Kobra 11 (TV seriál)

Kobra 11

Akční / Krimi / Drama

Německo, 1996, 48 min

Kolja Brandt

Mark Keller, Johannes Brandrup, Erdogan Atalay, Gottfried Vollmer, René Steinke, Christian Oliver, Charlotte Schwab, Carina Wiese, Niels Kurvin, Gedeon Burkhard, Max Riemelt, Dietmar Huhn, Gerry Wolff, Joachim Paul Assböck, Gerald Alexander Held, Nina Bott, Martina Hill, Erwin Leder, Oliver Wnuk, Dirk Borchardt, Jan Sosniok, Klaus Gehrke, Lutz Winde, Ursula Buschhorn, Dorkas Kiefer, Arndt Schwering-Sohnrey, Fatih Alas, Luc Feit, Andrea Cleven, Tanja Wenzel, Daniela Wutte, Daniel Fehlow, Thomas Scharff, Aaron Hildebrand, Tom Beck, Marco Hofschneider, René Hofschneider, Hendrik Duryn, Rüdiger Wandel, Astrid M. Fünderich, Bela B. Felsenheimer, Christof Arnold, Stefan Weinert, Jan van Weyde, Michael Zittel, Sanna Englund, Jenny Elvers-Elbertzhagen, Max Tidof, Dirk Martens, Rainer Strecker, Mark Waschke, Joel Basman, Martin Rapold, Sabina Schneebeli, Juraj Kukura, Collien Ulmen-Fernandes, Christoph Bach, Misel Maticevic, Steffen Groth, Miranda Leonhardt, Clemens Schick, Almut Eggert, Sandro Lohmann, Katy Karrenbauer, Christoph Maria Herbst, Carolina Vera Squella, Nic Romm, Robert Hunger-Bühler, Alexander Beyer, Anneke Kim Sarnau, Vinzenz Kiefer, Benjamin Felix Meyer, Sylke Hannasky, Marco Girnth, Maya Bothe, Detlef Bothe, Milton Welsh, Michael Roll, Elisabeth Lanz, Constantin von Jascheroff, Jan Henrik Stahlberg, Dennenesch Zoudé, Gisa Flake, Karin Boyd, Jürgen Tonkel, Manfred Zapatka, Charly Hübner, Alissa Jung, David C. Bunners, Peter Nitzsche, Patrick Rapold, Janina Flieger, Marcus Mittermeier, Ivonne Schönherr, Patrik Fichte, Anja Knauer, Tatjana Alexander, Philipp Danne, Sylta Fee Wegmann, Oliver Stritzel, Eva Pflug, Andreas Wisniewski, Tom Mikulla, Hans Heller, Jeanne Tremsal, Diana Staehly, Nina-Friederike Gnädig, Felix Vörtler, Fahri Yardim, Julian Weigend, Tobias Licht, Oliver Boysen, Miguel Herz-Kestranek, Simone Hanselmann, Hon Ping Tang, Andreas Günther, Nadine Warmuth, Florian Panzner, Peter Davor, Julia Hartmann, Mike Hoffmann, Adrian Topol, Anne Brendler, Ulrike C. Tscharre, Frank Giering, Markus Hering, Ingo Naujoks, Christoph Grunert, Stephan Schwartz, Nina Weniger, Wolke Hegenbarth, Dana Golombek, André Röhner, Jule Ronstedt, Isabell Gerschke, Doreén Dietel, Simon Böer, Jörg Pose, Mirko Lang, Anna Julia Kapfelsperger, Rolf Peter Kahl, Hartmut Becker, Jessica Richter, Markus Majowski, Daniela Katzenberger, Josef Heynert, Aleksandar Jovanovic, Götz Schubert, Sina Tkotsch, Leander Lichti, Peter-Heinrich Brix, Vivien Wulf, Andreas Zimmermann, Numan Acar, Jessica Ginkel, Edda Leesch, Heike Warmuth, Ludwig Blochberger, Michael Lott, Rüdiger Joswig, August Schmölzer, Anian Zollner, Susanne Lüning, Alexander Strobele, Tim Seyfi, Camilla Renschke, Anne Kanis, Alexandra Finder, Jenny Deimling, Max Herbrechter, Julia Weden, Daniel Lommatzsch, Urs Remond, Dietrich Adam, Antje Schmidt, Ellenie Salvo González, Alma Leiberg, Jasmin Lord, Philippe Reinhardt, Katrin Hess, Jamie Bick, Laura Osswald, Claudia Schmutzler, Douglas Welbat, Julie Engelbrecht, Suzan Anbeh, Anna Hausburg, Sabrina White

