Brimstone (2016)

Guy Pearce není nějak moc v mém zorném poli a moc filmů jsem s ním neviděl. Jeho ztělesnění záporáka ve filmu zvaném Brimstone je ale naprosto precizní a to řadí film hodně vysoko. Měl jsem ale pár výhrad, z nichž největší byla asi stopáž. Ještě dám ale filmu šanci, protože bych mu nerad upíral tu pátou hvězdičku, kterou by si určitě zasloužil. Pokud chcete okusit něco trochu nevšedního a nevadí vám trocha toho syrového násilí, určitě jasná volba.

Hrdinové ohně (2017)

Opět jsem dal na doporučení svého, jak by řekl Barney Stinson z How I met your mother, (I've got a-) film guy(e) a měl jsem možnost vidět film, ke kterému bych se asi jinak jen tak nedostal. Ač se o toto téma nijak nezajímám a o událostech, které film zpracovává, také nic moc nevím, nehorázně jsem si to parné, zakouřené a špinavé prostředí amerických plání užil. Myslím, že herci v čele s (on to jinak ani neumí) skvělým Joshem Brolinem a možná ještě skvělejším Milesem Tellerem si to užívali stejně tak. Paráda!

Horizont události (1997)

Tolik mně známých tváří ve sci-fi thrilleru z vesmíru v režii Paula Andersona? Tak to si dám líbit. Event horizon si mě získal(a) už jen tím, že se na začátku nepárá s nějakou sáhodlouhou expozicí a vlastně se jde rovnou na věc. To je s 96ti minutovou stopáží vlastně asi nezbytné no a já vážně nemám, co bych vytknul.

Coco (2017)

Tak co, jsou všechny ty zelené papírky, které si tahle pixarovka na svůj účet připisuje, právěm utržené? No já myslím, že určitě ano. Nejsem nějaký expert přes animáky, to určitě ne, spíš se mi poslední dobou zvládají dobře vyhýbat. Ale dostal jsem signál, že bych měl aspoň tu polevu - těch pár vybraných animáků - za ten rok zvládnout.

BLate Night Show (2018) (pořad)

Kde tenhle nápad vzniknul, nemám tucha, ale víc takových!! Skvělá oddychovka se skvělým moderátorem.

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

K výsledku voleb se vyjadřovat nebudu, to je nerelevantní. V této debatě však zprvu dle mého nejistá a trošku nervózní (možná jen můj mylný dojem) paní Witowská ukázala, jak se to má dělat. Paráda.

Voldemort: Origins of the Heir (2017)

Velmi solidní projekt parádně dokreslující události předcházející sáze o Harrym a jeho boji s Voldemortem. Struktura filmu mě velmi bavila stejně jako jeho provedení. Efekty kouzel byly velice originální, a to v dobrém slova smyslu. Každý takovýhle kousek potěší.

Jigsaw (2017)

Jakožto velký fajnšmekr a labužník, co se série Saw týče, jsem se samozřejmě těšil na již osmé krvavé hrátky onoho Jigsaw-killera. Krev opět teče proudem a možná i nějaký ten mozek se tam mihne, zkrátka jako vždy, nic pro slabší povahy. Návrat této série do kin bych hodnotil rozhodně pozitivně. Sice je Jigsaw mnohem podobnější dílům 2-7 než Wanově thrilleroidní jedničce, ale s tím nemám absolutně problém.

Těžká váha (2005)

Další z řady filmů se zápasnickou tématikou, které mají v mém srdíčku speciální místo. Vyloženě miluju ony bojové sekvence, kdy se dva aktéři utkávají v ringu a žebra praskají při každém silnějším úderu. Russell Crowe, když si tenkrát ještě viděl na nohy, byla určitě dobrá volba pro ztvárnění J. Braddocka a zasazení do doby po velké finanční krizi na přelomu 20. a 30. let pro mě film ještě zatraktivnilo.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Už od trailerů bylo asi (minimálně mně) jasné, co mám zhruba tak od Geostormu čekat. Katastrofické filmy jsou všeho všudy na jedno brdo, přičemž se čas od času obejví nějaký, co vyčnívá. Tohle ale nebyl ten případ. Vizuál se mi moc líbil, ale jednotlivé postavy mi přišly hrozně otravné a jejich 'hlášky' byly někdy až k pláči. Ale nechci hanit víc, než je třeba. Globální nebezpečí jsem si užil a Gerard Butler pořád umí.