Gympl (2007)

Navzdory kritikám to překvapivě není špatné. Sympatické je, že Vorel se (oproti moralistické Cestě z města) nesnaží něco "řešit" a ukazuje dnešní mládež takovou, jaká v řadě případů bohužel je (nebo brzy může být). Hlavně z postavy J. Mádla mrazí. Nenazýval bych to ale komedie, zasmál jsem se asi jenom 2x - což je škoda, protože kdyby Vorel víc používal nadsázku, mohl z toho být druhý Kouř (vážné téma podané zábavnou formou).

Co je šeptem... (2005)

Slabota, ta druhá hvězdička je jen za Jennifer.

Královna Margot (1994)

Čtyři hvězdičky. Bohužel prvních pár desítek minut to trvá, než se divák zorientuje... Doporučuji si pak přečíst také fakta, tj. jak to s hlavními hrdiny ve skutečnosti dál dopadlo. Mimochodem Adjaniové v době natáčení táhlo na čtyřicítku (!).

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Jeden z nejkrásnějších filmů o lásce, nezklame ani fanoušky H. Pierce :-) Viděl jsem v osmnácti a v pětatřiceti, pokaždé mne to dojalo.

Iluzionista (2006)

Kostýmní film od dosud neznámého režiséra? Ano! Překvapivě jsem se nenudil ani minutu. Edward Norton je opět zárukou kvality. A nejlepší je cimrmannovský inspektor Trachta :-))

V Bruggách (2008)

Bruggy jsou krásné město (hlavně mimo sezónu, kdy je tam méně turistů :-), ale tohle je pro mne jenom průměrný film - nemastný neslaný mix toho horšího z Tarantina, Coenových atd. Navíc zápletka i konec jsou předvítatelné už od začátku...

Rytmus v patách (2009) (TV film)

Ajajajaj... Škvorecký patří mezi mé nejoblíbenější autory, Danny Smiřický mezi mé nejmilejší postavy, Vojtěch Dyk v hlavní roli sliboval mnohé... a přitom je to zbytečný, naprosto průměrný film bez poezie, bez napětí...

Vanilkové nebe (2001)

Doporučuji se nejdříve podívat na španělský originál Otevři oči (i ta Penelope je tam krásnější :) Přestože americký remake je téměř doslovný a místy okénko po okýnku, vytratilo se z něj kouzlo originálu - jakási romantika, mystičnost... Americký remake je chladnější a skoro o 20 minut delší - a to už je moc. I tak ale solidní podívaná.

23 (2007)

škoda, potenciál to určitě mělo :)

Upír z Feratu (1981)

Škoda, že výsledek (kvůli cenzuře?) nedopadl lépe. Potenciál tam určitě byl, hlavně ve své době!