Americký táta (2005) (seriál)

Jasný rukopis Setha MacFarlana dává dopředu vědět, že se budete bavit ikdyby to mělo být jeho nejhorší dílko. Ne tak geniální a vtipem nabité jako Family Guy ovšem stále dost zábavné a možná někdy i přehlednější díky vynechání referencí na americké celebrity. Velké plus je, že nekopíruje FG jako Cleveland Show, ovšem stále je to Seth a nepřináší nic moc nového.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Zajímal jsem se jen díky soundtracku, který skládal Mike Patton, a nic jsem neočekával. Kupodivu se mi dostalo ještě míň než to nic. Film, který nedává smysl, je nezábavný, chaotický, bez jakékoli pointy, by se dal tolerovat tak akorát dětem, které se snaží natočit film podle počítačové hry. A myslím si, že i ty děti by toho dokázali víc, kdyby dostali ke spolupráci tak skvělého hudebníka jako je Patton. Ten jediný dokázal zachránit některé scény a když už nic, udělat je alespoň vcelku zajímavé (viz. masakr v limuzíně a následné nabourání do lampy).

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Zatím průbežné hodnocení po shlédnutí první série - tato směsice žánrů přirovnávána až kacířsky k Twin Peaks není až tak originální a skvělá, jak se dá možná vyčíst nejen ze zdejších komentů. Upíři jsou podáni poněkud klišé způsobem, stejně tak i další postavy jako Tara, nebo její bratranec Lafayette. Doopravdy mi nepřipadá nic vyjímečného na uřvané černošce nebo na použití homosexuality pro přibližení otevřenosti/uzavřenosti zdejší lidí vůči ní. Sexuálními scénami se zbytečné mrhá, nijak nedokreslují děj nebo pocity postav. Připadá mi, že jsou násilně vložené jen pro zatraktivnění celého díla. Naopak musím vyzdvihnout Annu Paquin ať už jako herečku anebo její lehce pomatenou Sookie. Ta je velice zajímavým prvkem a dodává seriálu aspoň nějaký nádech originality. Možná je to jenom o zvyku a po druhé sérii budu psát úplně něco jiného, ale zatím to vidím na průměr.

9 (2005)

Bohužel jsem ovlivněn ne zrovna vydařeným celovečerním filmem a proto nedokážu ocenit originalitu toho dílka. Přestože jsem se snažil vžít do atmosféry, film, který všechno vysvětluje, mi v tom zabránil a nijak jsem si to neužil. A jak Devítka zjistil, jak vyzrát nad tím robotem asi nepochopím.. potřeboval by si minimálně omrknout situaci, což neudělal. Nevidět film, hvězda navíc.

Číslo 9 (2009)

Čekal jsem animovaný film, který nebude konečně jen pro dětského diváka, dostala se mi ovšem zase klasická zápletka a scénař, který je pro dětské publikum jako dělaný. S vizualizací jsem zcela spokojen a nemůžu jí nic vytknout, námět dokázal zaujmout, ale ve spojení s celkem nudným a předvídatelným dějem a s přímočarým chováním všech postav, z toho vznikne něco, na co se dítě nepodívá protože ho akce (ikdyž skvělá) a postapokalyptický svět (taktéž skvělý) jemně vystraší a dospělého nezaujme díky nezajímavosti a jednoduchosti děje.

Paranormal Activity (2007)

Nalákán vtipným trailerem, kde lidé v kině serou strachy, jsem shlédl tenhle horor, přestože horory obecně moc nemusím. Nečekal jsem vlastně nic a taky se mi nic nedostalo. Pár lekaček a jemné mrazení, když jsem šel po filmu v noci na záchod. Přestože je ústřední dvojice celkem uvěřitelná, chovají se nelogicky - nechávají vypnuté světlo, když hledají duchy, Micah se chová ke svojí přítelkyni jak prase, když jí stále dělá naschvály s kamerou a ona si to nakonec nechá stejně líbit. A co na konci udělají muži zákona mi taky nepřišlo zrovna dvakrát chytré. No, vypnout mozek a světlo a může se dostavit mrazení, víc ovšem neočekávejte.

The Crimson Permanent Assurance (1983)

Vynikající kraťas před Smyslem života, který je svým nápadem a využitím rekvizit (od mečů až po děla) vtipnější a nápaditejší než všechny skeče v následujícím filmu. Zajímavé je, že jediná postava, která mi zde neseděla byl Gilliam sám, jako čistič oken a jeho "protírání očí" nebylo až tak vtipné, jak se mu asi zdálo.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Netradiční ukázka toho, jak drogy působí nejen na psychiku člověka. Celý příběh je pojat trochu zmatenou cestou, kdy se Depp jako novinář se svým právníkěm (Del Toro) vydají do Las Vegas napsat reportáž o závodu teréních motocyklů a vezou sebou plné auto drog. Po cestě potkávají Tobeyho Mauira, který je obsazen do velmi netradiční role. Osobně je to pro mě nejvtipnější scéna filmu. Jakmile se dostanou do Las Vegas začíná skoro dvouhodinový trip, kdy se špatně chápe co se vlastně ve filmu děje ale člověk si to nějakým zvráceným způsobem užívá. Ikdyž záběry na jemně řečeno zaneřáděný pokoj byly až nechutné. Nevím jak byl Strach a hnus v LV myšlený ale myslím si , že dokonale odrazuje od drog, přestože ukazuje jak si hlavní hrdinové s nima "užívají". K hereckým výkonům nemám výhrady. Depp byl dostatečně pomatený a DelToro svou roli zahrál také s grácií. Ovšem této jízdě chyběl lepší příběh a hlubší podtext, nebo jsem ho nepochytil.

Mrtvý muž (1995)

Jarmusch rozehrává svůj příběh pozvolna a v takovém i pomalejším duchu , jak už je u Jima ve zvyku, celý film drží. Tato filozofická pouť Billa Blaka s Nikým, u které pomalu ale jistě čekáme, že skončí smrtí je poetickou a symbolickou epizodou ze života ztroskotaného muže, který ztratil všechny své cíle. A nebyl by do Jarmusch kdyby nezasadil do křehkého příběhu kousek ze svého typického černého humoru. Krásný, ikdyž vůbec ne jednoduchý film, u kterého si buď překrásně odpočinete anebo sladce usnete.

Král rybář (1991)

Překvapivě zasadil Gilliam film do přítomnosti, ovšem nesložitý příběh vyjádřil tradičně "gilliamovsky". Mistrovská kamera, vizualizace scén symbolika záběrů to vše je tomuto režiserovi vlastní. Zvlášť rytíř znázorňující onu tragédii je doopravdy geniálně zpracován. Jeff Bridges hraje přesvědčije, v úvodní scéně, kdy zjistí co vlastně provedl jsem mu jeho vyděšení doopravdy věřil. Williams vůbec nezaostává, jeho klukovsky poblázněnou postavu si musíte oblíbit a nakonci se modlíte, ať se zase vrátí. Ikdyž příběh nebyl nijak komplikovaný a byl dost předvídatelný neodradí mě to dát plné hodnocení.