Život se smrtí (2014) (seriál)

Hluboce mě příběhy jednotlivých lidí zasáhly. Jímavá úvodní/závěrečná hudba.

K zemi hleď! (2021)

Očekávání bylo přehnané. Proto v procentech jen 72. Hvězdičky jsou za velkorysé zpracování, herecké výkony, vtipné dialogy, ale jako celek je snímek rozháraný, žánrově nevyhraněný a dostat se přes začátek mi celkem trvalo. Oceňuji skvělý střih v závěru. Nadsázka tam jistě je, ale někdy jsem tápala, jestli vůbec ještě jde o sci-fi. Za "katastrofické" bych označila znázornění médií. Ve smyslu, že v našem světě skutečně bez nadsázky mohou mít mimořádně pitomý přístup, negativní vliv na masy a manipulativní chování. PS: Postava geniální byznysmana se mi mimořádně líbila.

Síla psa (2021)

Srovnávání se Zkrocenou horou moc nesedí. Tenhle snímek zve k zajímavé podívaně, ale diváka nechá v otevřených dveřích, dál se nějak nejde dostat. Chyběla mi větší intenzita a srozumitelnost. Vysoko hodnotím nádherné scenérie krajiny.

Melancholie (2011)

Deset hvězd. Stále vnímám emoce, které mě zajaly při sledování Melancholie ve Světozoru v roce 2011. Ráda bych prožila ještě jednou, ale zatím jsem se s takovým vtíravým smutkem, konečností všeho vůkol a zároveň bezvýznamnosti našeho žití na filmovém plátně nesetkala. Možná to není špatně:)

Kaštánek (2021) (seriál)

Kaštánek je namixovaný podle již osvědčených a dobře fungujících prvků, které od severského filmu čekáme od legendárních Mužů, kteří nenávidí ženy. Z mého pohledu prvoplánovité, očekávané a příkladně zvrhlé. Motivace nedostatečná. Jde o celkem krátkodechý seriál na jednu (tuto) sezónu.

Defending Jacob (2020) (seriál)

Slušné psychologické drama s temnou zápletkou a velmi tenkou hranicí (možné) dětské kriminality. Rozpor rodič x potomek x morálka x dětská nevinnost. Nebylo to jednoduché sledování, ale něco z něho nepatřičně přečnívalo: Chris Evans vypadá v každé scéně luxusně a má luxusní košile (tělo také). Pak je tam pár scén, které by zasloužily méně klišé v dialogu. Vnitřní konfikt matky je famózní. Závěr ve mně zanechal lehké zklamání, proto nedávám plný počet.

Hra na pláč (1992)

6 hvězd a nějaké ty slzy k tomu.

Parazit (2019)

Bylo to celé jaksi za hranicí, ale zasmála jsem se, až se stydím. Vadí mi to až zpětně, což je zvláštní efekt tohoto podivného filmu na pomezí všech žánrů, které jsem schopná si vybavit během 3 vteřin.

The Morning Show - Potvrzení (2021) (epizoda)

Začínám se ztrácet v charakterech a jejich vývoji. - Co scénář udělal s postavou Chipa je až bolestné, v 1. sérii to byl můj hrdina. - U Alex Levy je krásně patrná rozpolcenost morálky "vlastní život/kariéra" (kariéra má přednost), některé její scény v 8. díle bohužel přechází až do grotesky. - Cory - kam se poděla linka s Fredem a jeho proradnosti vůči Bradley a Lauře? - Bratr Bradley - jsem zvědavá, k čemu byla tahle vsuvka. Jestli se to tedy ještě dozvíme.

Kdybys jen tušil (2020)

Pěkný příběh, hezky vyprávěný, nemá ambici na velký film a to je na něm příjemné. Nemůžu překousnout patetickou pasáž ve středu.... Jinak by to bylo za 4.