Temný rytíř povstal (2012)

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Nolan s Batmanem do ní vstoupili hned třikrát. A i právě na třetí pokus úžasně. Ač jsem do kina šel s mírnými obavami, neboť názory na poslední díl nové batmanovské trilogie se různili, musel jsem je ihned po začátku filmu zatratit. Nolan na začátku natáhne strunu napětí, aby jí v průběhu filmu neustále natahoval a vybrnkával na ní příběh zmaru a rozkladu a to jak Gothamu, tak vlastně i Batmana. Na závěr se celé toto napětí uvolní do epického finále jak tohoto filmu, tak vlastně i celé trilogie. Bane, jako hlavní padouch se excelentně vyrovnává nepřekonatelnému Jokerovi z druhého dílu. Jen škoda, že je toto nejspíš opravdu poslední spojení Nolan + Bale + Batman

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Ač drama komornějšího rázu, o to se silnější atmosférou již už tak silného tématu. Kterak se plánují válečné zločiny v celkem poklidné atmosféře. Skvělé herecké výkony plejády britských hvězd. A z Kennetha Branagha jako Hendrich jde chvílemi až mráz po zádech.

Na vlásku (2010)

Do kina jsem šel z počátku jako nucený doprovod, názor jsem ale musel po pár minutách změnit. Fajn pohádka, u které se člověk i zasměje. Docela chytlavé písničky a správně „trhlá“ hlavní hrdinka vytahují tuto pohádku vysoko nad průměr.

Diktátor (2012)

Cohen opět a zcela jednoznačně dobyl trůn komedie. Sice příběh nikoho asi neuhrane, ale o něj tu vlastně vůbec nejde. Hlášky, které se střídají opět jedna za druhou, se na pozadí opět strefují do (nejen) amerického pokrytectví a já se celých (bohužel jen) 83 minut výborně bavil. Doporučuji všem, komu nevadí "drsnější" humor a chce si trochu (hodně) odlehčit alespoň na chvíli pohled na svět.