Nevinné lži (2013) (seriál)

Lež má rozbité auto: Celkem průměrná zábava s celkem průměrným dějem a nápadem. Ale Vilhelmová a Dyk byli ve svých rolích celkem fajn. 65%_______________________________Druhý dech: Rozhodně lepší podívaná než díl předchozí. Co mě štve je, že si to hraje na komedii, přitom se jen párkrát pousmějete. Jinak příběh docela zajímavý. Až na ten klišovitý konec, kdy si otec uvědomí, že to co má teď je mnohem lepší, než těch 80 tisíc měsíčně. 75%__________________ Hvězdička: Celý díl jsem měl pocit, že by se to asi dalo udělat lépe a ani teď o tom nepochybuju. Když jsem četl o tom, o čem díl bude představoval jsem si to jako pestře vykreslený příběh se zajímavou pointou a perfektním tématem. Ale prostě se to nepovedlo a i přes oživení pomocí textu objevujícím se na obrazovce (což bohužel nevnímám jako nic originálního, protože se to samé používá v britském seriálu Sherlock), to nebylo nic moc. Typicky vycpávkových scén bylo víc než dost a já jsem bohužel přes velké očekávání na tento díl trošku zklamán a další hvězdu opravdu nepřidám. 70%__________________________ Klukovina: Zatím nejlepší díl z celé série a to proto, že pro mě osobně se zaobírá tím nejzajímavějším tématem. Celkem dobře zpracováno, takže jsem opravdu spokojený. Kámen úrazu byly herecké výkony, a to hlavně tří malých kluků. Ti to moc nezvládali normálně, natož když měli hrát, že lžou a taky vyjadřovali úplně jiný emoce než měli. Co zamrzelo byl závěr. Zbytečné natahování, lezení po horách a nakonec jen telefonát. Alternativní konec by mentos.- Mladej vyleze horu a začne ho osahávat vedoucí na horolezecký kroužek. Závěr by dal pěkně prostor pro další vnitřní boje diváka a dodal tomu zajímavější závěrečnou pointu. 80%________________________________ Chromozom: Tohle je asi nejpovedenější díl ze všech. Vedle Klukoviny zachycuje nezajímavější téma a fakt se mi to líbilo. Tereza Brodská pro mě vždycky byla taková ubulená divná herečky, tady hrála velmi dobře. Původně jsem myslel, že epizoda bude o tom jak si tajně a nezákoně pořídí Brodská a Kodetová dítě. Nakonec to bylo o úplně něčem jiném, ale nevadilo mi to. 85%

Crash (2004)

Ze začátku jsem přemýšlel co tu spleť příběhů vlastně spojuje. Mají stejné téma- rasismus. Vše se točí okolo tohoto tématu a musím říct, že některé scény mi doslova vyrazily dech. Možná jedno z nejlepších dramat, které jsem kdy viděl.

Walk the Line (2005)

Pěkný životopisný hudební film se skvělým Joaquinem a krásnou Reese. Hodně oceňuji to, že všechny písně sami nazpívali a dokonce se naučili hrát i na různé hudební nástroje.

Sedm (1995)

"Ernest Hemingway jednou řekl: Svět je krásné místo a stojí za to o něj bojovat. Souhlasím s druhou částí." Jeden z nejlepších filmů, které kdy byly natočeny. David Fincher je bůh! Skvělé herecké obsazení, skvělý příběh, výborně natočeno. Tomuhle snímku prostě není co vytknout. Právem 6. nejlepší film na ČSFD. Navíc je to pro mě jeden z těch filmů, kterým bych dal i šestou hvězdu :)

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Největší prostor dostal logicky Jan Budař, kterého moc nemusím jako herce natož jako moderátora. Občas nějaký ten povedený vtípek, ale jinak občas dost nepovedeně trapné. Nejhorší bylo, že se tam snažil být vtipný každý (přitom to má být seriózní profesionální předávání prestižních cen, takže zase tolik humoru bychom nepotřebovali) a téměř nikomu se to nepovedlo.

Strážci - Watchmen (2009)

Opravdu jsme všichni viděli ten stejný film? S prominutím byla tohle asi ta největší sračka (která je tu mnohdy dost pozitivně hodnocena) co jsem kdy viděl. Film, tedy asi první půlhodinu jsem viděl už před třemi lety. Tenkrát jsem to vypnul, protože mě to nějak nebavilo, bylo to nudné a v podstatě mě na tom ani nic nezaujalo. Nyní jsem si řekl, že dám filmu ještě jednu šanci. Možná jsem to neměl dělat. Stopáž téměř 3 hodiny a já bych to shrnul do jednoho slova: Nuda. Absolutně nezajímavě vyprávěný nezajímavý příběh. Pro mě jako fanouška Sci-Fi, komiksových snímků a akčňáků se super-hrdiny byla tohle velká rána pod pás. Doufám, že už se na film nebudu muset nikdy dívat.

Argo (2012)

Popravdě jsem to tahle dobrý nečekal. Skvělý rozjezd a vlastně celé to bylo zajímavé a napínavé. Ben Affleck je opravdu dobrý režisér. Jako herec ucházející, tady ještě o chlup lepší než normálně. Ostatní herci téměř neznámí, což přidalo na reálnosti příběhu. Přesto, že film hovoří o tématu dotýkajícího se spíše vlastenectví Američanů, tak i mě to zasáhlo na těch pravých místech. Asi největší překvapení roku, protože na historické politické thrillery moc nejsem.

Nespoutaný Django (2012)

Jeden z mým nejočekávanějších filmů roku je tady. A rozhodně mi naservíroval vše, co jsem čekal. Tohle je prostě další Tarantinova pecka. Ten styl, ta hudba, scénář, herecké výkony,... Jsem prostě nadšený!

Magnolia (1999)

Docela jsem se těšil, i přes to, že má film téměř 3 hodiny. Vydržel jsem a oceňuji. Skvělý scénář, příjemní herci a občas zajímavé, občas méně zajímavé příběhy. Chvílemi nadmíru výborné, chvílemi však dost průměrné. Popravdě jsem z toho zase tak odvařený nebyl, abych hodnotil pěti hvězdami.

Avengers (2012)

Přiznávám, že z počátku jsem se toho hodně bál. Myslel jsem, že se prostě nikomu nepodaří spojit většinu Marvelovských super hrdinů do jednoho filmu. Ale pozor, pletl jsem se, ono se to podařilo! A skvěle. Pro mě jako fanouška akčních sci-fi snímků byla tohle pastva pro mé oči. Já jsem byl opravdu nadšen i po několikátém shlédnutí. Přiznávám, že někdy to bylo už trošku moc všeho, jako třeba obrovská digi-housenka apod. Film navíc naštěstí nestavěl na znalosti všech super hrdinů, ale jejich příběhy nám docela dobře nastínil, což je fajn. Pro mě úžasná podívaná. Fakt.