Kobra 11 (1996) (seriál)

Kdysi to bylo fajn. Dnes, po asi milionu let trvání tohoto seriálu a smrtích bezpočtu parťáků nezničitelného Semira, už to je spíš podprůměrná uměle natahovaná hloupost, u níž existuje pravidlo, počáteční honičky, následného běhání sem a tam, střílení, kdy nikdo nikoho netrefí a nakonec, světe div se(!), konečné honičky. Suma sumárum, skončete to už, máte-li špetku soudnosti. Tahle kráva už by opravdu měla jít do důchodu.

Expendables: Postradatelní (2010)

Slibný schůdeček k bezvadnému druhému dílu. Nechám se překvapit, co Sly vymyslí do třetice!

Rock of Ages (2012)

Bon Jovi, Def Leppard, Twisted Sister? Ano, spolu s ostatními hity osmdesátek největší pozitiva filmu. Po hudební stránce (ačkoli Wanted Dead of Alive nebylo kdoví co)¨hezká podívaná. Po filmové... No, má to ode mne jen tři hvězdičky.

Ulice (2005) (seriál)

Neboť se mi to jednou za čas nevyhne.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tohle pokračování nemělo nikdy vzniknout. Žel spatřilo světlo světa a k tomu ještě i další pokračování, na nějž jsem se už opravdu bál se podívat. Od roztomilého nadprůměru prvního a dostačujícího průměru druhého dílu tohle padá až na temné dno.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Co říct. Jsem samozřejmě fanda všeho, co se týká naší milé Středozemě. Proto hobita Bilba jako své boty znám. Našly zde nedostatky, a na Pána Prstenů to, nezlobte se tak docela nemá. Jednak je to tím, že jediná nijak dlouhá kniha je roztahaná do tří nechutně dlouhých celovečerních snímků, a taktéž jde o muziku. Druhý díl se sice oproti prvnímu polepšil, ale oproti deset let staré záležitosti to na mne pořád působí jako jakýsi chudý příbuzný. *SPOLER* >> Tak kupříkladu přechod přes prales Temný hvozd vypadal, jakoby vydal na jeden odpolední výlet, ačkoli přechod trval dlouhé týdny a já bych ocenil scénu nebo dvě spojenou s kupříkladu s nocováním. Medděd taky dostal méně prostoru a jeho scény byly oproti knize všeliaké, ale v konečném důsledku obstál. A dál? No, na elekt to působilo i ma mne, ale nejsem z těch, co by tomu spýlali a odsuzovali to, přestože vím, že jde o komerci nejvyššího kalibru :-) ...Hobita mám rád a mistr Jackson si s druhým dílem vskutku vyhrál. Přimyšlená Tauriel (Evangeline, jíž to opravdu jako sličné elfce sedělo), nebo boj trpaslíky se skřety a hlavně drakem, na to se budu, myslím, moci dívat pořád! Škoda toho "hrozného konce" ...nezbývá, než vyčkat další premiéry.

Temný rytíř povstal (2012)

Ne, ne ne... Atlas mraků? Avengers? Nebo snad Hobit, jehož (nejen knižní předlohy) jsem, jako mnoho jiných, veliký fanda? ...Kdeže! Vyvrcholení Nolanovi trilogie nechává všechny tyto hity za sebou. Jak začít? No, dlouho jsem se takhle nebavil. Do poloviny filmu si sice člověk říká, že to mohlo být lepší, ale větší hloupost by v tu chvíli z pusy vypustit nemohl. Je to jako divoká jízda na horské dráze, vždy přesně namířené do místa, kde byste to nikdy nečekali. Jeden zvrat střídá druhý, že ani nestačíte popadnout dech. A potom je konec, kdy ještě chvíli z hluboka dýcháte, než vstřebáte všechny nabyté dojmy. Lepší to být snad ani nemohlo, nuže 100% :-)

Nevědomí (2013)

Začátek, kdy se dozvídáme, o co má vlastně jít, je možná trošku vláčnější, ale chce to chvilku počkat a děj se slušně rozběhne. Potom to je docela slušná podívaná, která mne osobně bavila. Je sice pravda, že zde je několik věcí, dajících se, jak to říct? Vylíčit, a nastínit lépe, aby v konečném důsledku nevyzněly tak křečovitě a kapku zmateně, ale jsou to spíš menší nedostatky a klady je stále dostatečně převyšují, čili, za mou osobu stále slušných 80% a dozajista se na film v budoucnu kouknu znovu :-)