České století - Musíme se dohodnout (1968) (2014) (epizoda)

Zatiaľ som nevidel lepší film o udalostiach roku 1968, takže za 5*, časom možno názor zmením, ale ten pocit hanby a bezmoci Čechov a Slovákov, ktorý som videl tak skoro nevyprchá.

Teorie chaosu (2008)

V jednoduchosti dokáže byť krása. Kto som, čo som? Odpoveďou je ako sa k tomu postavím.

Zlom (2019)

Viera niečo stojí, nadávať a pľuť okolo seba nestojí nič. Je smiešne ako človek vo chvíľach slabosti, neúspechu, zranenia alebo choroby vzýva "HENTOHO", a pritom v neho neverí, ale jeho pomoc by sa hodila...

Mrazivá pomsta (2019)

S viac premysleným scenárom a interakciami postáv to mohla byť černohumorná jednohubka roku. Rejžisér a scenáristi však moc hulili a málo leštili brko, a tak si pomáhali prvoplánovými akciami, ktoré ich napadli v jasnejších chvíľkach. Vieš čo je štokholmský symbol?

Skleněný (2019)

Samooplodňovací a samohoniaci záver akože trilogie Vyvolený, Rozpolcený, Skleněný v štýle "Komiks zomrel, nech žije komiks". Jeden Watchmen by si z toho normálne uprdnul niekde medzi Uránom a Neptúnom. Ťažiskové herecké výkony sú výborné, bohužiaľ, slaboduchý scenár bol príliš vlezdoprdelkovský pre fanúšikov žánru a príliš vyžmýkaný pre hlbší penetračný dojem.

Přání smrti (2018)

Ctihodný divák sa týmto filmom neurazí, pomalým tempom si prečistí všetky otvory, zvládne i pripadný make-up, ktorý nerozmaže žiadna slza, ani z cibule, lebo v tomto hambáči chýbalo okrem cibule a chilli aj poriadne mäso, takže už bolo jedno koľko v ňom bolo kečupu. Ctihodný občan by sa ale uraziť mohol https://www.csfd.cz/film/242257-ctihodny-obcan/komentare/

Čistič (2015)

Život ako očistec, fyzické očistenie verzus duševné. Nadpriemerná komorná dráma.

MOST! (2019) (seriál)

Díky za Čočkina, Čorkina, Cikorkina, Kretina a Dášina.

Temný případ (2014) (seriál)

1. séria nasadila latku veľmi vysoko, 2. séria ju podliezla, 3. séria je vyššie než 1. séria a ak prijde 4. séria, tak je rozhodne na čo sa tešiť pretože je to vo svojom žánri úplná špička.