Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Už od začiatku pravidelne sledujem a vždy netrpezlivo očakávam kedy výjde dalšia časť s tit. tejto cesty za poznaním., Napísal by som tento koment skôr ale nechcel som to zakríknuť tou chválou avšak už mám za sebou i 6. časť a mna to neprestáva prekvapovať a udivovať že aké skvelé niečo takéto môže byť... Milujem takéto témy: vesmír, život, vedu, filozofiu, poznanie... milujem fantáziu a objavovanie neprebádaných možností, mám pozretých zopár super-skvelých dokumentárnych cyklov ako: Planet Earth, Frozen Planet, Vesmír atd... a toto je jeden z tých dok. seriálov na ktoré len tak skoro nezabudnem. Veľmi dobre a kvalitne sprístupnené poznatky a možnosti, objasnenie už poznaného a osvieženie súvislostí.... Bolo tak veľa vecí ktoré som chcel pozisťovať a objavovať avšak každou už pozretou časťou tohto dokumentu sa chtíč a výčet vecí ktoré by som rád vedel ešte navyšujú... Mnoho vecí som už samozrejme vedel i predtým no opakovanie je matka múdrosti, mnoho som si domyslel vrámci mojej filozofie a názoru na život a mnoho som sa ešte len dozvedel, hlavne vizuálny typ poznatku, kedy kniha od Hawkinga nestačí , a preto tento dokument nieje ,,zbytečný,,... ------ Vzhúru do dalších dobrodružstiev. :)

Muž z oceli (2013)

Sú zatiaľ iba 3 filmy na ktorých som bol v kine viac ako raz. 1. filmom je HP1- odchovaný na potterovke, skrátka fanúšik Harryho. 2. je TF3- efekty, detský sen splnený... A tým 3. filmom je... no ako už asi tušíte /Man of Steel/- jedno z najväčších prekvapení pre mňa pretože som pôvodne ani nato nechcel ísť a očakával som nudu- niečo na spôsob /Superman sa vracia/. Avšak...podľa mňa to bolo velmi dobré... Akcia, efekty, herci, záporák (nie ako pri nešťastnom a trápnom Iron-Manovi), hudba ale i dej a logika... i ked niečo by sa tomu vytknúť dalo- z hľadiska náväznosti a zmysluplnosti ale inak great... Film síce časovo dlhý ale zato plný, žiadne hluché miesta a pekne (pre neznalcov komixu, napr: mňa (až potom som zistil že myšlienka nie je nová) ) znova vysvetlený mechanizmus a dôvod Clarkových superschopností- to o tom (pre Kryptoňanov) mladom slnku a slabej atmosfére... Jedna z mála vecí ktoré mi vadili: to prílišné, klišovité sa ondenie s Lois. To tam bolo trocha nasilu. (napr: scéna Supermana a Lois na púšti)

Jack a obři (2013)

Plno klišé, trapárna, akcia, efekty, ten ,,face,, Jacka ma nesmierne iritoval... nič moc ale čakal som niečo horšie... :)

Vikingové (2013) (seriál)

1. séria: 95%)))- Drsná a akosi prirodzenejšia telenovela, perfektní herci Ragnar a jeho žena, a ostatná família vrátane mnícha... ja im to jednoducho verím a áno všimol som si už že je tam zopár WTF momentov, divných situácii, ale ja im to, všetko baštím Tento dobrý pocit dotvára 100%- atmosféra- sa pri pozeraní tých epizód cítim ako keby som to prežíval, ako keby som tam bol... príroda, všetky tie obyčaje a lúbi sa mi ako kresťanstvo dostávalo na frak. :D Som zvedavý na 2. sériu. Ale zatiaľ môžem zodpovedne prehlásiť že toto mi skrátka sadlo. Krvavé scény mi vôbec nevadia... :) EDIT: pozretá aj 2.séria... jedno slovo: DOKONALOST. Ragnar mi je ešte viac sympatický než kedy predtým, pribudlo tam zopár dalších uveriteľných a sympatických postáv (áno aj kráľa Horika a jarla ,,blood eagle,, som mal rád- proste som z nich cítil ten charakter) a Floki ma našťastie nesklamal. užasní herci a úžasná atmosféra...Takže zostávam u pôvodného hodnotenia: 5/5 Veľká spokojnosť. Edit: po 3.a 4. sérii mením hodnotenie. Tých wtf častí je viac.

