Wish I Was Here (2014)

Vše, co miluju na Garden State se objevilo i tady - neobyčejný scénář, perfektní soundtrack a v neposlední řadě skvělí herci s Braffem v čele. Ale narozdíl od výše jmenovaného, téma Wish I Was Here se mě tolik nedotklo, nedokázala jsem si v něm pro sebe moc najít. Mám takové tušení, že za pár let se to změní. Film je to každopádně příjemný a já doufám že Braff natočí další filmy v podobném duchu, protože se na to kouká hrozně dobře. Silné 3*.

Maraton lásky (2007)

Miluju Simona Pegga, miluju Dylana Morana a miluju běh, ale tohle prostě nefungovalo. Škoda, kdyby se to vyhnulo typickým věcem které prostě musejí být v každé romantické komedii, mohlo z toho něco být.

Nezapomeň na mě (2010)

Film jsem viděla pár let nazpátek, ale dnes jsem si na něj vzpomněla... určitě si ho pustím znovu a pak napíšu komentář. Mezitím si přečtěte ty které napsali Hwaelos a sonnak, ty řeknou vše...

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Film, který završil jednu dlouhou a epickou éru je paradoxně dílem nejslabším, a jako jedinému mu nemůžu dát plné hodnocení. Pravda, nejspíš se na tom podílelo i mé obrovské očekávání. Ale kdo ví proč, dojemné scény u mě tolik nefungovali, a zatímco jsem čekala, že budu vycházet z kina nostalgická a ubrečená, odcházela jsem spíše zklamaná a smutná. Ale i přes to, že ve mě převládá negativní pocit, nemám nic než lásku jak pro Pána prstenů tak i pro Hobita. Když byl LOTR v kinech, já o tom téměř nevěděla, poznala a zamilovala jsem si ho až když ho začali dávat v televizi. A i z toho důvodu jsem si teď šílenství okolo Hobita užívala, chodila na půlnoční premiéry, křičela u trailerů a videoblogů z natáčení, a i když jsem registrovala chyby a občasné nedostatky, nevadili mi a já s čistým svědomím sázela pětihvězdy. A tak i když poslednímu dílu 5* dát nemůžu, stejně pro mě zůstane spolu s ostatními Jacksonovi filmy ze Středozemě důležitou součástí mého světa... Nezbývá, než se těšit na prodlouženou verzi (která snad můj výsledný dojem zlepší) a na následný 24 hodinový maraton. ...I bid you all a very fond farewell.

Strážci Galaxie (2014)

Jdu s křížkem po funusu, ostatní už určitě vystihli v komentářích vše dobré na tomto filmu. A že toho není málo. Pro mě nejlepší marvelovka, jízda od začátku až do konce. Lituju, že můžu dát jenom pět hvězd. Možná až opadne šok a nadšení vyplodím inteligentnější komentář.

Zmizení Eleanor Rigby: Ona (2013)

Původně jsem HIM i HER dala tři hvězdičky a plánovala napsat o každém filmu zvlášť. Ale nedalo mi to, pořád mi to vrtalo hlavou, až jsem se rozhodla poprvé podívat na trailer. A to mě kupodivu přinutilo brát oba filmy jako celek a zvednou tak hodnocení. Protože i když nám může být jedna z obou verzí bližší, i když můžeme na obou verzích vidět něco špatného, dohromady fungují bezchybně. To jde vidět na poslední scéně HIM, která funguje (a na mě plně zapůsobila) až znovu na konci HER. Každý příběh má dvě strany, a žádné jiné filmy to nikdy nevystihli tak dobře. To si u mě vysloužilo hvězdičku navíc. ((uvidíme, jestli změním názor po shlédnutí THEM))

Zmizení Eleanor Rigby: On (2013)

Runners, The (2013)

Jednoduchý nápad, který zafungoval na jedničku. Běh se pro mě stal srdeční záležitostí, a je nesmírně zajímavé sledovat, co všechno běh otevírá v druhých lidech. Skvěle sestříhané, skvěle natočené, skvělá hudba. Snad jediný krátkometrážní film, u kterého zvládám pravidelně ronit slzy. • Bear in mind the past and the future but don't ever let them to rob you of the present. Because it's all you've got. •

O.C. (2003) (seriál)

Přiznám se, že moc nechápu to nízké hodnocení. OC není pitomej seriál o tom, že i bohatí lidé mají problémy, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to vtipný seriál, podezřele perfektní rodinka Cohenů je sympatická a všechno doplňuje dobrý soundtrack (Blue Light od Block Party poslouchám nonstop už třetí den). Problémy jsou uvěřitelné a na postavy opravdu působí, není tu jedna katastrofa za druhou. Já vám nevím, mě to prostě baví. OC jsem žrala když jsem byla mladší, ale čas od času si na to vzpomenu a ráda se na pár dílů podívám, i teď, ve dvaadvaceti. A ještě jedna věc, která se nevidí tak často - poslední díl krásně uzavírá celý seriál a je naprosto geniální.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Nedokážu přesně říct, proč hodnotím takhle. Stejně jako kniha - film byl fajn, ale nic extra. A stejně jsem hned po pěti minutách věděla, že tomu dám plné hodnocení. Nevím, proč na mě TFIOS takhle působí. Každopádně je to nejlíp a nejvěrněji zpracovaná kniha do filmové podoby co znám.