Živí mrtví (2010) (seriál)

Když někdo chce vztahovku (velmi, velmi kvalitní) s opravdu masivní zombie apocalypsou, není jiná možnost. TWD je v Top 5 mých nejoblíbenějších seriálů, ale plnou pálku tomu nevrazím, protože spousta epizod trpěla špatným scénářem. Jinak jsem ale skalní fanoušek.

Kosti a skalp (2015)

Plíživě a pomalu napětí graduje tohoto velmi kvalitního westernu. Nejen napětí je dobré, ale prakticky všechno od herců (potěšila mě Lili Simmons, kterou mám od Banshee ve velké oblibě) po všechny technické obory. Ale v porovnání s nejlepším westernem roku, Hateful Eight, filmu chybí taková vyzrálost, kterou snímek dostane jen díky jisté a pevné režii. Jinak si doopravdy na nic nemůžu stěžovat a chrochtám si blahem, když můžu prohlásit rok 2015 jako rok renesance westernů!

Osm hrozných (2015)

Úžasný Tarantino! Pomalý, plíživý, upovídaný western, který se v polovině transformuje do toho nejbrutálněji syrového vyvražďovacího masakru, co jsem letos viděl. 100 minut jsem seděl napjatý, kdy ta hutná atmosféra praskne a rozjede se to tak, jak jsme u Tarantina zvyklí, a jakmile se to rozjelo, byla to bomba. Každá postava byla jedinečná, skvěle napsaná, ale musím vyzdvihnout hlavně Daisy, ta byla napsaná skvěle. A muzika, která tomu všemu dodávala ještě víc atmosféry, mi nedovoluje dát něco míň než 5*.

Tři bratři (2014)

Neskutečně mě to bavilo, opravdu. Písně byly super vtipný, herci hráli fakt dobře. Prostě mě to bavilo, byla to jedna z nej lepších pohádek posledních let a upřímně nechápu zdejších 58%.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Skvělá režie, kamera a všechno technický. Hudba taky. To, že je z toho cítit nadšení fanouška taky. Proč mám ale pochyby? Ten Snoke (nebo jak se to píše) do celkového ladění filmu vůbec nesedí. Je až moc digitální a vypadá blbě. Dál je tu Kylo Ren, který si masku už nesmí sundavat. Herec je až moc velký kuře. A že by mě uchvátilo, že film bude špatně fungovat samostatně a v podstatě je to takový pilot, to taky ne. Navíc se mi vůbec nelíbí, že polovina filmu je remake Poslední naděje. Jinak stará banda je supr, nová to samý (Rey je dost sexy, ikdyz až moc feministka). Nakonec hodně, ale opravdu hodně slabé 3* (vlastně je dávám jen proto, že je to Star Wars, ale ne kvůli samotnému filmu). Opravdu doufám, že Epizoda VIII bude lépe fungovat jako samostatnější film. Ale to, kam se SW universe pod křídly Disney vydává, se mi nelíbí. Asi zůstávám SW nakloněn jen kvůli nekanonickému universu.

Projekt minulost (2015)

Zábavná jednohubka, která má fajn dynamiku a zajímavou zápletku, jenže trpí neduhem rádoby sci-fi pro teenagery, které se snaží být brutálně šokující, ale nejsou. Je to celkově povrchní, přitom se z toho dalo vytěžit podstatně víc.

Poslední rytíři (2015)

Zajímavý film o pomstě, jehož největším konkurentem je můj oblíbený 47 ronin. Filmu škodí křečovitá absence krve a celková předvídatelnost děje. Jinak je ale svižný, poutavý a divák vydrží těch 115 minut vcelku bez újmy. Přesto ze souboje Last Knights s 47 ronin vychází jako vítěz 47.

Třetí princ (1982)

Prostě, tahle pohádka mi přirostla k srdci a moc mě baví. Jak herecké výkony, tak celková atmosféra navazuje pocit lehkého mrazení. Dospělá pohádka, kterou považuji za nejvydařenější.

Východní přísliby (2007)

Komorní, syrový, rozvážný a neskutečně silný film, ve kterém exceluje Mortensen jako nikde předtím. Moc jsem si to užil.

Pohádka pohádek (2015)

Souhlasím s vysokým hodnocením, ale mě film přišel velmi zdlouhavý a popravdě nudný. Kdyby byl aspoň o 40 minut kratší, dynamika by byla někde jinde. Jinak herci super, hudba taky, vizuál opravdu povedený. Navíc krásný protiklad všem cukrkandlovejm pitominkám, kterým říkají pohádky. Nebýt zdlouhavé stopáže, na které se projeví, že film toho nemá moc co říct, aby to dalo dvě hodiny, neváhal bych a napálil bych plnou pálku.