Knězovy děti (2013)

Tak na rozdíl od uživatele iz67 bych si to s Troškou nedovolil srovnávat. Rozhodně mě ten film překvapil, s jakou hravostí řeší takto těžkým tématem. Střídání humorných a vážných / smutných scén především ke konci velmi kontrastuje, a tyto tíživé okamžiky odlehčuje. Není co dodat - doporučuji pokud budete moct, vyrazte na to do kina! Podle mě kandidát minimálně na diváckou cenu KVIFF 2013.

Velmistr (2013)

Omlouvám se, fanouškům Wong Kar-waie, úplně mi ten film nesedl :-( Souboje super, vizuálně taky super, ale to spojení a provázání jednotlivých scén podle mě trochu drhlo (anebo jsem to úplně nepochopil, kam ten film úplně směřoval). Asi kdybych neviděl film IP Man, tak bych byl mimo mísu ještě trochu víc, ale stejně popis jednotlivých částí života byl, co se týče podrobnosti popisu hodně nevyvážený, takže jsem se místy ztrácel, což mi zkazilo výsledný dojem 3.5*

Prameny života (2013)

Člověku ty 3 hodiny utečou hodně rychle. Děj není nějak extra složitý - vlastně jen sleduje jen 2,5 generace života rodiny hlavního hrdiny, v různých situacích (více či méně obyčejných / bizarních). Nicméně já se vůbec ani jednou během toho filmu nenudil, a nakonec mi bylo i líto, že to už skončí. Styl vyprávění je opravdu poutavý – byl to opravdu moc fajn zážitek. Prosím víc takových filmů!

Národní bezpečnost (2012)

Jak hodnotit tento film? Otázka možná až trochu filozofická. Ono je to celé dvě hodiny pořád jedno a to samé a pořád dokola - ukázka jak zlomit člověka pomocí mučení. Pokud bych to měl hodnotit takto, tak by to na moc hvězd asi nebylo. Pokud ale se na tento film budu dívat podle toho, jak to na mne zapůsobilo (emoční síla) - tak to je prozatím asi nejsilnější emoční zážitek na KVIFF 2013 (i když slovo - líbilo se - bych asi nepoužil). Má se jednat o film podle skutečné události - kterak mučením vynutíme přiznání na cokoliv. Možná se mi to časem ještě rozleží v hlavě, ale hodnocení píšu, téměř ihned po zhlédnutí filmu, kdy je zážitek ještě čerstvý – takže 4,5*. Navíc při sledování filmu my zde přišla (možná podivná) podobnost sledovaného období s obdobím 50. let u nás.

Intimní místa (2013)

KVIFF 2013 - Tak tohle mě dostalo, musel jsem se na to vyspat, abych to mohl ohodnotit :-). Obrázek dnešního všedního života, tedy alespoň té části, o které se veřejně nemluví, podaný s vtipem a ruskou duší (nedovedu si představit, jak by podobný film dopadl, kdyby se natočil u nás :-) ). Co víc asi dodat směsice různých hrdinů, kteří mají "svůj problém". Naprostý souhlas s Isherwoodem. Nahota není samoúčelná a výborně v celém filmu sedí. Jediné co bych jinak skvělému debutu vytkl je možná trochu roztříštěná dějová linie (občas jsem hledal, která postava je která), ale jinak určitě 4* P. S.: Pokud Vám v kině po prvních 5 minutách bude vrtat hlavou, proč to všechno začíná na hřbitově - nebojte, počkejte do konce a budete se muset smát!

Moje žádná rodina (2012)

Silný emocionální dokument (ještě umocněný atmosférou MFF Karlovy Vary 2013). To co trochu ztrácí na poli filmařském (v ČR není toto téma tak známé a tedy chybělo mi důkladnější vysvětlení kontextu), to vytahuje zase zpátky závažnost tématu a ono autobiografické pojetí dokumentu. Určitě by tento film neměl zůstat jen v rámci festivalových sálů! 4*

Comeback (2008) (seriál)

Za "Ozzáka", který ten seriál držel tak, že se na to jednou za čas dá podívat. Rozhodně asi to nejlepší co kdy Nova v seriálové tvorbě předvedla

Bezva finta (1985)

Začátek - skvělá komedie ve stylu Zvířete nebo Muže z Acapulca. Druhá polovina mi ale přišla jako bych se díval na úplně jiný film a je to velká škoda a tak nemůžu jinak než 3 *

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Kultovní záležitost, která mne začala provázet před nějakými 9 lety a do dnes mě neopustila. Kromě výborných hlášek, se člověk dozvěděl i spoustu zajímavých věci, jako například že všechno se dá vysvětlit, až na počet členů Kelly Family nebo, že být mrtvý je podobné jako být na výletě s partou Němců Výborný seriál, který nezevšední a díky kterému jsem si zamiloval britský humor. Doufám, že X. série naváže na staré dobré časy chlapců z trpaslíka.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Ač další ze série amerických kriminálek, je přece je tento v něčem jiný. Jak už stylem odhalování zločinu – tentokrát za pomocí rozpoznávání pravdy na základě chování lidí zatažených do případu, tak hlavně hlavním hrdinou v podání výborného Tima Rotha, jehož charisma by vystačilo na několik kriminálek a pokračování Ordinace v růžové zahradě dohormady. Nicméně je škoda, že tento seriál skončil dříve než začal a to již po III. sezóně.