Muž na laně (2015)

Hraný dokument o šílenci, který zvládl neskutečný kousek. Takže plesáme a pak izolovat. PS: snímek je strašně stylizovaný a Gordon-Levitt a jeho sympopartička to nezachrání.

Výplata (2003)

Přestože je to Affleckův lepší snímek, stále se potácí na hraně dívatelnosti. A to nemluvím o směšných tricích, ale celkovém obrazu filmu, scénáři s hluchými místy a vědcem, který se chová jak Bond.

Poslední traper (2004)

Vhled do uživení se v extremních podmínkách je neocenitelný. Winther ale není herec, předabování uškodilo. Divák pochopí smysl a sdělení filmu. Ale filmově jsem se trápil.

Oko v oblacích (2015)

Sváří se ve mne pocit odsouzení vůči ubrečeným vojáčkům a trapného rozhodování (a poměrně dobrého zpracování technologie moci a "find to kill"). A pak na druhé straně krásné zobrazení poklidného života v relativní chudobě a holt špatným sousedům. Film je až amatérsky zpracován s touhou symbizovat dva světy a nefunguje to moc dobře. Ne technicky, ale emočně.

Lovec: Zimní válka (2016)

To takhle čtyři hvězdy odtáhnou celý film, který cílí na jednodušší publikum a ono to funguje. A to díky efektům, kulisám a právě těmto hercům.

The Rutles (1978) (TV film)

Geniální nápady pod vrstvou prachu a nesourodých skečů. Beatles mají nastudované dobře, ale výsledek nudí a to jsem Monthy Pythony sledoval často.

Život (2017)

Nejdřív se těším na herce, pak na děj a jako třešňičku na záběry vesmíru. Jako bonus dostanu superinteligentního zabijáka. ALE, tak dementní bezpečnostní opatření a chování vycvičených kosmonautů na lodi je zarážející. Plus, chemie mezi hlavními herci mizí jak vzduch z prasklého potrubí.

Na ostří nože (1997)

Napínavé drama ztroskotanců, které zaujme hereckými výkony (včetně grizlyho!) a scénářem. Dokonce Baldwin po půlce odhodí koženou tvář a Hopkins také vydoluje sem tam úsměv.

Jízda na hraně (2013)

Sonda do špičkového sportu, kde vážné zranění ovlivní celý život. Dotklo se mě boj sportovce o návrat k závodění a silná vazba na rodinu, která to vidí jinak a objektivně. Oceňuji intimní záběry rodiny.

Válečný fotograf (2001)

Chválil jsem Bang Bang Club a teď vidím ten propastný rozdíl. Přestože vystupuje hlavně Nachtwey a je to nízkonákladové, má to hlubší kvalitu a přiblížení zvěrstev války. Ale stejně se režiséř chová mainstreamově, hlavně neukázat šokující záběry. Ale přece o prvadu jde, ne?