• Gemini

Pár dílů jednoznačně na plný počet, jiné ještě jednoznačněji na odpad:) A hledejte v té stále rostoucí kupě ty dobré:P Ale protože už od malička jsem si hrozně rád hrál s autíčky, a protože občas Kobra 11 příjemně překvapila hudebním doprovodem (hlavní znělku nepočítám, i když u nás není snad nikdo, kdo by ji neznal), a taky protože Semir je takovým tím německotureckým způsobem borec, o vedlejších postavách v čele s dvojicí Bonrath-Herzberger ani nemluvě:), mám dojem že by to mohlo dát i na 3*, když zrovna nebudu mít rejpavou náladu a nebudu se divit jak to, že když někomu vybuchne tři metry za zády Felicie, tak z toho je jen začerněnej obličej a natržený sako:) Závěr - souhlasím s tím, že na německé poměry je to opravdu hodně, hodně, hodně kvalitní počin. Pro seriál jako celek už to ale prostě je jenom 40%, obměňováním Semirových přicmrndávačů se opravdu nic nevylepší;)(15.11.2004)

Tolik rozbitých aut jen pro...tolik rozbitých aut :-D Nicméně v německé seriálové produkci rozhodně vysoký nadprůměr.(22.5.2003)

• Radyo

Kromě místy až neskutečně afektních bouraček tento seriál nenabízí vlastně skoro nic. Ale ty bouračky, ty fakt stojí za to vidět. :)(22.5.2003)

• Matty

Děj 99,9% všech epizod vypadá asi následovně : 1. spáchání zločinu, který obvykle končí hromadnou bouračkou a při kterém jsou vždy přítomni oba hlavní hrdinové 2. přemlouvání "šéfové" kvůli jakési prkotině související s případem ... "šéfová" vždy po krátké chvíli souhlasí 3. odhalení pachatele a jeho pronásledování (autem samozřejmě) 4. zajmutí Cimírova parťáka padouchem/padoušicí 5. Cimírův včasný příchod a s ním související záchrana parťáka 6. dopadení zločince(ů) po delší automobilové honičce. Jednotlivé díly se tudíž liší pouze počtem rozmlácených auťáků a jednotlivé série pak Cimírovým parťákem. BTW, všimli jste si, kolik dílů končí v jakémsi starém uhelném dole? Zajímavé komentáře: woody, Malarkey, tron, JohnnyD , záplata(26.2.2005)

• Djkoma

A je to tu zase Kobra 11. Snaha německé republiky, aby ukázala, že jejioch polisté jsou vlastně velcí akrobati, skvělý střelci, geniální pronásledovatelé a výborní řidiči. To, že se všechno děje okolo dálnice je zajímavý fakt na zamyšlení. V jednom díle vybouchl vrtulník se Simirem a on udělal co? No přeci vyskočil a dopadl na auto ... a vklidu odjel... :) to nestačí?(4.2.2005)

Nejoriginálnější německá kriminálka, na kterou jsem jako malý koukal pravidelně a samozřejmě jsem se nejvíce těšil na různé srážky a jiné demolice již tak zdemolovaných aut, u kterých jsem se velice bavil a dodnes na to rád vzpomínám. K tomu Semir, který ač se okolo něj parťáci mění jak ponožky v prádle existuje jen jeden takový, který přesně zapadal do dua...vyšetřující vraždy, drogové dealery a já nevím co ještě...ano je to ten uplně první parťák co tak žalostně umírá na Baleárských ostrovech...ale než se stačíme rozkoukat hned je tu další a další...a tím pádem jde seriál nesmazatelně do hajzlu. (72 %)(25.9.2006)

• Renton

Za počáteční ultra výborné bouračky a kvalitní detektivní případy by si seriál zasloužil o dost větší hodnocení, ale s přibývajícím časem a sériemi šla kvalita jak bouraček tak celých případů dost rapidně dolů.. 50%.(4.6.2005)

• Marigold

Pěkné bouračky, trochu řidké zápletky, občasná umrtí hlavních hrdinů, celkem solidné volba tváří "za volantem" (přinejmenším ten zakrslý Turek je příjemnou změnou po všech těch dvoumetrových atletech). Sem tam lze narazit na příběh, který má slušný španung, odpal a dokáže připoutat k obrazovce, kterýžto klad zase vyvažují naprosto tupé a patetické slátaniny. Mezi německou detektivně-ačkní produkcí rozhodně nadprůměr, přičemž tento fakt neznamená nic víc, než že se na to dá dívat bez újmy na rozumu, vkusu a mravnosti...(21.7.2004)

Hromadný ničitelia aut prichádzajú, ničenie je teda na Nemeckú produkciu na úrovni ale aj kaskadérske kúsky to im teda fakt ide ale príbeho to je stále dookola skoro to isté bez pokroku niečo rozumnejšie rozvíjať. Proste Nemci nevedie točiť nič zmysluplnejšie než plytké povrchnosti, okukané zo starých amerických žvákancov.(20.1.2008)

