Zjizvená tvář (1983)

Po zhlednuti tohoto filmu jsem se chtel stat drogovym baronem a snupat kokain po dekach!

Dovolená s Andělem (1952) odpad!

Tenhle budovatelskej hnus nevytrhne ani Marvan s Kemrem.

Den nezávislosti (1996)

Nejryzejsi popcorn, ktery kdy kdo natocil. Nejklasictejsi z blbych filmu, co fungujou. A ta prehlidka archetypalnich postav, vsemoznych klise a ocekavanych zvratu je tak dotazena, ze ji nelze odolat.

Walk the Line (2005)

Ale spis 70%. Jde o pomerne standardni zivotopisny drama, ktery uctive cti zazity sablony - traumatizujici detstvi, tezky protloukani se, lesk podii a chlast s drogama. Nic prekvapujiciho. Z prumeru tenhle film taha Cashova hudba, osudovy milostny pribeh linouci se celym filmem a hlavne uchvatne, protoze zite vykony Phoenixe s puvabnou Reese.

Rocky Balboa (2006)

Upovidane, sentimentalni a plne nostalgie. Prakticky se toho ani moc nedeje, ale FUNGUJE to. A zatracene dobre. Sly se s touhle postavou vyporadal nejlip, jak mohl.

Kult hákového kříže (1998)

V zasade jde o pomerne hloupej film, kterej je skrz naskrz prospikovanej spatnyma klise. Do problematiky rasismu nevnasi nic novyho a drzi se tisickrat pouzityho schematu. Z bahna ho vytahly dve veci - tou prvni je uzasna chemie mezi Nortonem (IMHO oscarovym) a Furlongem a tou druhej je silnej konec.

Pevnost (1983) odpad!

WTF?! To byl snad celej stab na tripu ci co?

Gran Torino (2008)

Politicky nekorektní účtování s vlastní minulostí, nebo účtování s politickou korektností? Ať tak či onak, Clint opět zabodoval. Je neuvěřitelné, že tenhle chlap na prahu osmdesátky udrží nejen stolici a myšlenku, ale že točí čím dál lepší filmy. Clint tu předvádí one-man show hereckou i režisérskou, kdy úsporně a přímočaře vede film do nečekaného, ale vlastně zcela logického finále. Jeden ze tří nejlepších filmů, které jsem v roce 2009 viděl v kinech.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tak nevim, tenhle film jako by do serie o smejdovi z vesmiru ani nepatril. Vetrelci atmosfera je ta tam, neni to ani akcni, ani napinave, ani psycho, neni to vlastne vubec nijake. Jedine co, tak Jeunet tomu dal prijemnej vizualni kabat, a docela se mu povedly podvodni sekvence. Splatter sceny s ukousnutejma a deravejma hlavama me nebraly, stejne jako samotna prisera, ktera docela vymekla, o tom mutantu nemuve. Ale abych jen nekritizoval, Weaverova jako klon Ripleyove byla brilantni, navic mi prisla zatracene sexy! Ryderova me sice srala od prvni chvile, ale hlaskujici Perlman a frajerskej chromajzl to srovnali. Neni to zas takovej pruser, jak sem cekal, ale nic by se nestalo, kdyby tenhle dil vubec nevznikl.

U2 3D (2007) (koncert)

Kdyz Bono natahoval do publika pri SBS ruku, tak se me dotkla magie. To byl audiovizualni pocin z jineho sveta.