The Collector (2009)

Ty krááááso. To byla jízda. Neskutečně brutální horor, ale zároveň musím dodat, že ultramegamaxi napínák. Po první čtvrthodině už nešlo odtrhnout zraky od toho, co se tady odehrávalo.Hlavní hrdina - klaďas každým coulem. Hlavní záporák - monstrum každým coulem (akorát mi chyběl pohled na ten xicht, co byl pod maskou, ale nic tak šílenýho, co by odpovídalo charakteru asi ani udělat nešlo). Film vážně šlape a muzika (měnící se stylově "jen" ve zvuky) k tomu slušně dobarvuje už tak dusný atmo. Navíc závěr taky překvápko. Nic pro slabý povahy, ale pro milovníky hororů vřele doporučuju!

Lovci duchů (2005) (seriál)

Supernatural jsou už kult a já jeho velký přívrženec. Málokterej seriál taky vydržel tolik sérií (napadaj mě jenom Lost) a při tom neztratil dech. Tady to šlape pořád i díky novým invencím, který se prolínaj každou sérií a čím dál víc rozšiřují záběr tohohle veledíla. Ze začátku to je "jen" lovení všelijakých příšer a pak se do toho celkem vkusně namotaj andělé, nebo peklo. Během sledování se nemůžete ubránit hlavním hrdinům, který se vám dostanou pod kůži a díky tomu i o dost líp prožijete to, co prožívaj oni, se všema jejich útrapama, i vtipnýma scénama, kterých je tady taky víc, než dost. Možná někoho napadne, že občasný nápady už někde viděl, ale vzápětí to vyvrátí nevídaná originalita, se kterou se tvůrci dokážou vytasit. Obzvlášť posledních pár sérií mě přesvědčilo o tom, že když už přemejšlíte o tom, že není kam dál pokračovat, objeví se nové nápady, kterým nejde, po zakousnutí se do lovců duchů jako takových, odolat.

House of the Dead 2 (2005) (TV film)

Byl by to docela ok zombie horůrek, KDYBY. Kdyby se hlavní postavy nechovali tak idiotsky, kdyby se v akčních scénách neobjevovalo tolik naivních nelogičností, kdyby se film nebral tolik vážně a tím i kdyby se tady neobjevovaly patetický slovní průjmy údajných "Rambů", který by se ve skutečnosti podělali i před bandou zombie yorkshírů na invalidním vozíku. Jedna hvězdička za jakžtakž odsejpací děj a druhá za zombíky.

Temný rytíř povstal (2012)

Nebýt vysoký laťky, kterou nasadil předchozí díl, nebýt toho obřího opěvování, nebýt Nolana (od kterýho čekám už jenom dělovky), nebýt mýho velkýho očekávání, přemejšlel bych o čtyřech hvězdách, ale takhle opravdu ne. Tenhle film je hrozná suchářina, která si hraje na víc, než na co má. Sice tomuhle dílu nemůžu upřít silný momenty, ani kouzlo záporáka v podání Toma Hardyho (i když na Jokera tahle postava zdaleka neměla), ale i já zřejmě jako většina budu srovnávat právě s předcházejícím dílem. Stručně tohle pokračování prostě za předešlým kusem pokulhává jak ve slabší akci, tak i tempu. Po dlouhý době jsem se v kině kouknul i na hodinky:)

Chata v horách (2012)

Zatímco u některých filmů si stěžuju na zbytečně dlouhou stopáž, tady bych klíďo nějaký minuty (obzvlášť na konci) přidal. V tomhle bijáku se totiž plní sen milovníka hororů a tomu se chce na konci křičet "ještěěě". Dlouho jsem přemejšlel, jestli jsem někdy viděl podobnej horor, ve kterým by se mihlo více žánrovejch monster najednou a nejblíž k tomu mělo Voskové muzeum z roku 1988 a jeho pokračování. Pochopitelně to tenkrát nebylo s takovýma efektama, jako v tomhle případě. Velkej plus je tady střídání napětí s prvky vtipnejch scének, kterejch není moc, ale zato se faakt povedly. Nejde ovšem o prvoplánově natlačený "džouky" , jak jsme to (už asi stokrát) viděli ve všemožnejch slátaninách. Všechno tady prostě sedí a to aniž by byl člověk připravenej o moment překvapení. Celej biják pěkně graduje a některý povedený scény spojený s vychytanejma dialogama jsou tak rychlý, že si je člověk má chuť pustit ještě jednou, aby mu nic neuteklo. Dohromady je to hodně slušnej a hlavně originální horor, kterej se hned tak nevidí. Jo a jestli čekáte "jenom" remake Evil dead (což tak na začátku vypadá) budete hodně překvapený:)

