Volyň (2016)

Začátek filmu, asi prvních 20 minut jsem si říkal, že koukám na dokument o životě ve východním Polsku před 2. SV. Pak začala atmosféra houstnout, až ke konci vyvrcholí úplným zběsilým lynčem, kde není nouze o krev a orgány vytrhané z těl apod. Výborný herecký výkon od hlavní představitelky Labacz. Film bych řekl, není pro slabé povahy, ale rozhodně doporučuji shlédnout.

Poslední pevnost (2001)

Zajímavé vězeňské drama s včele Redford a Gandolfini.

Milk (2008)

Zpočátku jsem si říkal, co to je zas bože za film. Až postupem času si Milk získal moje sympatie a přízeň. Každý kdo chce jakkoliv posunout kormidlem dějin nenásilnou formou, zaslouží si být uznáván. Vlastně o tomto film je. Standartní životopisný film, neurazí ani výrazně nadchne.

X-Men (2000)

První díl této ságy mě nezaujal vůbec ničím a je škoda plýtvat dalšími řádky. Hodnocení mluví za vše.

Srážka s láskou (2019)

Poslední dobou mi přijde, že se dost zaškatulkovaní herci se v dobrém světle objevují i v jiných žánrech (Vaughn, Theron, apod.). Proč tohle vůbec píšu? Jelikož film není o ději, o tricích, hudbě či kameře, ale je o obsazení dvou hlavních rolí. Zde konkurz skutečně vyšel na jedničku podtrženou s hvězdičkou. Mezi oběma (Theron, Rogen) funguje taková zvláštní kouzlo, až jsem si říkal, že by mohli být pár za jistých skutečností i v reálu. Noty jsou klasicky rozdané, kdy se velmi nesourodá dvojka postupně dává dohromady. Vzhledem k jejich rozdílnosti a i pracovní náplni nám vytváří plno humorných scén a já výtečně bavil. Vřele doporučuji.

Dokonalá bouře (2000)

Super obsazení, výborný soundtrack od Hornera, který mě chytil za srdce. Nicméně podobných filmů s podobnou tématikou jsem viděl více a vše jak přes kopírák. Žádná originalita, nápad, nedej bože inovace. Stále to samé dokola a dokolečka jen s jinýma ksichtama a vybereme jinou katastrofu. Z tohoto důvodu dávám slabé hodnocení, ale kdo á rád katastrofické filmy ať se na to jukne.

Mrtví neumírají (2019)

Měl to být film, který si bude ze všeho a ze všech dělat legraci a já budu brečet smíchy. Bohužel pouze prostřední pasáž splňovala, to co jsem napsal hned v úvodu. Korunu tomu všemu dodal úplný závěr filmu, kde se objeví jistý objekt na pár sekund a zas zmizí, bez jakéhokoliv vysvětlení či příčiny. Bohužel není zde nic kromě té odrhovačky od Sturgill Simpson a pár dobrých vtipů. Nedoporučuji.

Drtivý dopad (1998)

Strašně mi to připomíná Armageddon ze stejného roku (1998). Bohužel ve všech ohledech je Drtivý dopad horší i přes hereckou kvalitu, která se v průběhu trvání filmu na plátně ukáže. Průměr.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Zvláštně ne chronologicky postavená dějová linka mě dobrou půlku filmu mátla, což je ale můj problém nikoliv filmu. Konečně Efron vyzrál v herce, kterého nemusím mít zaškatulkovaného pouze jako floutka z tanečních filmo-nemyslů. Jedná se o poměrně citlivě podaný příběh člověka, který si nezaslouží pro to, co udělal, ani zmínku v dějinách čehokoliv. Bohužel opět žádná významná nadstavba v podobě práce s kamerou, zvukovým doprovodem apod., proto dávám jen průměrné hodnocení a skutečně lehoulinké doporučení.

Hokejový zázrak (2004)

Životopisný a také sportovní žánr a člověk si říká, že toto by mohlo být terno, bohužel, ale není. Nejprve bych zkritizoval celé směřování dějové linky, které je strašně předvídatelné a hrozně kožené. Také mi leze na nervy ten strašný americký patriotismus, kterého je v těchto podobných filmech hafo a stále to samé brnkání na strunu citů, které je xkrát omleté. Druhé mé kárání je, co se týká obsazení hlavní role, kde mi Kurt (kterého mám rád jako herce) nějak vůbec nesedl či na něho tato role nebyla ušitá, jak se píše na míru. Po uplynutí pár dnů, kdy jsem snímek viděl, mohu s klidným srdcem říci, že se jedná o průměrný film bez výrazné nadstavby a u těchto filmů je těžké jakékoliv doporučení.