Mizerové (1995)

Ha, ha, ha. Na akční film moc rádoby-vtipné, na komedii příliš trapné. Průměr od budoucího Mistra Skály.

Nevěsta přes internet (2001)

Jedna a půl hvězdičky, hlavně za Nikolku. Jedno klišé za druhým (stereotypní obraz ruských mužů a žen by byl "in" tak na začátku 90. let, teď už je to spíš školácky naivní). Jednu hvězdičku navíc si snad může připočítat divák, co vůbec netuší, jestli se bude dívat na milostnou romanci, komedii nebo drama. Kdo ale předem ví, na co jde, ten je překvapen snad jedině tím, že jej film absolutně ničím nepřekvapí...

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Neuvěřitelná kombinace amatérského scénáře (+ řada věcných chyb), zcela nereálných situací, hodně špatného režijně-technického zpracování, polo-dabingu a pokusu o akční tempo. To se prostě musí vidět :-)

Přízraky (1996)

První polovina je dost trapný pokus o komedii, myslel jsem že to ani nedokoukám. Pak se to kupodivu změní v docela solidní horor. Ale jinak nevyrovnaný mix Krotitelů duchů s Takovými normálními zabijáky.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Trapný, nudný a plytký příběh. Jedna hvězdička za hlavní nápad s komentářem - občas vtipný, ale na celý film to nevystačí.

Expres foto (2002)

Hned na začátku se (víceméně :-) dozvíme, jak to celé dopadne. Přestože tenhle režisérův úmysl trochu chápu, filmu to ubírá na napínavosti - od začátku tušíme, jak se děj bude vyvíjet. To je škoda. Jinak ale výborný film především svou atmosférou a netradičním obsazením Robina Williamse.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Kdyby takový film vznikl na konci 80. let v socialistickém Československu, to by byla bomba! Bohužel, z dnešního pohledu už jde jen o mírně naprůměrně zpracované klasické schéma, které si čtyři hvězdičky zaslouží jen za tradičně skvělého Robina W. a za hezké obrázky. Milý film, ale to obrovské nadšení většiny diskutujících nechápu.

Vražedná pole (1984)

Kvalitní film, kde mi výrazněji vadila jenom kýčovitá Imagine na konci (omluvou budiž, že v té době ale ještě nebyla tak profláknutá jako teď). Proč nedávám pět hvězdiček: na příběh o přátelství dvou mužů je to dost schematické - na historický film tomu zase chybí více vysvětlujících faktů (trochu méně informovaný divák snadno popadne dojmu, že Rudí Khmérové jsou vlastně reakcí Kambodžanů na americké bombardování!). Velice stručné až nepostřehnutelné jsou ve filmu ukázány i další "specifické" prvky kambodžského komunismu (nucené vysídlení měst, zrušení peněz, unifikace oblečení apod.)

Síť (1995)

Ve své době zajímavý film, dneska samozřejmě překonaný, ale přesto spíš čtyři než tři hvězdy.