• Thriller

Divoký seznam (2020)

Príjemný film, ktorý síce nie je prevratný, ale dobre sa pozerá a človek sa aj zasmeje. Podľa mňa nie je hodný svojho nízkeho hodnotenia a zaslúžil by si o takých 15 až 20 % viac.

Noční plameny (2019)

Celkom nechápem 56% hodnoteniu a to aj po mojom plnom hodnotení. Jedná sa o perfektný thriller, ktorý nenudí ani jednu sekundu a drží vás v napätí až do konca. Nasledujúci text obsahuje priame spoilery. Začína to nevinne na čerpacej stanici, kde uvidíme dvojicu žien obsluhujúcich pumpu. Problém nastane, keď sa jeden mladý pán pokúsi ju vylúpiť. Hneď v tomto momente sa stretávame s dvojicou rozdielnych charakterov dvojice slečien. Jedna pri zmysloch a s rozumným chovaním a druhá presný opak - mierne až veľmi vyšinutá a jej nelogické správanie graduje počas celej dĺžky filmu. Slečna s rozumným správaním pánovi chce vydať peniaze z oboch kás, ktoré činia len niečo okolo 200 dolárov s tvrdením, že k trezoru nemajú kľúč. Druhá sa hneď ponúkne dať pánovi peniaze z trezoru, ku ktorému nemajú vraj kľúč. Všetko sa zdá ide ako masle až do chvíle, pokiaľ nepovie, že chce ísť s lupičom preč. Nasleduje dlhá debata, kde drzá slečna papuľuje lupičovi, ktorý miesto toho, aby v pokoji odišiel sa vráti a zaútočí na ňu a následne ju odvedie do zadných priestorov, pričom tvrdí slečne vyšinutej, nech ide do inej miestnosti, ale tá sa miesto toho obarí horúcou kávou a následne obarí aj pána lupiča, ktorý náhodne vystrelí a usmrtí druhú slečnu. Slečna vyšinutá ho potom spúta a začne dlhá debata, po ktorej sa ho pokúsi znásilniť. Nasleduje pár návštev náhodných návštevníkov, ktorých sa snaží odplašiť, aby neprišli na to, čo sa stalo. Nakoniec to celé skončí tam, kde bola úvodná scéna. Veľká škoda toho otvoreného konca, ale inak nemám výhrady.

Noční bouře (2019)

Vcelku podarený thriller, ktorého jedinými mínusmi sú slabšia prvá polhodina a v podstate šablonovitý a jednoduchý dej a v neposlednom rade je mínusom aj nízke hodnotenie.Všeho všudy celkom dobrá podívaná.

Role člověka (2018)

Ako môže mať takáto doneba volajúca blbosť 74%? Keby blbosť nadnášala, tak tento film sa už vznáša v stratosfére. Márny pokus o pseudokomédiu, nulová výpovedná hodnota a absolútna nuda. Až sa divím, že som to vôbec dopozeral. Ale len s veľkým sebazaprením.

Hamilton (2020) (divadelní záznam)

Bolo to celkom dobré, ale uťahaná stopáž tomu veľmi na kvalite nepridáva a poslednú polhodinu už sledujete čas, koľko minút je ešte do konca. Zo začiatku to vyzeralo na 5* zážitok, ale ako plynie čas, začína pozornosť venovaná filmu trochu pokulhávať.

Pod žhavým sluncem (2020)

Príjemná oddychovka so super hudbou a letnou atmosférou, ktorá síce ničím neprekvapí a nič extra neponúkne, ale parádne sa na to pozerá.

Little Necro Red (2019)

Bezduché gore a mäsiarčina, kde zaujmú len efekty a nič iné.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Po nevydarených gruzínskych tanečkoch (And then we danced) prišli americké zpívanky v podaní islandskej dvojice. Film má super drive počas celý dvoch hodín a ani na chvíľu nenudí. Síce šablonovitý dej možno ničím neprekvapí, ale napodiv sa to príjemne pozerá a film ubehne ako voda.

Dokud se tančí (2019)

Gruzínske tanečky sú možno pekné, ale to je jediné, čo na tomto filme bolo pekné. Ďalšia LGBT propaganda, čo ja vôbec nemusím a čerešničkou na torte je to, že to nemá žiadny dej a je to nezáživné.

Pražské orgie (2019)

Tak toto bola riadna blbosť od začiatku až do konca. Stupídne dialógy, nulová výpovedná hodnota a s komédiou to nemalo nič spoločné. Jediné pozitívum, ktoré to malo, bolo to, že aspoň to nebolo nudné, lebo inak by to bol jasný odpad.