• Krátkometrážní

Hex (2004) (seriál)

Nekoukatelné. Nezvládla jsem souvisle zhlédnout ani 1 díl.

Sedmero krkavců (2015)

Pohádka je to celkově povedená. Nesedí mi hlavní představitelka. Martha Issová se tam nehodí. Nemůže hrát 33-letá matka náctiletou dívku. Ona rozhodně jako děvče nevypadá. Ani její způsob ztvárnění postavy se mi nelibí, to ale nebude její chyba,ale asi záměr režiséra.

BrainStorm (2008) (TV film)

Když jsem u tohoto filmu brečela, řekla mi mamka: "Neplač, vždyť je to jen film." Já jsem odpověděla: " No právě, že je to jen film."

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Když se nepodaří základní myšlenka, tak už to pak nezachrání nic. Tenhle film prostě ráda nemám a není to tím, že Pitt zrovna nepatří mezi mé oblíbence. Celá dějová linie je podivná, ústřední dvojice mi k sobě nesedí, chybí emotivní náboj. Jediné pozitivum je technická stránka. Vizuálně pěkné, ale to nestačí.

Zlo mezi námi (2003)

Tohoto filmu jsem se bála. Unést příliš velkou nálož nespravedlnosti a krutosti není snadné, ale byla jsem příjemně překvapena. Tohle není film plný násilí, ale naopak je v něm vše vyvážené k dokonalosti. Ti, co také zažili šikanu, vědí, že realita mnohdy neměla k téhle filmové podobě daleko. Bohužel naše společnost není tak vyspělá, jak si myslíme.

Na hraně zítřka (2014)

Nemůžu si pomoct, ale tohle mě nezaujalo. Myšlenka je dobrá. Nelíbilo se mi vizuální zpracování mimiků a omegy, při současných možnostech bych očekávala lepší výsledek. Co ta milostná zápletka! Takové klišé. Nemohli by si to aspoň jednou odpustit. Je to sice nabité akcí, ale nudila jsem se. Průměr.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Je to v podstatě pěkně zamotaná kravina, ale hlavní hrdina má obrovské kouzlo, proto se na to dá občas kouknout. *** za hlavního představitele.

Svět podle Prota (2001)

Takový milý, citlivý film o lidskosti, soucitu, přátelství a křehkosti bytí. V životě to asi chodí jinak a realita je poněkud drsnější. Ale takové filmy jsou potřeba. Myšlenka je zajímavá a já myslím, že ten konec nemusí být tak úplně pozemský. Záleží na každém, čemu bude chtít věřit.

Zimní příběh (2014)

Vizuálně je to pěkné . Chápu, že jako fantasy děj obsahuje nadpřirozené prvky, ale tohle nedává moc význam. Mnohokrát jsem si při některých scénách říkala, proč tam vlastně jsou. Čekala jsem na velké finále a nic omračujícího se nestalo. Takové neucelené, bez šťávy. Dívat se na to ale dalo. ***

Legenda o slavném návratu (2000)

Golf rozhodně nepatří mezi mé oblíbené sporty, ale tohle je nádhera. Pohlazení po duši. Snad více ani není třeba dodat.