Ali (2001)

Utahaná muzika, utahaný rádoby emotivní prostoje, utahaný a mdlý dialogy, i ten kameraman u toho asi usínal. Na hlavní postavě byl sympatickej jenom její ztvárnitel Will Smith. Jinak se tady velký Ali projevuje, jako úplnej idiot (skoro až pochybuju, že takovej moh bejt v reálu), kterýmu jsem nakonec ani moc nefandil, i když jsem tušil, že tenhle černej Rocky (byť Rockymu jak po charakterní, tak po sportovní stránce nesahající ani po kotníky) použije ve finále úplně stejnej "přečůrávající" model souboje, jakej jsme už mockrát viděli. A když jsme u finálního souboje, místo aby se Mann snažil vytřískat z něj, co nejvíc jako z jednoho z nejslavnějších boxerskejch matchů, nechal tam šampiony po sobě jen tak válet a k tomu pak přidal pár úderů. Kdybych to byl býval tušil, ušetřil bych skoro tři hodiny života na hodnotnější podívanou .... třeba Příběhy medvídka Pů:).

Koupili jsme ZOO (2011)

Zvlhlý oční bulvy naštěstí stihly uschnout do konce závěrečných titulků a v hlavě zůstal pocit, že i z tématickýho průměru se dá vytřískat o dost víc, než by se čekalo. Celej děj se nese v duchu "koupili jsme zoo, koupili jsme zoo - jupíí, nemáme prachy na údržbu, nemáme prachy na údržbu - do prdele". Ale jestli jste alespoň trochu měkoty, tenhle film vás dostane. Příběh sice opravdu není nic silnýho, jen pomalu ale jistě dostává, až si vás úplně obtočí kolem každýho zvířecího drápu, kterej se v týhle podívaný mihne. Scarlett vystřídala role svůdnic za charakterní zootechničku, Mattovi role správňáka-dobrodruha-snílka obzvlášť sedla ...... a ty zviřááatka taky nehrajou špatně:)

Diktátor (2012)

Řechtal jsem se na celý kino, jako magor. Naštěstí se takhle řechtalo celý kino, nebo alespoň drtivá většina. Tenhle film byla vážně nálož. Než se člověk stačil dosmát jednomu joku, už tady byl další a další a další a další.... Tohle dílo za sebou s přehledem nechává i předcházející Cohenovi kusy Ali G, Borat, i Bruno. Narozdíl od posledních dvou jmenovaných bijáků se tenhle král parodií odvrací od dokumentárního stylu, což mu rozhodně prospívá. Fóry jsou tady nejen líp vygradovaný, ale využívaj i širší potenciál kritiky současný společnosti. Někdo by moh namítnout, že Cohen někdy zachází příliš daleko, ale takovej člověk by si měl pustit Mr. Beana a dál si myslet, že holky neprděj, sex (a prohlídka vagíny zevnitř) je tabu a děti nosí čáp:). Prostě korektní nekorektní, je to prča a to pořádná.

Silent Hill (2006)

Mazeec. Balzám na duši pro milovníka videohry, jako jsem já. Solidně nastíněná temnota a k tomu z míry vyvádějící monstra, který se vymykaj všem ostatním hororům. Tvůrci neopomíjeli původní hru a přitom tomu dokázali dát to správný tempo kombinující mysteriozní svět s reálem. A konec? Ten mě poslal do kolen a v koutku duše mi udělal místo pro skandování po druhém dílu.

Ocelová pěst (2011)

Kdo by řek, že u takhle železnýho filmu člověk může i slzu uronit. Tenhle biják se tváří, jako drsňáckej příběh Rockyho z oceli a stejně jako v případě zmíněné legendy i tady funguje zvláštní přepólování se z násilné podívané k dojáku. Když jsem viděl trailer, neuměl jsem si Hugh Jackmana jako tatíka představit, ale musí se nechat, že TAKOVEJ otík (víc pubertální, než jeho syn) Hughovi docela sednul:)

Časové pásmo bylo změněno