Lolita (1997)

O kúsok atraktívnejšie ako Kubrickova adaptácia románu, ale aj tak miestami rozvláčne, pomalé.. Jeremy a Dominique však tvoria skvelú dvojicu, v ich podaní mi to príde dosť uveriteľné..

Balada o bratrech Daltonových (1978)

Jedna hviezdička naviac za tú krásnu nostalgiu :) Ale všeobecne, tento počin stavia na skvelom nápade, to treba uznať! :)

Interview (2007)

K dobrému filmu stačí málo, aj jediný dialóg :)

Lola běží o život (1998)

Skvelý film! Výborne zrežírovaný, príbeh má spád, každá jedna postava svoju úlohu, monotónna elektronická hudba ženie všetko dopredu a zvýrazňuje urgentnosť Lolinho behu...o život? Lásku? Peniaze? Všetko dokopy, režisér Tykwer vypustil tornádo udalostí, ktoré nemôže zastaviť ani smrť..

Ruská ruleta (2005)

Veľmi dobrý film, jeho slabinou však môže byť, že ku silným scénam smrteľne nebezpečnej hry by bolo možné doplniť takmer akýkoľvek príbeh. Film, ktorý chce možno niečo vypovedať o situácii prisťahovalcov, sa tejto téme venuje iba náznakovo a pri samotnom hraní rulety tento fakt tak trochu zaniká. Každopádne, z formálnej stránky je to krása, takisto herecký výkon Babluaniho zaujme :)

Život za zdí (2007)

Priemerný film, ktorý zo svojho šedého pásma ničím nevyniká - ani v dobrom, no ani v zlom. Jednoduchý, priamočiary a možno trochu prvoplánový, ľahko uchopiteľný príbeh s jasným odkazom. Našťastie nenudí, jedno pozretie však zrejme stačí každému :)

Krvavá paní (1980)

Krásna "rozprávka pre dospelých", pán Kubal priniesol svetu veľmi zaujímavý a originálny príbeh Čachtickej panej. Trošku rozprávky, trošku romantiky a nechýbajú ani zimomriavky. Skvelé :) Jedna hviezdička dole za animáciu, ktorá síce plní účel, mne osobne je však trošku nesympatická. Vec názoru :)

Sedmikrásky (1966)

Jedno pozretie zrejme nestačí, možno však povedať, že čo sa réžie týka, film nemal chybu. Akurát troška vadili tie upišťané hlásky, Marie ani Marie nie sú práve sympatické osoby (nemyslím herečky), ich konanie je však celkom pochopiteľné (k niečomu podobnému sa občas uchýli zrejme väčšina z nás, samozrejme v menšom merítku:)). Vidieť tak tento film v dobe, kedy bol nakrútený, by mohlo byť naozaj zaujímavé :)

Auto*Mat (2009)

Zaujímavý "dokument" o probléme, ktorý trápi samozrejme nielen Prahu. Nad účinosťou ponúkaných riešení by sa dalo polemizovať, no v každom prípade stavať sa k tomuto nápadu ako ku spiatočníckemu kroku je trochu neprimerané. Automat /automatické a bezmyšlienkovité prijímanie okolitej reality a jej zmien (nie vždy k lepšiemu)/, paradoxne k svojmu názvu, núti zamyslieť sa. Minimálne to.