Black Panther (2018)

Tak Černý divácký lid si prý žádal tmavou Marvelovku a ostudný film je tady. Primitivismus kmenů mám rád, zde ale je ve scénáři, režii a hlavně myšlence. Odkaz na Afriku a její historii, kmeny a rituály vyznívají směšně, až trapně.

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Obrovský záběr a hodně práce pro jakoby remake něčeho, co se úplně nepovedlo. Akční scény, dramata, to vše nemá punc ryzosti a skouzává do dětinské kvality obrazu i děje.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Nejnepovedenější snímek klučíka Parkera, pseudohrdina Gyllenhaal a štěky Jacksona. Divák vidět, divák nespokojen, možná nevědět proč, ale nebýt hloupý...

Záchranáři (2006)

Hrdina a zachránce lidí v nesnázích a z mořských spárů (respekt!) zažije neúspěšnou misi a jako v období rozvolnění začne školit nováčky. Jednoho obzvlášť dobrého proklepne na dřeň a zde začíná kupodivu dobrá chemie mezi Costnerem a Kutcherem. Doplňkové ženské (modelky, normální ženské v USA totiž neexistují) přináší city a emoce do jinak chladné akce. Film mne zaujal dějem i potřebným piedestalem pro záchranáře, kamera je špičková. Rád bych se podíval na nerealizovanou dvojku, palec nahoru.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Pro mne nezajímavé odkazy na minulé díly a střih s bizardnáím výběrem herců. Profesionální práce upřená špatným směrem.

Jestřábí žena (1985)

Z dnešního pohledu slabota, ale dříve to mělo grády a Hauer s Pfeiffer jsou sympaťáci. Jen ta hudba, proboha už ne.

Simone (2002)

Vidět mafiána Pacina v pseudokybernetickém snímku, je přinejmenším zajímavé. A ano, je to přitažené za vlasy, ale koncepčně to není úplně špatně a napovídá to zapojení technologie do mediálního prostoru. Zbožštění Roberts je zajímavý počin a přestože se ji člověk překouká, prvotní vjem je opravdu opojný :).

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Pane Sedláček, zanechte režírování, bo kurva, na to se nedalo dívat! Anžto se Bolek a spol. docela snaží, scénář a hlavně režiem, to už je na odmítnutí velké části komunity, z níž část si stále přeje určitou tradici, nadhled a humor.

Ten dvanáctý (2017)

Chápu to jako "tribute" norskému odboji. Co mne osobně prostoupilo, bylo chlad a mírná skepse nad neuvěřitelnou silou života v podání ledového muže. Prý se to stalo, tak tomu prostě věřme a hrajme si na zlé, dobré a chladnokrevné.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

První půlka mne navnadila jak mladého srnce, druhá znechutila jak starého šesteráka. Výborná kamera, scéna a hudební doprovod. Ale scénář ve druhé půli zaváhal a "mysteriózní" není omluvou.