Captain America: První Avenger (2011)

Když jsem viděl film poprvé (asi 2 roky zpět), tak jsem byl asi v nějakém divném rozpoložení, protože jsem to po chvíli vypnul a film zhodnotil jako blbost. O to víc jsem rád, že jsem se rozhodl dát filmu druhou šanci. A opravdu se mi to líbilo víc než tenkrát, proto dávám 4 hvězdy.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Od prvních třech dílů urazila tahle série hodně dalekou cestu. Čtvrtý díl jsem ještě neviděl, ale pátý se mi docela líbil (4*). O to víc mě zklamala "šestka". Příběh o ničem, nudný, natahovaný, nereálný. Naprosto zbytečný film, který se snaží z lidí vyrazit prachy, protože F&F prostě frčí.

Domácí mazlíček (2008)

Moc nechápu jak jsem se na takovéhle hovno mohl dívat. Vlastně jen kvůli Emmě Stone, ta je taky jediná, která je na tomhle snímku zajímavá. Trapnými komediemi provařená kravička Anna Faris se tu předvádí jako tupá sexy playboy girl. Několikrát použité téma, divný střih scén, zvláštní scénář. Ona to je vlastně opravdu velká kravina, ale dokoukal jsem to a alespoň za tu Emmu dávám 2 hvězdy.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Musím přiznat, že první řada pro mě byla slabší a tak jsem první dva díly viděl asi třikrát v jednom půlroce a dokopával jsem se k sledování tohoto seriálu. Ale druhá série byla opravdu pecka! Prolínání různých časových rovin a příběhů, promyšlenost a výkony herců... na prostě fantazie. 1. série- 70%, 2. série- 95%, 3.série- 85%. // oblíbené postavy: Moira (1.série)- Frances Conroy, sestra Mary Eunice (2.série)- Lily Rabe, Constance (1.série), sestra Jude (2.série)- Jessica Lange

Domino (2005)

Nevím co proti tomuhle filmu všichni mají, mě se to moc líbilo! Hlavně oceňuji kameru a tu práci s barvami ve filmu. Fakt velice dobrá záležitost.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Popravdě nevím jak tohle hodnotit. Rozhodně se dokument zaobírá (pro mě) zajímavým tématem. Když bych měl ale zhodnotit zpracování dávám 3*, i tak doporučuji každému shlédnout (kvůli obsahu).

Arrow (2012) (seriál)

K seriálu jsem se dostal docela náhodou a schválně jsem si o něm nepřečetl, takže jsem nevěděl do čeho jdu. Díky tomu jsem byl docela příjemně překvapen. Akční scény jsou výborné, čím dál více mě zajímá co se stalo na ostrově a co se bude dít dál v přítomnosti. Zamrzí skutečnost, že je to všechno až moc zamotané, každý je do všeho zapletený (i hrdinova matka), takže se to nezbavuje takového toho amerického seriálového klišé. Taky těžko uvěřit, že nikomu nevadí, že v tomhle městě každý týden "záhadně" zemře několik desítek lidí. Ale jinak mě to opravdu baví a vždycky se těším na další díly.

Velký Gatsby (2013)

Film mě zaujal trailerem, ale šel jsem na něj hlavně kvůli DiCapriovi a také jsem chtěl vidět, jak si s tou okázalostí poradí Baz Luhrmann. Tomu podle všeho jeho přeplácanost vytýkali už při Moulin Rouge (který ale patří mezi mé 5-ti hvězdičkové záležitosti), a tak jsem chtěl vědět, jak si s tím poradí zde. Film bych rozdělil na tři části- první "kdo je gatsby?", ten se asi v prvních 20 minutách na obrazovce neobjeví, druhá část "velká párty" (strašně se mi líbila, protože v tomhle je Luhrmann jako ryba ve vodě a já si stále opakoval, že na takovou párty chci taky). No a poslední část bych nazval "still better love story than twilight"- několik navzájem promíchaných (bohužel, ne moc zdařile) zápletek, příběhů, nedostatečně zodpovězených otázek. Přiznávám, že převést Velkého Gatsbyho na filmová plátna byl asi tvrdý oříšek a já ho proto řadím k celkem povedeným filmům a doufám, že dostane alespoň cenu za kostýmy (ať v Cannes nebo na Oscarech). //viděno v kině 25.5.2013

Moulin Rouge (2001)

Jako já na ty muzikály moc nejsem, ale tohle je pecka! Sice je to občas trošku moc barevné, pompézní a přeplácané, ale když si uvědomíte záměr, zjitíte, že to spíše podporuje ten skvělý zážitek. Zaznějí pro mě méně či více známé písně a hlavní postavy velice příjemně překvapí ( a to nejen zpěvem). Opravdu skvělý zážitek a jeden z nejlepších muzikálů, které jsem kdy viděl.

Četa (1986)

Nevím proč, asi proto, že znám Charlieho Sheena jen z komediálních rolí, jsme myslel, že je tohle komedie. Když jsem ho stahoval, tak mi došlo, že je to válečné akční drama. To mi nevadilo, tak jsem film shlédl. I přes mnoho silných momentů se mě to nedotklo natolik, abych dal plný počet.