Muži v černém 3 (2012)

Povedlo se. Po nepovedeném druhém dílu se konečně MIB vrátili ke kořenům jedničky a zase to šlape. Sice už úvodní scéna naznačuje že dějová linka bude tuplovaná kravina ale na tom MIB nestavěli. Jde o zábavu. A tu třetí díl může v pohodě nabídnout. Film má geniální i vyloženě slabé scény a zdá se že působí jako jo-jo na krátké šňůrce. Už to není moc o hláškách ale v druhé půlce spíše o vizuálu který se opravdu povedl. Takže jo, o něco lepší něž dvojka ale stále na jedničku to nemá.

Děcka jsou v pohodě (2010)

V klasickém balení a přitom boří zavedené konvence. No, jen koukám. Annette Bening je ta nejlepší lesba kterou jsem kdy viděl, neuvěřitelný výkon. Moorová s Hulkem jí ovšem zdatně sekundují. Jde v pohodě říci že hodně na tomto filmu dělají právě výkony na plátně (včetně Pííííty). Film který si ty nominace zaslouží ikdyž to vlastně není film pro akademii což je na tom jěště lepší. Taková instagram vysluněná atmosféra, úžasné dialogy, takové to trapné mumlaní typu ok, fajn, kůl a tak je zde provedeno do dokonalosti a kdo si to pustí s dabingem je s prominutím vůl. Konec mě ovšem vyvedl z míry nezměrným způsobem. To je docela na Hulk smash.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Smutné Velšské počasí spolu s mírným retrem dodávají úžasnou atmosféru tohoto malého skvostu. Skvostu který není pro každého. Já se zamiloval, rodiče to vypínali po 15 minutách. Je pravda že tohle je hodně hořké, ať už se jedná o hlavní postavu nebo jeho okolí. Ale jako vždycky se najdou příjemné a krásné momenty které příjdou po překonání těchto překážek. Tenhle film splňuje krásně škatulku komediální drama. A to já rád. Takže pokud se otevřete, pokosíte se vcítit do postav (romantický uzavřený snílek x rodiče v krizi x rodina procházející tragédií x útěcha dvou zraněných, to dokonce na druhou), tak se možná taky necháte unést.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Nahláškovaná šílenost s legendárním tancem Salmy Hayek a následnou apokalypsou. Já ani nevím jak to mám brát, jako komedii? S hláškou o Mexiku určitě. Jako akční jízdu? Kříž zaražený v hlavě je taky fajn. Tarantinovi úchylky mají k thrilleru taky hodně blízko. Parádní mix!

Pýcha a předsudek (2005)

Nikdy mě jako (jěště) náctiletého příslušníka mužského pohlaví nenapadlo že mě dostane téměř dialogový romantický film na předlohu Jane Austenové, ke které jsem dostal jako znuděný gymnazista na hodinách literatury. Stalo se. Od výpravy přes úžasně zpracovaný scénář až po výborné obsazení je tohle pro mě jeden z nejlépe zpracovaných filmů na motivy nějáké knihy.

Star Trek (2009)

J.J. Abrams mi pomocí Blu-ray a jeho úchylky ve světýlkách vypálil oči, to jen tak na okraj. Ten film je ale daleko víc než světýlka všude po plátně. Je to pocta kultu. ST jsem nikdy moc nesledoval , vždy jen tak okrajově ale ty pocity když se znovu dává dohromady posádka Enterprise byl neuvěřitelný. Navíc, co museli cítili praví fanoušci ST je nad moje chápaní. Děj je super, dává místo k pokračování na které se už moc těším. Obsazení je ale alfou-omegou celého ST. Kirk na jedničku, Spock na jedničku ale McCoy? Geniální.

Hledání Země Nezemě (2004)

Na plnou palbu to není ale za ten pocit co jsem měl při premiéře v divadle to dám. Takový kouzelný pocit jsem léta neměl, jsem uchvácen. Jako promo ke knížce naprosto bez chyby.

Panic je nanic (2006) odpad!

Kdo je pustil hrát? Prosím už ne.

Prokletý klub (2009)

Egocentrický trenér na cestě do egocentrického klubu. Jak to dopadlo je všem jasné. Krásná věc se skvělými výkony na plátně i na hřišti. Retro vás pohltí. Když se pak kouknete na dnešní tabulky je vám trochu smutno. Derby se pomalu propadá 2. ligou a Forrest je hranici zániku. Jen tomu Leeds se prostě nedá přát. Je to humus do dneška. Pro fanouška Man United k přiživení nenávisti vůči Leeds United přímo ideální věc. Mimochodem - tvůrci spletli chorál a při skandování Dona Revieho použili chorál faoušků Wolves na Micka McCarthyho "Super Mick".

Stormbreaker (2006)

Totálně zabitý pokus o zfilmování jedné skvělé knižní předlohy, která ač je pro mladší tak mě fakt dostala. Rourke je ind? Kde je ta velká chobotnička? No, představoval jsem to jinak. Ale největší zklamání je v tom že po tomhle už žádné pokračování nebude, což je velká škoda protože další díly ten první o hodně převyšují a o inspiraci není nouze. Chudák Horowitz.