Sedm životů (2008)

Will Smith vo filme ktorý by ma dokázal úprimne rozplakať?!... toto sa mi pred tým než som uzrel tento snímok zdalo nemožné... Avšak... áno... stalo sa. 5 hviezdičiek zato že ma tento film (jeden z mála) dokázal rozplakať... veľmi kvalitný, trocha pochmúrny a smutný film ale napriek tomu to akokeby patrí k životu... inak povedané/napísané... tie nedokonalosti a nudné pasáže akceptujem.

Maverick (1994)

Videné viac než 12-krát a stále ma to baví... tento film je obľúbený film mojho otca a on ma k tomuto filmu doviedol- odporučil mi ho (long, long ago) ale odvtedy je Maverick ala Gibson môj obľúbený film.

Yes Man (2008)

Tento film má prívlastok- romantický a komédia... ja by som k tomu pridal ešte jedno: motivačné. Skrátka pokaždé ked si spomeniem na nejakú scénu z tohto filmu (najmä spievajúci a hrajúci Jim Carry pri záchrane sebavraha) sa mi rozjasní chvíľka, den... :) bolo to úsmevné, bolo to pútavé, hudba , skrátka nie až tak konvenčná ,,hollywodka,,. :)

Green Lantern (2011)

celkem zajímavé... nie komix som nečítal ale film (videni na nete) ma celkom upútal, páčilo sa mi: efekty, sekvencia stíhačiek... herecké obsadenie, i když zase tá klišovitá akože láska, ale inak fajn... no tá atmosféra neustálej neistoty mi tam vadila, vadila mi tá klišovitá akože láska..., a záverečný ,,boj,, ma tiež sklamal, skrátka čakal som niečo viac...

Jumper (2008)

Nápad (sto-krát omieľaný už v minulosti) bol síce veľmi dobrý... ale všetko ostatné bolo len priemerné... to klišé ( napr: výnimočný chlapec v rozpadnutej rodine) i atmosféra (stály útek pred niekým kto by ho nemohol ani chytit- teda pokial nepoužívajú futuristickú- neuveriteľnú technológiu) sa mi nepáčila.

Podfukáři (2013)

Pôvodne som tomu dal 4 hviezdičky ale nedávno som to videl znova a moc ma to neohúrilo. Toto je film ktorý sa oplatí vidieť.... RAZ! Kým ešte trvá to prekvapenie a divák sa nemá šancu v tom rýchlom slede trikov a miliónoch detailov orientovať... vtedy to je pútavé... ale po čase (po znova- pozretí) som si uvedomil zopár hlúpostí, situácii na hlavu- akože prečo na projektovanie návrhu nejakej šow (ktorá nieje otázkou života alebo smrti) by niekto zostrojoval extra- moderný a komplikovaný hologram?... a pod. Ako píšem je to fajn ale iba do určitej miery- niekto tu písal a ja s tým názorom súhlasím že tento film si z diváka robí dobrý den, vraví mu aký je idiot a ťahá ho za nos,- celkom zábavné ale odtial potial... Moje mužské oko sa pokochalo na Isle Fisher, a môj mozog dostal riadne zabrať pri realizácii tých trikov (i ked to o tom zajacovi za zrkadlom a poslednej banke som už tušil hned ako som to prvý krát videl, len mi nejde do hlavy že to nenapadlo aj tých vyšetrujúcich, zájsť hlbšie do toho sejfu a zistiť že je tam zrkadlo...) ale inak good. Woody Harrelston bol tiež dobrý... takže 3/5