• woody

Milí diváci TV Nova řeknu vám recept na německý seriál Kobra 11, vemte si tužku a papír a pište si: Uzavřete kus dálnice,vezměte BMW a Mercedes,hnusného záporáka a dva policajty( malý turek je neměnný), zbraně, granáty atd., asi padesát vozů s dobrými kaskadéry, obrovskou bouračku, ohěň, smrt, kouř a zápletku aby se neřeklo. Vše důkladně natočte,sestříhejte,ozvučte a vspusťte do světa (kdyby vám to nikde nevzali,ČR je vždy volná). Jestli jste se drželi receptu můžete se těšit na pěkné koláče a grafy. Ale tak špatné to zas není...Ta osmá řada je totiž úplně jiná než její předchůdci. Svižnější ,akčnější a dokonce zábavnější! Lepší střih, kamera, hudba, akce. Milé překvapení, jaké se od našich západních sousedů moc nevidí.(17.7.2003)

• Radek99

Kobru 11 mohou pozitivně hodnotit snad jen příznivci crash testů... Tenhle seriál je totiž kromobyčejný paskvil. Doporučuji srovnat třeba s britskými Profesionály, to nejlépe vynikne, co všechno Kobře 11 schází... (Kdyby to nebyla spíše řečnická otázka, pak tu mám odpověď: Jako typickému představiteli německé televizní seriálové tvorby tedy skoro všechno...)(4.6.2007)

• AngelAngie

Nenávidím to .. opravdu nenávidím!(25.5.2008)

The Best of Němci. Dá se na to koukat hlavně teda na první série když tam eště byl původní Simírův (nebo jak se to píše) sidekick.(6.6.2005)

:::::::::::::::::::::::: Jednoznačně německý nadprůměr. Po všech těch trapných Rexech, Revírech, Siskách, Doktorů z hor a dalších pikovinách, hladké pohlazení po duší. :::::::::::::::::::::::(25.4.2008)

• Dever

// Production Companies: Action Concept, Polyphon Film-und Fernsehgesellschaft //(9.5.2011)

„Rodinu si nevyberáme.“ – „Ani kolegov.“ Svojho času mi nemecká "Kobra 11" pripadala ako vyložene atraktívny seriál. Sympatické postavy (vrátane vedľajšieho osadenstva policajnej stanice, ako sú kapitánka, sekretárka alebo dvaja vtipní kolegovia Vysoký a Tučný), chémia medzi hereckými predstaviteľmi večne sa priateľsky podpichujúcej titulnej dvojice, napínavé scenáre a, samozrejme, strhujúca akcia. Vtedy som bol - ako fanúšik Johna Wooa a Michaela Baya - v siedmom nebi z DESIATOK áut, vybuchnutých v JEDINEJ epizóde. Ktovie, možno keby mala "Kobra 11" dve tri sezóny, bol by som ochotný mnohé jej odpustiť a dať 80%. Pri epizóde 202 mi už liezli na nervy rovnaké postavy, nudili ma noví Semirovi kolegovia (neustále striedanie hereckej stráže potopilo aj podobne spočiatku vydareného „Komisára Rexa") a otravovali ma akčné scény. Tie sú po technickej stránke brilantné, ale časom začne byť smiešne, aká maličkosť stačí tvorcom k tomu, aby v každej časti vyvolali aspoň jednu monumentálnu reťazovú diaľničnú nehodu s vybuchujúcimi cisternami a džípmi, letiacimi v spomalenom zábere mimo diaľnice do najbližšieho lesa (rodinám v autách sa pochopiteľne na 99% nič nestalo, okrem hmotnej straty vozidla). Otázkou zostáva, čo by si seriál počal bez nich.(23.12.2004)

Lepsi nemeckej serial, i kdyz musim priznat, ze se na to divam jen proto, ze v kazdym dilu rozsekaj desne aut. A v poslednich radach sou ty bouracky uz dost vostry a maj tu i spoustu jinejch vychytavek. Nektery akcni filmy by se meli naucit jak udelat poradnou honicku koukanim na tenhle serial.(1.2.2005)

Kromě Schimanskiho a Specialistů na vraždy asi nejlepší německý seriál, hlavně první jedna až dvě série, než odešel Brandrup. Pak už to šlo docela dolů, ještě se to celkem dalo se Steinkem (Kranich) a občas i díly s Kellerem (André), ale ten poslední už nestojí za nic a už to ani nesleduju. Ty bouračky byly zezačátku dost efektní, tolik jich do té doby nikde nebylo, ale teď už je to příliš. Jak kdyby němečtí řidiči trpěli sebevražednýma sklonama a touhou lítat. Tak mi to připadá, jako jeden velkej leteckej den.(13.12.2005)

• Boss321

Kdyby tenhle seriál měl jednu řadu o deseti epizodách tak by se mi to líbilo......(1.12.2007)

• CheGuevara

Uznávám že tenhle film měl spouuuuuuuuustu efektních bouraček, na které bych se dokázal dívat celý večer a stejně by mě to neomrzelo. Jenže když po každé té mega giga bouračce vylezou z aut poškození a začnou si držet hlavu a zmateně pobíhat, už to leze fakt na nervy.Připočteme z k tomu podprůměrné scénáře (s nespočetnými chybami ve scénaři) tak nám z toho vyleze sice sympatická ale zcela zasloužená jedna hvězdička.(17.4.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39