Trans (2013)

Neskutečný film! Já mám jen superlativy na to, jak se Boyle vypořádal s tak nadupaným a opravdu zvratovým filmem, kde divák musí fakt dávat pozor na to, aby se v hypnotických rovinách neztratil. Bomba!

Saulův syn (2015)

Film, který rozebíraným tématem má zajištěnou svoji sílu a emocionální tah na branku. Ale celý mi přišel sterilní, bez emocí, stejně jako Saul otupělý a celkově bez jakékoliv gradace děje. Možná to byl účel, ale rozhodně mě to nestrhlo natolik, aby jsem si udělal vztah k Saulovi a tak jsem ten strávený čas prostě odseděl.

Rivalové (2013)

Závodní epos od skutečného mistra oboru, s úžasnou kamerou, podmanivou hudbou a skvělými výkony. Čirá dokonalost!

Birdman (2014)

Hype okolo všeho, co Iñarritu natočí, jde absolutně mimo mě. V určitých aspektech je Birdman velmi dobrý - výkon Keatona a Nortona, zajímavý způsob snímání kamerou bez výrazného střihu. Ale prostě tohle není film, u kterýho bych si řekl: jo, tak ten si ovládnout Oscary zasloužil. Sorry, ale pokud chci film od mexikánce na režisérský židli, zvolim Cuaróna.

Focus (2015)

Příjemný, rychlý film, který je v podstatě jedna love story a ty různý krádeže jedou jen tak jako bokem a především nenuceně a velmi přirozeně. Moc se mi líbila chemie mezi Willem a Margot, která opět dokázala, že je u mě v top 10 nej hereček. Taky mě zaujalo, že kamera v málo ukazovala ty zlodějský parádičky typu stahování hodinek, vytahování peněženek a tak. Kvalitní jednohubka. 3,5*

Humr (2015)

Otylý Farrel, očividně zašlá Weisz, sterilní, chladný a šíleně divný film, k tomu všemu se tam přisere ta neskutečně otravná Sejdouks a výsledek je hodně na pováženou, protože s prkenným neherectvím celého castu a prostě vším vzniknul ujetý a opravdu až fyzicky odporný film, samozřejmě to alarmující poselství tam je. Podobné, nicméně nesrovnatelně větší a intenzivnější pocity jsem měl naposled u Srbského filmu. Díky už nechci.

Deadpool (2016)

Absolutní šílená píčovina, která diváka chytne za pytel a nepustí, dokud ho Deadpool nepošle domů z kina. Neskutečná prdel, šílená jízda a s nejlepším cameem Stana Lee. Nemůžu se dočkat na dvojku!!!

Taras Bulba (2009)

Přepáleně výpravný a monumentální film, oslavující drancování a zabíjení civilního obyvatelstva. Navíc se sakra velkou dávkou netolerance k jiným náboženstvím a až klišoidním oslavováním Ruska ( i když je to Ukrajina). Takový film si víc hvězd nezaslouží.

Domek z karet (2013) (seriál)

Zatím za 10 dílů první série, pokračuji ve sledování.

Macbeth (1971)

Monumentální nuda, která mě ničím nezaujala. Macbetha chci vidět jen na divadle, ale ve filmu ne.