Pátrání (2018)

Konečne niečo originálne, zaujímavé a neokukané. Oceňujem joke s Bieberom.

Smrt ve tmě (2016)

Tak to bola trošku extrémnejšia verzia hry na slepú babu. napätie od začiatku až do konca, ani sa mi to nezdalo nereálne alebo prehnané. Aj keď lupiči aj dedulo boli pri tých zraneniach ešte celkom čiperní, ale tak ok. Za mňa plný počet, zapôsobilo to na mňa stopercentne.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

U mna nie je co vytknut. Prostredie na jednotku, hudba takisto, vykony hercov a celkove obsadenie je takisto skvele. Scenar je zaujimavy, nie je zbytocne prekombinovany. Je tam niekolko zaujimavych zvratov, niekolko zaujimavych cliffhangerov. Pre mna jednoduchych 5*.

Captain America: Občanská válka (2016)

Ani ja sa nevyhnem porovnaniu s najocakavanejsou komixovkou tohto roku a CA:CW proste poraza Batman vs. Superman na vsetkych frontoch. Scenaristicky, efektami, spracovanim, bojovymi scenami, bad guy takisto lepsi. Vnutorny konflikt postav je podla mna vykresleny vierohodne a clovek chape postoj oboch stran. Je to posunute trosku temnejsim smerom, suboj kapitana a ironmana je takisto fajn. Suboj na letisku na jednotku. Co ma velmi prijemne prekvapilo je novy spiderman. Priznam sa, ze som sa trosku obaval pruseru ako v pripade Amazing Spiderman, ale v tomto filme dostal Spiderman viac ako slusny restart, takze som zvedavy aky bude solo film. Viac menej nemam ani velmi co vytknut a tento film by som radil medzi to nejlepsie od Marvelu.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Velmi som sa tesil na tento film. Trailery vyzerali fajnovo, bolo sa na co tesit. Bohuzial zelany vysledok sa nedostavil. Ked chcem robit komixovku bez trosky vtipu a cely film brat smrtelne vazne musim mat vymakany scenar. A to co dokazali scenaristi pri tomto filme by som dokazal prekonat asi aj ja. Postavy su absolutne ploche bez osobnosti, bez stipky vysvetlenia ich motivacii a cinov konaju v niektorych pripadoch uplne nezmyselne. Zmierenie Supermana a Batmana je uplne na smiech. Takisto nejaka motivacia Lexa Luthora nie je absolutne vysvetlena, ani len naznacena. Digitalny bordel nakonci, diabol z kryptonu uplne nahovno a paradoxne ten Affleck je jedna z veci co mi nevadilo. Prislo mi to ako 2,5 hodinovy trailer. Tam zabrdnem do tejto myslienky, trosku do tejto myslienky, ale cele dokopy je to neskutocny gulas. Jeremy Irons ako Alfred je vymakany, ten keby bol v Nolanovom Batmanovi tak by to sadlo ako rit na serbel, si myslim. Kedy sa z neho stal profi IT a technik na opravovanie Batmobilov to sice neviem, ale tak nevadi. Celkovo to proste je strasne rozhadzane, ploche, chaoticke. Superman a Batman v jednom filme to bol obrovsky potencial. Bohuzial uplne nevyuzity.

Marťan (2015)

Je to dobry film. A to je tak cele. Nic naviac. Trosku vtipny, trosku napinavy, trosku akcny. Nieco tomu skratka chybalo. Nieco jedinecne.

Konečně doma (2015)

Priluxoval jsem nejrychleji jak se dalo :-D :-D Vtipne, mile, spokojnost :-)

Daredevil (2015) (seriál)

Pre mňa trošku pomalší začiatok, ale o to lepšie finále! Po pár dieloch ma Daredevil neskutočne chytil a už sa neviem dočkať ďalšej série. V porovnaní s napr. Arrowom je Daredevil určite hlavne scenáristicky oveľa ďalej. Takisto dialógy sú oveľa lepšie. Arrow ma celkovo baví asi hlavne preto, lebo samotný hrdina Arrow mi príde zaujímavejší ako Daredevil. Ale objektívne musím povedať, že Daredevil je spracovaním určite lepší. Atmosféra je temná ako má byť a Charlie Cox ma milo prekvapil svojim prevedením Daredevila. Len ten nový kostým mi veľmi neučaroval. Ale to sa dá prepáčiť. :D

Nevyřízený účet (2013)

Trošku vypilovať scenár a bolo by to fajn. Inak super odychovka. Jason to tam bez problémov všetko vymláti a neodpustí si ani tvrďácku vetu na záver. Ďalší neškodný film z kategórie neublíži, neohúri.