Blesk (2011)

Málo Stathama na úkor debilního záporáka a ještě míň akce. Nebýt Stathama byla by to jen nezajímavá béčková detektivka s poměrně fajn začátkem a koncem.

Captain America: První Avenger (2011)

Docela mi trvalo, než jsem si na tu retro stylizaci a oldschoolovitost zvykl, protože jsem očekával spíš rychlou vtipnou jízdu v duchu Iron Mana. Překvapilo mě, že dobrou půlku filmu trvá, než hlavní hrdina navlékne kostým, a zároveň mě pobavilo, jak je i pak pořád stejně naivní a vlastenec každým coulem. Vtipy jsou v pohodě, ale akční scény mě trochu zklamaly. Jsou zkratkovité, celkem nevýrazné, zkrátka málo cool. Taky je škoda, že Hugo Weaving nedostal víc prostoru a obvykle jen zpovzdálí vydává rozkazy. Přesně mezi 3 a 4 hvězdičkami - 70%. PS: Německý přízvuk v dabingu Weavinga a dalších je hrůza.

Cizinec (2010)

Kterak dvě figurky (totálně nevyužitý Depp s Jolie) pobíhaly po Benátkách v komickém nesmyslu plném nelogičností. Úplná bída to ale není, aspoň to ubíhá a nenudí. 50%

Cosmopolis (2012)

Řemeslně zase bez problémů, o dost horší je to s obsahem. Nesrozumitelné tlachání je snesitelné tak půl hodiny, pak už se jen čeká na nějaký zvrat. Bohužel gradace a posun v ději prakticky schází (respektive je hodně pozdě a hodně málo), takže film začne nudit. A pomoct tomu nemůžou ani herci včetně slušně hrajícího Pattinsona. WTF film 47. KVIFF (Holy Motors jsem se radši vyhnul) a nejspíš i roku.

Černá smrt (2010)

Křesťanství vs. pohanství ve filmu se zajímavou myšlenkou, nudnějším začátkem (do příjezdu do vesnice), slušnými herci a laciným televizním lookem. Přesto má pěkně syrovou atmosféru s trochou brutality k tomu. Se Solomonem bych Černou smrt moc nesrovnával, tohle je úplně jiný film, rozhodně ne akční. 60%

Černý blesk (2009)

Přirovnávání ke Spider-Manovi je zcela na místě, základní kostra děje je skoro stejná. Černý blesk sem tam kopíruje i něco z Iron Mana a Transformers. Je vidět, že Rusové mají hollywoodské blockbustery dobře nakoukané; zejména ke konci je akce téměř srovnatelná. K tomu hraje slušná hudba (taky jako bych ji někde už ale slyšel), ruské písničky jsou ovšem hrozné. Kde má ale hlavně film co dohánět, je scénář. Nevadilo by, že je vykradený, ale všechno tu je prostě neuvěřitelně k smíchu. Díky tomu je to ale poměrně příjemná zábava. 50%

Čistá práce (2008)

Čistej průměr. Mix krimi a drama se spoustou nezajímavých postav, ze kterých ani Statham nijak nevyčnívá. Lépe mu sednou role, kde mlatí, kope a střílí lidi a hláškuje u toho. Nic zvláštního ani nepřekvapujícího se po celou dobu nestane, děj si pozvolna plyne a nebýt trochu akčnějšího konce, skoro by to hraničilo s nudou. Neurazí, nenadchne a za pár dní si na to asi ani nevzpomenu.

Den před krizí (2011)

Už od první minuty je cítit napjatá atmosféra. Jenže místo toho, aby se napětí stupňovalo, tak spíše pomalu klesá (asi jako křivka na plakátu), až si na konci filmu možná řeknete "no a co jako?". Rozhodně se nejedná o thriller, jak by mohlo z traileru zdát, ale o konverzačku odehrávající se během jednoho dne. A i když často není úplně jasné, o čem postavy mluví, to hlavní - že to jde do hajzlu - pochopí každý. Díky dobrým hercům jsou naštěstí zahrány přesvědčivě a zajímavě, navzdory tomu, že o nich samotných film prozradí minimum. Napoprvé je Margin Call stravitelný, ale obávám se, že podruhé už by to mohla být nuda.

Dobrodruh (1983)

Tuctová kriminálka s cool Belmondem, který se se zločinci nepáře a likviduje jednoho za druhým. Přesto je ale Dobrodruh na belmondovky až příliš vážný a není to úplně ono. Profesionál mu sedí znatelně víc.

Domino (2005)

Tony Scott se utrhl ze řetězu a natočil dlouhý videoklip, kam nacpal všechny svoje rychlé a trhané záběry, zpomalovačky, zrychlovačky, prolínačky a barevné filtry. Možná tím chtěl přebít ten nezáživný příběh, který za moc nestojí a je rádoby drsný a zbytečně komplikovaný zvraty. Jestli to měla být nadsázka nebo satira, tak něco krutě nevyšlo, jelikož výsledek není vůbec zábavný. A samotná Keira Knightley filmu vůbec nepomáhá, protože tu tvrďačku jí lze jen těžko věřit. Vizuálně přepálená šílenost a zároveň nejhorší Tonyho film.