Willyho kouzelný svět (2021)

Už dlouho jsem neviděl takový odpad v tak zábavném balení. Musím se smát, protože tohle není ani "B" film, tohle je "D" film, ale když jeden zavře oči nad těmi všemi nesmysly, pobaví asi jako silné projímadlo v konzervě zkaženého masa: Stihne to konzument na záchod a přežije to celé? Haha...

Potulný samuraj Kenšin: Konec (2021)

Těžko může někdo popisovat něco, co má tak kontroverzní vztah k historii, i tak těsný vztah k ní. Resp. nemá žádný vztah k pravdivé historii a tak skvěle ji glorifikuje. V tomto filmu vám na rovinu tvůrci řeknou, že se tohle nikdy nestalo. A pak vás fackují do bezvědomí výjevy tak reálnými, že musí plesat srdíčko blahem. Ano, některé fragmenty soubojů jsou nereálné, přehnané..hrdinové se zázračně uzdravují z "fatality" zranění, ale ... ty kulisy! Ten "tah na branku", kdy se zdá, že protagonisté bojují skutečně o život, až se z toho rosí monitor. Navíc skvělý příběh, který má hlavu i patu a hlavní hrdina svůj velmi osobitý a efektivní styl. Musíte znát alespoň něco málo z historie Japonska, zbraní, kultury i globálního kontextu, aby člověk docenil různé podkresy a náznaky tohoto skvělého dílka. Pošmáknul jsem si. Díky Džapíci!

Noční agent (2023) (seriál)

Hodně dobré. Nemohli jsme přestat, dokud neskončila celá řada. Jeden den úplně v tahu. Ale stálo to za to. Tenhle typ seriálu by měli zakázat, nebo to lidi zničí. 😂

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Tenhle film jsem viděl už dávno, ale dnes se mi připomněl. Naprosto fenomenální. Mozek se člověku s trochu širším rozhledem rozběhne jako splašený kůň. A do toho všechny ty emoce. Oceňuji na něm jednu velmi vyjímečnou věc: Je víc lidský, než drtivá většina filmů jen o lidech. Za dveřmi je doba, která bude řešit podobná morálně-etická dilemata. A kolem r. 2150 AI navrhne a ve spolupráci s lidmi vytvoří skutečného "nadčlověka". Nikoliv jen tím, že nebude svázán hranicemi smrtelnosti, nebo je přinejmenším posune o několik řádů dál, nýbrž i tím jak moc usvědčí nás lidi, že považujeme jakoukoliv vyšší inteligenci za odtrženou od soucitu, empatie, odpouštění a souznění. Protože tak to bude - roboti budou víc lidští, než lidé. V dobrém i zlém. A otěže osudu našeho druhu nám budou vyklouzávat z rukou stále víc. To není tragédie, nebo sýčkování ... to je evoluce.

Narvik (2022) odpad!

Přestal jsem na to civět od chvíle, kdy se oba hlavní hrdinové a jedno děcko chovali jako idioti. Ne, tohle ne. Na to nemám nervy!

Šílená Heidi (2022)

Je to šílené, je to švýcarské a je to právě takové, jaké to je.  Jasně, je to úlet v každém smyslu toho slova i kontextu. Ale jako šťavnatý dezert to zatraceně dobře chutná! Kdo sebe a svět nebere pořád jen smrtelně vážně / a není směšný/, pochutná si jako já. BRAVO! I taková hovadina má laťku pro naše tuzemské filmy proklatě vysoko. Až na výjimky. To je jasný, že pane Žižko. ;)

Pásky z Nagana (2018)

I když z tohodle nikdy Hollywood kasovní trhák neudělá, je to jako neuvěřitelná pohádka. A já můžu s hrdostí říct, že jsem žil v té době. Kdo nezažil, neví. Jsou tři okamžiky, které se mi v životě do paměti zapsaly tak, že vím co jsem dělal, kde jsem byl a co jsem cítil. 1.  17.listopad 1989 2. Nagano 1998 3. 11. září 2001 Nagano byl ten nejšťastnější. Díky všem.

Jan Žižka (2022)

Myslím, že tenhle film bude skutečně doceněn, až mnohem později. Na nic si to nehraje, nic nezakrývá. Skvělá kamera, střih, žádné hollywoodské nadpřirozené výkony. Skvělá hudba. Bojím se jen jednoho: že tohle téma jednou "přežvýkají" Amíci kompletně sami za sebe a bude z toho divácky vděčnější, ale podbízivější brak zabalený do barviček, velkoleposti a tak, aby neurazil početné ale velmi aktivní menšiny. Ano mohlo to být lepší, ale taky mnohem mnohem horší. Jákl má u mně poklonu. Mohlo tam zaznít, že proti našemu národnímu hnutí bylo celkem 5(!) neúspěšných křížových výprav.  Mnoho tehdejší evropských národů by neustálo ani jednu z nich. Já jsem velmi spokojený. :)

Starej chlap - Série 1 (2022) (série)

Moc se mi líbily první dva díly. A zbytek mohl být klidně zhuštěný do jednoho. Takhle to působí hodně roztahaně.  Ale co, dalo se na to koukat a celou řadu jsem zhltnul jako hladový pouštní Scarab.

Kingsman: První mise (2021)

Zamiloval jsem si Rasputina! :D Jeho příchod na filmovou scénu v této podobě byl magický, excelentně zpracovaný, dynamický a z mého pohledu naprosto famózní. Dialogy naprosto úžasné a pojmout kozáčka jako bojové umění?? Brilantní!! To, jak celý příběh tvůrci zasadili do skutečných historických reálií je naprosto famózní. Z toho musí ucvrknout nejeden spiklenecký mozeček a kdyby to nebyl film, ale legenda šířená fake servery, budou vám tihle lidé tvrdit, že přesně tak se to stalo - Rotšíld za to může! Zase! Má to vtip, má to šmrnc, má to nápady. A s britskou naléhavostí i nonšalancí plive do tváře každému válkychtivému bezmozku, aby vzápětí tvůrci rozpoutali divácky velmi umně zpracovaná jatka. Dal bych pět hvězd, jenže to má háček - válka začala v r. 1938 a to si celý Západ připustí až po dalším pořádném globálním průseru. Stejně jako to, že I. světová válka byla zločinem, který chtěl každý z těch, co tam hráli hlavní role.