• Thriller

The Standoff at Sparrow Creek (2018)

Prvá polhodina ma ešte ako tak bavila a zdalo sa, že to bude aj na 3 hviezdy, ale potom to išlo celé do kytek, nedalo sa to vnímať, viac ma zaujímal mobil ako dianie na obrazovke a poriadne ani neviem, o čom to celé vlastne bolo a jediné, čo si pamätám, je nudná konverzácia niekde v skladišti.

Sešup (2020)

Bolo to celkom pozerateľné až na totálne stupídne správanie hlavných postáv. Niekedy mi to pripadalo ako nepodarená komédia a nevedel som, či sa mám smiať alebo to brať vážne, lebo také bludy ako dokázali povedať tí dvaja, len tak ľahko nikto nevymyslí.

Panny (2018)

Očividne je tam istá podobitosť s filmom Párty Hárd v zmysle pissingu alebo tiež urolagnie, len teraz neviem, kto odkukal od koho sfilmovanie tejto praktiky. Inak je prvá polovica rozbehnutá a má to nabehnuté na plný počet, ale v druhej polovice tomu dochádza para a divák už začína mierne zívať a pozornosť, bohužiaľ, odchádza. Ale tak či tak sa jedná o celkom kvalitné dielo.

Es war einmal in Deutschland... (2017)

Toto bolo všetko možné, len nie komédia a som veľmi rád, že som sa v zdraví dočkal konca tohoto filmu.

Psi nenosí kalhoty (2019)

Rozťahané, nudné a navyše dosť často nechutné. Fakt nemám chuť pozerať, ako niekto trhá niekomu zub kliešťami a k tomu ešte v detailnej scéne.

Neviditelný (2020)

Celé to zbehne veľmi rýchlo a dobre sa na to pozerá. Aj keď si myslíte niekedy v druhej polovici, že to začína naberať už miernu sci-fi podobu, tak sa to až do konca napriek tomu drží pevne nohami na zemi. Perfektné žánrové lavírovanie medzi všetkými troma žánrami, kde z každého jedného to má niečo. A na konci sa to nesnaží byť zbytočne zamotané.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Toto nemalo s pôvodným Osvietením nič spoločné naozaj. Keď sa vám nepáčilo To 1/2, tak toto bola ešte väčšia zlátanina bez hlavy a päty. Pozerať sa to dá celkom dobre, ale to je asi jedine pozitívum tohto počinu.

Brutal (2018)

Bezduchá japonská brutalitka, kde forma víťazí nad obsahom z prostého dôvodu, a to takého, že to žiadny obsah nemá. Neoplatí sa zamýšľať nad tým "prečo a ako", lebo žiadne "prečo a ako" sa nedozviete.

Srdcová královna (2019)

Pozor, možné spoilery! Film začína nevinne a má dosť dlhý rozbeh, ale v celej dvojhodinovej dĺžke nestihne ani raz nudiť. Všetko začína ako nevinné užitie si s mladým chlapcom a pomocou prepracovaných charakterov postav to vyústi v ten najhorší možný scenár, aký si účastníci môžu predstaviť, a ten nenechá na úplnom konci chladnou ani hlavnú hrdinku, ktorá po celý čas zachováva železnú tvár napriek zamotávajúcej sa situácii. Do 5 hviezd tomu ale niečo predsa len chýbalo.

Time Share (2018)

V prvom rade by som trochu poupravil zaradenie tohto filmu medzi horor. Z môjho pohľadu sa o žiadny horor nejedná, je to skôr taký mysteriózny psychologický thriller. Je to slušná jednohubka, ale celý čas čakáme na veľké finále a odhalenie celého toho tajomna okolo hotela, no nedočkáme sa, bohužiaľ. Veľkolepý prejav hlavného hrdinu, ktorý je právom skeptický voči všetkým udalostiam v hoteli je síce pekný herecký výkon, no nič to nemení na tom, že je to akoby nejaká poviedka, ktorá skončí v prázdne, čo mňa osobne dosť mrzí.