Lawrence z Arábie (1962)

Teprve nedávno jsem si tenhle slavný film pořídil v super DVD setu z rok 2001, a konečně se na něj podíval. A i přes to že jsem na něj slyšel všechny ty ódy, všechny ty Oscary a postavení v žebříčcích TOP filmů všech dob, hrozně jsem chtěl si na Lawrence udělat co nejnezávislejší názor. Nevím jak moc se mi to povedlo, ale asi tak: Je to skutečně naprostá bomba ! Skvělé postavy, skvělí herci, dechberoucí masové scény, ale i strašně propracované dialogy. Jako třešnička potom hudba, která působí jako spojující prvek filmu, stejně jako nekonečné arabské pouště .... díky za tenhle film !

Atentát (1964)

Skvělý film o přípravě, provedení a hlavně o následcích atentátu na Heydricha. Perfektně se mi film propojil s mým velice oblíbeným Vyšším Principem, oba kusy dokonce spojuje stejné rozhlasové hlášení. Nemůžu nic vytknout. .... Pátou hvězdu přidávám zejména za dechberoucí závěrečnou pasáž dobývání kostela - to jsem v českém filmu ještě neviděl. "Fsdejtese a nic se fám nestane!" Nemám slov.

Amazing Spider-Man (2012)

Nejzbytečnější film všech dob. Je škoda že v něm hraje tolik dobrejch herců.

Temný případ (2014) (seriál)

Seriálová mánie posledních deseti let, kterou odstartoval Lost mě v podstatě uplně minula. Na příběhové seriály skoro nekoukám. Občas se ale objeví výjimka, seriál, který mě samotným námětem, obsazením a celkovou prezentací donutí si ho pustit. True Detective je jeden ze tří kterým se to povedlo. A oprávněně ! 8 hodinových dílů detektivky jak ze staré školy.

Čínská čtvrť (1974)

Skvělá detektivka, přesně v tom nejlepším stylu 70. let. Je radost luštit společně s hlavním hrdinou pavučinu zločinů a pomalu se prokousávat do legendárního finále, za podpory Polanskym nastolené atmosféry a podmanivého hubeního podmazu. K tomu skvělý Nicholson, který hraje oproti jeho ostatním rolím nezvykle inteligentního drsňáka. Škoda že nehrál detektiva častěji.

Útěk ze Sibiře (2010)

Where are you going from? - Siberia. - How did you get here? - We walked ! .... Místy trochu zdlouhavý a nevýrazný, ale celkově poctivě natočený a precizně zahraný film o velké vůli za svobodou. Jsem rád že Peter Weir tenhle obdivuhodný příběh natočil. A Colin Farrel si tuhle roli vysloveně užil, jeho scény ještě v gulagu jsou epesní,

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

The fucker has got to go ! Go !! The fucker has got to GO !!! ... Jako fanda týhle bandy nemůžu jinak, tohle je film přesně pro nás. Siptime !

Interview (2014)

Tak tohle se těm dvou kreténům fakt povedlo. Trochu jsem čekal že po tom všem hypeu budu zklamanej, a jsem rád že tomu tak není. Tak to dopadá když dvě hlavní postavy jsou kámoši i v reálu - komediální chemie mezi Francem a Rogenem je prostě nekonečná.

Santa má bráchu (2007) odpad!

Největší sračka celejch Vánoc, která mi spolehlivě zkurvila Štědrej den ! Nechápu existenci těchto patvarů.