Brimstone (2016)

Surová variace westernové odvety. Oscarové představení Fanning a Pearce, o nic horší je Jones. Dost dobré, doporučuji včetně srdceryvných (bez ironie) a syrových pasáží.

Fúsi (2015)

Taky fajny mimoň středních let, který žije s matkou a jejím přítelem, hraje si s vojáčky a když náhodou potká ženu, o kterou by stál, je to depkařka. Melancholické, trošku chladné a hlavně o odpuštění a nezměrné toleranci.

V utajení (2017)

Strašlivě pokažené špionážní a feministické dílko. Rapace se prostě nehodí do podobné role a Orlando ji pomáhá jen málo. Malkovich standard, Douglas by to měl zabalit zavčas. Kvalitní akčňák s hrdinkou je skoro filmový jednorožec.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Celá příprava na akci, pletichy, herecké výkony mi přišly umělé a nesedlo mi to, zjevně se neztotožňuji s kolegy, ale tak to je.

Můj soused Totoro (1988)

Pohádka pro malé diváky, jenž nadchne a zpomalí ty velké "s otevřeným srdcem". Vypadá to jak rozjezd seriálu, aby si autor nevystřílel veškerý prach, na který dobré naláká. Kočkobus, Totoro a dětský svět fantazie. Přál bych si druhý díl.

Vzpomeň si (2015)

Dlouho jsem překousával pomalé tempo, které, ale v závěru vydá své plody, spolu s překvapením a akcí nečekanou. Pojďte se s námi ponořit do filmu o starých pro mladé.

Stážista (2015)

Miloučké, až přiblblé. Nebýt nereálnosti a přemíry úsměvu u De Nira, možná by to byla oddechovka na večer s novou buchtou. Ale pořád to spadá pod průměr, to nechť.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Zaměřeno přísně na malé diváky, jenž jsou spokojeni a pár drobtů rodičům to nespraví. Co překvapí, je soundtrack o třídu lepší než celý film a podařená animace.