú odrazom toho, že film je pomerne zložitý a ako tak čítam komentáre, dosť ľudí ho nepochopilo, čo je (ich) škoda.

Snuff 102 (2007)

Nechápem ľudí, ktorí tu opisujú nejakú brutalitu a nechutnosť. Podľa mňa bola nechutná akurát tak kvalita. Ja osobne som tam skoro nič nevidel, ale beriem, možno niekoho dokáže znechutiť aj červený pixel (pravdepodobne reprezentujúci krv). Toto je len jeden z mnohých prvkov poukazujúcich na vrcholný amaterizmus, v ktorom sa táto nešťastná snímka nesie. Dávam tomu ale jednu hviezdu vôbec za odvahu niečo také amatérske a nekvalitné vypustiť do sveta.

Mama (2013)

Mama a Hobbit majú jednu spoločnú črtu a tou je nemiestna rozprávkovosť, ktorá je miestami pomerne dosť iritujúca. Preto nemôžem tomuto inak skvélemu filmu dať lepšie hodnotenie.

Masks (2011)

Naozaj originálne! Geniálny námet a vynikajúce spracovanie. Dej graduje až do veľkolepého finále, ktorým je krásne bizarné divadlo.

Mini Talent show (2009) (pořad) odpad!

Talent show???Do tejto súťaže sa mohol prihlásiť hocikto, kto napríklad vie zahrať 3 akordy a zaškriekať falošne nejaký text do mikrofónu. Porota maximálne "objektívna", ani raz sa nestalo, že by niekoho obdarili aj rozumnou kritikou, aj tie najhoršie omyly prírody čo tam boli, ohodnotili super pozitívne. A najviac ma dostalo, keď prišli 4 ročné deti, "zaspievali" niečo do mikrofónu a už boli všetci namäkko, aké milé, zlaté, obrovský talent atď. Skutočne jedna z najhorších súťažných relácií, keď nie najhoršia. Neobjektívna porota a po talentoch ani chýru ani slychu.

Zvláštna akcia (2010)

Zvláštna akcia je pomerne dosť amatérsky dokument. Natočili ho učiteľ, žiak a nejaký ich kamarát čo má kameru. Celý výskum ktorý spravili bol v asi dvoch dedinách blízko ich bydliska, kde sa pýtali starých ľudí, ako to bolo kedysi. Aj napriek tomu, sa ale dá povedať, že tieto vzorové dediny vystihovali situáciu v celom Československu. Napriek nedostatkom, ktoré vyplývajú z amaterizmu, ma Zvláštna akcia zaujala a nenudil som sa.

Farmárska revue (2010) (pořad)

Nie som síce farmár, ale táto relácia mi príde celkom fajn. Sú tam zaujímavé veci (ktoré síce nikdy nevyužijem), je to stručné a k veci.